12 WEE REPORTAGE CAMPERS Het gratis parkeerterrein aan de Oude Veerseweg in Middelburg staat vol met auto's en campers. Waarom geven sommige camperaars de voorkeur aan een parkeerplaats, en anderen juist aan een camping met voorzieningen? BHY693S Roselinde Deliaert (28) uit Gent laat de hond nog een laatste keer uit, voor ze samen met haar vriend Christoph Bracke (37) terug naar huis rijdt. Het stel heeft drie dagen gekampeerd op het gratis parkeerterrein aan de Oude Veerseweg in Middelburg. Niet op de vijf camperplaatsen met stroomvoorzienin gen, want die waren al bezet. Maar samen met een heleboel andere campers achterin het ter rein, waar ze op een rijtje staan met hun kont over het gras. Nee, het is niet echt de meest gezellige om geving, geeft Roselinde toe. Maar dat speelt voor hen ook geen enkele rol. „Het is alleen maar een plek om te overnachten. Het gros van de dag zijn we op pad. De natuur in, of de stad jes verkennen. We zijn bijvoorbeeld op de fiets naar Veere en Middelburg gegaan. Om daar lekker te winkelen, wat te eten en te drinken. Daarvoor is dit een perfecte uitvalsbasis." Geen faciliteiten Ook dat hier geen enkele faciliteit aanwezig is, deert het Belgische koppel niet. „We hebben alles zeifin huis. Een zonnepaneel voor de stroom, een toilet, een keukentje, een douche en een tv", vertelt Roselinde. Dat is voor hen ook de reden om altijd op zoek te gaan naar gratis plaatsen. „We willen niet betalen voor voorzieningen, die we niet nodig hebben. De maandelijkse afbetaling van onze camper is al duur genoeg. En het geld dat we anders voor staanplaatsen op de camping moeten betalen, geven we liever in de stad uit aan leuke dingen en lekker eten." En Roselinde en Christoph zijn duidelijk niet alleen, want het is een komen en gaan van kampeerwagens op het terrein. Van stokoude campers, tot een felgeel Volkswagenbusje en van vouwwagens tot de meest moderne en grote mobile homes. De kentekenplaten laten We willen niet betalen voor voorzieningen, die we niet nodig hebben zien dat ze van heinde en verre komen: uit buurlanden België en Duitsland, maar bijvoor beeld ook uit Frankrijk en Groot-Brittannië. Oneerlijk Het klinkt allemaal beregezellig, maar de re creatieve sector wordt er alles behalve vrolijk van. Als het aan hen ligt, komt er liever giste ren nog dan vandaag een einde aan het 'wild- kamperen' en de gratis kampeerplekken bij het centrum. En ze willen dat er nu al gehand haafd wordt op de campers die niet op de vijf aangewezen plekken overnachten, omdat dat illegaal is. De ondernemers vinden het niet eerlijk dat de camperaars op het parkeerterrein geen toe- ristenbelasting moeten betalen en kunnen naar eigen zeggen niet concurreren met gratis overnachtingsplaatsen. Bovendien zijn de camperplaatsen in Middelburg gecreëerd toen de stadscamping acht jaar geleden ter ziele ging. En nu die vorige week heropend is, zijn ze overbodig geworden. Die argumenten hebben de gemeente over tuigd en daarom is het vanaf 1 januari 2018 ver boden om op de camperplaatsen te overnach ten. Er zal vanaf dan ook strenger worden ge handhaafd. Twee kampen De Gentse Deliaert hoort het nieuws vol ver bazing aan. „Ik denk dat de gemeente Middel burg dan veel campertoeristen zal verliezen", zegt ze. „Wij waren hier nooit naartoe geko men als we er niet gratis konden staan. En ik verwacht dat meer camperaars de gemeente zullen overslaan, wanneer zij geen keuze meer hebben tussen gratis en betaalde staanplaat sen." Een onderzoek van de Nederlandse Kam peerauto Club (NKC) onderschrijft dat er twee kampen zijn onder de camperaars. 39 procent van hen geeft de voorkeur aan overnachtingen op een vrije, of speciaal aangewezen camper plaats. Omdat het hen het ultieme gevoel van vrijheid geeft. Maar het merendeel, 55 procent van de camperaars, verblijft liever op een cam ping. Op de camping Bij dat laatste deel horen ook André Gerrmann (53) en zijn twee zoons Sven (21) en Bob (19) uit Heerhugowaard. Zij zitten aan de andere kant van Middelburg, op de vernieuwde Stads camping Zeeland. De mannen hebben hun stoeltjes voor de camper uitgeklapt en zitten tevreden met een blikje Jupiler in hun handen. „Dit is toch heerlijk? Hier hebben we de ruimte om even buiten te zitten. En het is su- zaterdag 29 juli 2017 GO Wat wil de camperaar: gratis asfalt of camping? I Elodie Kint - Roselinde Deliaert T Kampeerbusje op het parkeerterrein aan de Oude Veerseweg in Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 48