C9 Oom agent in zijn tent Rollerskatedisco op mobiele baan Strand wacht weer schoonmaakbeurt Nozems 'Misschien ooit een eigen zaak' 2 FIETSREPARATIE OPLEIDING Commentaar De Nationale Politie probeert van de nood een deugd te ma ken. De omstreden sluiting van politiebureaus levert onver wacht veel geld op. Die meevaller gebruikt de politietop niet om hier en daar toch nog een bureau open te houden. In plaats daarvan geeft de politie het geld uit aan pop-upbureaus. Dat kan een tent zijn, een kampeerauto, een café, McDonald's, noem maar op. Alles behalve een traditioneel politiebureau waar een agent ach ter een balie je te woord staat. Dit beleid zet kwaad bloed. Het slui ten van de bureaus was al een gevoelig punt voor lokale bestuur ders. Nu de politie de vlucht vooruit kiest, zwelt de kritiek aan. Die is niet helemaal terecht. De politieleiding ziet goed dat de prakti sche waarde van het ouderwetse politiebureau flink is gedaald. Zo'n stenen toko heeft tegenwoordig vooral symbolische waarde. De korpsleiding loopt echter iets te hard van stapel. Om te begin nen is de techniek, die nodig is om mobiel te werken, nog niet op orde. Verder zijn er veel zorgen over de aanrijtijden. Met minder bu reaus worden die al gauw langer. Het is leuk dat straks plotseling een agent met zijn camper in je straat verschijnt om eens een praatje te maken, maar dat is niet wat we nodig hebben. De politie moet verspreid door het land voldoende mankracht hebben om er snel te zijn als de nood aan de man is. Aan elke aangifte moet serieus worden gewerkt. De kleine criminaliteit moet zo stevig worden aangepakt dat alle boefjes er moe van worden. En het zware werk moet natuurlijk ook goed worden gedaan. Het is prima dat de politie creatief contact zoekt met de burger. Hoe meer uitwisseling, des te meer kans op goede tips. Maar aan het on derliggende probleem van te weinig mankracht en gebrekkige mid delen verandert het pop-upbureau weinig of niets. Pop-upbureau verandert niets aan het gebrek aan mensen en middelen Een overdekte baan van ruim 230 vierkante meter mét alle goede disco-ingrediënten, zoals een rook machine, blaasbellen, muziek en licht. De rollerskatebaan wordt in Bruinisse voor het eerst beproefd. Sipkema, kermisexploitant uit Rot terdam, zocht iets nieuws. „Ik sta nog altijd op de kermis, nu bijvoor beeld in Wijk bij Duurstede. Maar ik zoek ook steeds nieuwe invalshoe ken. Ik probeer een beetje creatief te zijn." Met goede herinneringen aan de rollerskatedisco die hij zelf wei eens in Scheveningen bezocht, be sloot hij een mobiele variant op te tuigen. Rollerskatedisco is weer hele maal hip, verwijst hij onder meer naar Skate Fever: een indoor rol- schaatsbaan in Capelle aan den IJs- sel. „Het is een beetje als fietsen. Dat is een tijd uit de mode geweest en nu wil iedereen weer een fiets hebben." Bovendien is zo'n roller skatebaan, voor jong en oud leuk, een mooie aanvulling op de activi teiten die er al zijn. „Sta je bijvoor beeld als toerist op de camping en heb je een dag van dat kwakkelweer dan ga je normaal naar de bowling of het zwembad. Nu kun je dit ook komen doen." De baan is al in Bruinisse gearri veerd. Zaterdag 5 augustus gaat de rollerskatedisco open. Er kunnen tot honderd mensen tegelijk bij de attractie terecht. Rollerskates en bescherming zijn te huur. Dagelijks van 11.00 tot 22.00 uur geopend. ALMANAK Een kunstenaar uit Westdorpe zet zich al jaren in voor de komst van een volkskunstwerk op de verpauperde suikersilo in Sas van Gent. Hij houdt bewonderens waardig vol. Een nieuw project daagt zelfs al aan de horizon. Korte poëtische teksten met in houd doen het altijd goed in de buitenlucht. 'Ook Moslims mo gen Nozems zijn', opperde hij in reactie op het serieuze gedoe over 'de islam'. Nee, niet voor op de suikersilo, maar mogelijk wel op dorpshuis De Kirke in de vroegere rk kerk van Westdorpe. Een antwoord van het De Kirke- bestuur moet nog komen. Bedelaar krijgt gebiedsverbod Al 14 jaar een Blauwe Vlag Kermis zonder overdaad prikkels WEST-SOUBURG Geen Robert, wel Rudolph In vijftien etappes wordt de hele Nederlandse kust afgelopen vanuit het uiterste zuiden en het uiterste noorden naar Zandvoort, waar de actie 15 augustus eindigt. De Zeeuwse kust wordt in vijf dagen belopen. Startpunten in Zeeland zijn: dinsdag 1 augustus, strandpaviljoen Moio Beach, Cadzand-Bad; woens dag 2 augustus, Pantha Rei, Vlissin gen; donderdag 3 augustus, strand paviljoen Berkenbosch, Oostka- pelle; vrijdag 4 augustus, paviljoen Duinzigt, Westenschouwen; en tot slot zaterdag 5 augustus, paviljoen De Haven van Renesse. Steeds vanaf 10.00 uur. Zeven a acht kilo meter strand wordt er per dag afge struind. De editie van 2016 leverde in totaal 19.203 kilo op, ingezameld door 2320 deelnemers. Dat was geen record. In 2014 was de score hoger, 20.078 kilo. Aanmelden voor de actie kan via www.beachclea- nuptour.nl zaterdag 29 juli 2017 Het is volgens eigenaar Patrick Sipkema de eerste mobiele rol lerskatedisco in Nederland en hij staat de hele maand augus tus op het jollenveld bij Jachtha ven Bruinisse. Esme Soesman Bruinisse Tip? redactie@pzc.nl OOST-SOUBURG De politie heeft gisteren een gebiedsverbod uitgedeeld aan een opdringerige bedelaar in Oost-Souburg. De man was bekend bij de politie en zou vaak overlast veroorzaken. De man zou bier kopen van het bij elkaar gebedelde geld. Vlissingen had al een gebiedsverbod voor de man klaar liggen. Wijkagenten hebben hem dat gistermiddag overhandigd. VLISSINGEN Het Badstrand in Vlissin gen voldoet nog steeds ruim aan de internatio nale milieucriteria voor het keurmerk de Blauwe Vlag. Dat bleek woens dag bij een niet aange kondigde inspectie door de Foundation for Envi ronmental Education (FEE). De Vlissingse stranden halen al veer tien jaar de eisen van de internationale milieuon derscheiding die jaarlijks wordt toegekend. MIDDELBURG Na het succes van vorig jaar houdt de kermis in Middelburg ook dit jaar een prikkelarme kermis dag op zondag 6 augus tus. Van 13.00 tot 15.00 uur draaien de attracties rustiger, zijn lichten min der fel en geluid veel zachter. Dat is fijner voor kinderen, ouderen en mensen met bijvoorbeeld autisme, epilepsie of an dere beperkingen. De kermis duurt van 4 tot en met 10 augustus. De pastor van de Pink stergemeente Shalom in Oost-Souburg heet Ru dolph G. Deug. In de PZC werd zijn naam abusievelijk weergege ven als Robert. De kerk gemeenschap is recent opgeheven na een col- flict tussen Deug en een gemeentelid. Shalom gebruikte de Advents- kerk in West-Souburg. Dave van Dongen, werknemer van fietscafé Cycle Hub in Middelburg, heeft zich ook ingeschreven voor de opleiding fietstechnicus. Niet dat hij niet weet hoe hij een fiets moet re pareren. Hij wil zich alleen verder bekwamen, misschien ooit een eigen zaak en wellicht lesgeven. De 24-jarige fietsenmaker werkte onder meer als automonteur. Maar dat vak was weinig bevredigend. „Een automonteur is tegenwoordig bijna een ict'er. Het mechanische handwerk gaat verloren. Geef mij dan maar een fiets. Daar kun je nog lekker met je handen aan werken." Nu maakt de Cycle Hub van ge bruikte fietsen ook zogeheten 'cus- tombikes'. Dan kan Dave zijn creati viteit botvieren. Hij wijst naar de eer ste etage. Daar glimt een karretje dat met bromfiets-onderdelen is ge- pimpt. Ook zijn collega Marcus Juhlin (26), een Zweedse jongen die zijn Zeeuwse lief achterna reisde, beleeft in de werkplaats veel plezier. „Ik ben geknipt voor de tech niek. Ik geniet intens als ik een tech nisch probleem waarmee een klant komt aanzetten, kan oplossen, ook al kost dat soms veel moeite. En ja, ik wil verder in dit vak. Misschien ga ik over een poosje voor mezelf be ginnen." De grote jaarlijkse strand- schoonmaak langs een flink deel van de Nederlandse kust begint dinsdag weer in Cad- zand-Bad én op Schiermonnik oog. Het wordt de vijfde editie van de Boskalis Beach Cleanup Tour van stichting De Noordzee. Harmen van der Werf Cadzand-Bad A Dave van Dongen: „Aan een fiets kun je nog lekker met je handen werken." foto dirk-jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 38