Oostkapellenaar stuit op muur van onwil bij bezwaar maken tegen boete Dirk Boehlé in topvorm Hein Lambermont uit Oostkapelle denkt dat duizenden automobilisten, net als hij, ten onrechte geflitst en beboet zijn. Hij roept lotgenoten op zich te melden en samen een vuist te maken. Beachvolleyballer uit Hulst is terug aan het De reacties stromen binnen op het door Hein Lambermont en zijn medestrijder, de natuurkundige joop van Berkum, geopende e- mailadres foutieve@flitsboetes.nl. De Oostkapellenaar wil dat er iets gedaan wordt aan de in zijn ogen ondeugdelijke flitsapparaten. Lambermont kreeg vorig jaar een acceptgiro binnen: of hij 239 euro wilde overmaken op het rekening nummer van justitie omdat hij op 10 juni op de Schroeweg in Middel burg door rood licht was gereden. De Oostkapellenaar was zich van geen kwaad bewust. Hij vroeg de foto die de digitale flitskast had ge maakt, op. Er reed inderdaad op de rechterrijstrook een auto door het rode licht, maar dat was niet zijn auto. Die stond keurig voor de stopstreep op de linkerrijstrook. Dit zijn Noord- Koreaanse toestanden, dat vind ik echt zorgelijk „De apparatuur kan kennelijk geen rijstroken onderscheiden en flitst de auto die het dichtste bij is", al dus Lambermont. Dat er gecontroleerd moet wor den is voor Lambermont geen punt van discussie. Maar wat hem schokte, was dat hij op een muur van onwil stuitte toen hij bezwaar maakte tegen de boete. In zijn ogen was de foto het overduidelijke be wijs dat zijn auto niet door rood was gereden. „Dit zijn Noord-Koreaanse toe standen en dat vind ik erg zorge lijk." Uiteindelijk sprak de rechter in Middelburg Lambermont twee maanden geleden vrij na bijna een jaar touwtrekken met het Open baar Ministerie. Van Berkum had een soortgelijke ervaring. Hij kreeg een bekeuring voor een snelheidsovertreding in Zuid-Holland die hij naar eigen zeggen nooit begaan had. Hij kreeg van de rechter geen gelijk nadat hij de zaak had laten voorkomen. Te gen die uitspraak heeft Van Ber kum hoger beroep aangetekend. Zijn acties tegen de foute flitspalen hebben de aandacht van de lande lijke pers getrokken. Lambermont en Van Berkum hebben de krachten gebundeld. Het is een principekwestie gewor den, zegt Lambermont. „Ik heb geen probleem met controle en het beboeten van mensen die de regels overtreden. Maar het is een maat schappelijk probleem als zo veel mensen ten onrechte een boete krijgen." Lambermont en Van Berkum gaan alle reacties verzamelen en nemen ze mee naar Den Haag. „We willen bereiken dat ze die flitsca- mera's onderzoeken op hun deug delijkheid", zegt Lambermont. It front» ZEELAND 20 zaterdag 29 juli 2017 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl GROEDE Groede stond gisteren vol met kramen en daartussen laveerden duizenden bezoekers. Mattie Verherbrugge (I), een geboren 'Groese', stond met haar kraam op de jaarmarkt in hartje Groede en had voor de gelegenheid de zolder leeggehaald. Sari de Looze (r) uit Schoondijke vond er allerlei spullen tussen. „Om te gebruiken voor op onze boot." fotoboaztimmermans Flitspaal pakt verkeerde auto Theo Giele Middelburg -Hein Lambermont, onterecht geflitst door flitspaal M De foto ge maakt door de foute flitspaal in Middelburg. Links de auto van Hein Lam bermont, die een boete kreeg voor het rijden door rood licht ter wijl hij keurig stilstaat. Rechts de auto die wel doorreed.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 37