Staatssecretaris moet gedane beloftes aan ouderen nakomen 4 Analyse ALEXANDRI IN WOONMALL ALEXANDRIUM Naarde ouderen toe zijn verwachtingen gewekt. Zij hebben recht opeen betrouwbare overheid Ouderen gingen veel te jong het bejaar denhuis in. Ze moeten langer zelfstandig thuis blijven wonen, vindt de overheid. En om te voorkomen dat ze daar achter de geraniums blijven zitten, zijn op heel veel plaatsen nieuwe woonzorgcentra gebouwd met gemeenschappelijke ruimtes waar ze elkaar kunnen treffen. Tijdens het koersballen, biljarten, de koffie-ochtend en de seniorenmaaltijd. De nieuwe complexen kostten veel geld. Vaak betaalden woningcorporaties de nieuwbouw van de appartementen. Maar die dure welzijnsruimtes dan? Daar wilde het Rijk wel bij helpen, om het eigen streven naar zelfstandige en vi tale ouderen te ondersteunen. Gemeenten en woningcorporaties maakten daar dankbaar gebruik van. Omdat alleen zorginstellingen dat geld konden krijgen, lieten zij zich gebruiken als een subsidievehikel. Zeeuwse zorg instellingen krijgen 4,5 miljoen euro per jaar en sluizen dat door naar de eigena ren van de ruimtes, zoals woningcorpo raties. Iedereen is tevreden over het re sultaat: mooie ruimtes met leuke activi teiten voor vitale ouderen. Tot nu. Het ministerie van Volksge zondheid, Welzijn en Sport wil niet meer betalen voor de lokale welzijns ruimtes. Het had zich echter wel vanaf het begin mogen realiseren dat het niet zomaar van de subsidie afkan. De mil joenen die zijn geïnvesteerd in nieuw bouw, moeten over vele jaren worden terugverdiend via verhuur. Bovendien zijn naar de ouderen toe verwachtingen gewekt. Zij hebben recht op een be trouwbare overheid. 'Gratis' voorzieningen Toch is het ook begrijpelijk dat het mi nisterie op zoek gaat naar lokale oplos singen. Gemeenten hebben dankbaar geprofiteerd van de subsidie. Zij kregen nieuwe welzijnsruimtes in de schoot ge worpen en konden verouderde wijkge- bouwtjes afstoten. Woningcorporaties of investeerders konden appartementen gemakkelijker verhuren of verkopen dankzij de aanwezigheid van deze 'gra tis' gemeenschappelijke voorzieningen. De 4,5 miljoen euro die Zeeland nu dreigt te verliezen, is een fors bedrag. In het geval van Grand Café Willem in Middelburg bijvoorbeeld gaat het om een jaarlijks huurbedrag van 165.000 euro; in andere gevallen om 60.000 euro. Het is niet vreemd om nu van gebrui kers, eigenaren, gemeenten en zorgin stellingen een bijdrage te gaan vragen. De tegenprestatie is te overzien. Maar als zij samen inderdaad dat gebaar maken, mag het Rijk niet achterblijven. Dan moet staatssecretaris Van Rijn doen wat hij deze week heeft beloofd: in het najaar met lokale partijen samenwerken aan passende oplossingen. Zodat ouderen niet de dupe worden. Woonmall SS onder één doV-1 woojimallalexandrium.nl Rotterdam A20 afslag 16 makkelijk parkeren IN DE REGIO Markt Beachvolley MIJN DORP, MIJN STAD Zaterdag Zondag AAGTEKERKE zaterdag 29 juli 2017 WA Het Rijk wil niet blijven betalen voor welzijnsruim- tes in woonzorg centra. Maar waarom heeft het dat wel eerst ja renlang ruimhartig gedaan? En is het eerlijk om de reke ning nu door te schuiven naar ge meenten, woning corporaties en zorginstellingen? Maurits Sep Diverse meubelstukken van onze 55 woonwinkels staan vanaf zaterdag 29 juli t/m zondag 6 augustus tentoongesteld in het Atrium van de Woonmall en worden vervolgens schriftelijk geveild. Breng tijdens deze veilingweek een schriftelijk bod uit op je favoriete meubelstuk, vul dit in op de veilingkaart en deponeer deze in de rode brievenbus op de begane grond. In de week van 7 augustus wordt er met de hoogste bieders op de diverse meubelstukken, contact opgenomen. Veel succes! VLISSINGEN In Vlissingen wordt vandaag en morgen een markt gehou den. Er zijn onder meer boeken, siera den, edelstenen en curiosa te koop. De markt vindt plaats op de Oude Markt in Vlissingen en duurt van 10.00 tot 16.00 uur. De toegang is gratis. OOSTKAPELLE Sportdorp Oostka- pelle houdt van daag een beachvol- leybaltoernooi op het strand van Oostkapelle. Het toernooi duurt van 13.30 tot 17.00 uur en vindt plaats op het stuk strand ge legen tussen strandpaviljoen De Piraat en strandpa viljoen Lage Duint- jes. Deelnemers kunnen zich indivi dueel of per team van maximaal vier personen opgeven. TEUN STEEKT RAAK VLISSINGEN Teun Dingemanse uit Gapinge steekt raakt tij dens een vrije wedstrijd ringrijden op het Bellamypark in Vlissingen. De deelnemers lieten zich niet afschrikken door af en toe een buitje. Vandaag zijn er ook heel de dag weer wedstrijden en is het ook sjezenrijden. foto ruben oreel AAGTEKERKE Dorpskerk, 13.30- 16.00 uur - Open stelling Kerk i.v.m. expositie schilde rijen Walcherse boerderijen; Hoek Herenweg en Slot- dreef, 16.30-19.00 uur - Polo toernooi DOMBURG Centrum, 14.00- 18.00 uur - Mobiele animatie Grijpskerke Michaelskerk, Kerk- ring, 10.30-17.00 uur - Expositie Atelier Leo in het kader van Kunst en Cul tuur route Midden Walcheren KOUDEKERKE Wielemakersbaan 4,10.00-17.00 uur- Openstelling privé- tuin 'Houtenhand- sche Hof', iedere vrijdag en zaterdag t/m september; Ga lerie de Pastorie, Dorpsplein 34, 12.00-17.00 uur - Gevarieerde expo sities MIDDELBURG Markt, 09.00 uur- Snuffelmarkt; Vlas- markt, vanaf 12.00 uur - Mosselfees ten; Zeeuws Mu seum, 13.00-13.45 uur - Rondleiding door de 'presenta tie Handwerk' Oost-Souburg Historische Kerk, 20.00 uur-Instru mentaal Zomercon- cert Wilbert en Wim Magré en Carina Bossenbroek Serooskerke Vrouwenpolderse- weg 37, vanaf 11.00 uur - Kunst- en Cul tuurroute Walche ren, ook in Gapinge, Grijpskerke en Sint Laurens; VEERE Kaai, 10.00-16.00 uur - Vis- en ver smarkt; Kaai 27, 16.00 uur - Concert Barokensemble Consort of Voices; Luistertuin Stad huisstraat, vanaf 18.45 uur - Geert D'Hollander brengt Amerikaanse mu ziek op het carillon VLISSINGEN Garageboxen Bos jeslaan, 09.00- 12.00 uur-Rom melmarkt; Oude Markt, overdag - Snuffelmarkt; Wijk Papegaaienburg, 10.00-17.00 uur- Rommelroute; Oude Markt, 10.30 en 14.00 uur - Stads wandeling; Groene Boulevard, 13.00- 17.00 uur - Open stelling gerestau reerde Duitse ob servatiebunker; Boekhandel 't Spui, 14.00-16.30 uur- Workshop 'Maak je eigen Ex-Libris' door Liesbeth La beur Hoek Herenweg en Slotdreef, 16.00- 18.30 uur-Polo DOMBURG J.W. Schuurmans traat 129a, 09.30- 12.00 uur - Tennis GRIJPSKERKE Michaelskerk, Kerk- ring.'s middags - Expositie Atelier Leo in het kader van Kunst en Cul tuur route Midden Walcheren RITTHEM Fort Rammekens, 14.00 uur - Rond leiding VEERE Grote Kerk, 15.30 uur - Optreden Mi chael Foyle (viool) Maksim Stsura (piano) VROUWENPOLDER Breezand, vanaf 09.00 uur - Evene ment 'Summer Beach Volleybal'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 40