Winkelstraat Y~v u Er gloort hoop voor failliete Euregiotuinen Bewoner uitgebrand pand aangehouden 2 MAIKEL HARTE ZWARTE ZATERbAS II Column De Blokker sluit in de Noordstraat in Terneuzen. Deze week ging ook de winkelketen Witteveen met vesti gingen in Middelburg en Vlissin- gen failliet. Het mag dan beter gaan met de economie, de gifbeker lijkt voor veel winkelstraten nog lang niet leeg te zijn. Er verdwij nen eerder winkels dan dat er bij komen. Ik las laatst dat wil een winkel straat kunnen overleven het in een druk toeristisch gebied moet lig gen of het middelpunt van een historische binnenstad dient te zijn en dan het liefst van een stad met minimaal 40.000 inwoners. Daarmee is het probleem van mijn eigen woonplaats meteen gegeven. Terneuzen ligt te ver van de kust, heeft geen historische binnenstad en is met 23.000 inwoners relatief klein. De gemeente Terneuzen mag dan 55.000 inwoners hebben maar dat is wel verdeeld over een enorme lap grond die bijna net zo groot is als Walcheren, waar er veel meer wonen. Dit vraagt om actief beleid van gemeentebestuurders. Ik meen te weten dat in ieder geval Middel burg dat al voert door winkels van de zijstraten naar de Lange Delft te loodsen. Is er in Terneuzen beleid? Het heeft zelf actief meegewerkt aan het creëren van leegstand door tijdens de crisisjaren het oude stadhuis in de Noordstraat te ver kopen aan een projectontwikke laar met als gevolg dat het nu al ja ren leeg staat. Dat oude stadhuisje had nu juist een door veel inwo ners gewenste trouwlocatie kun nen zijn. Binnenkort gaat de markt op de schop. Voor ruim zes ton. De markt moet de huiskamer van de regio worden, daar wordt door Terneuzen voortdurend op geha merd. Maar als de markt de huis kamer moet zijn, wat zijn dan de andere uitgaansgebieden? Juist met de markt gaat het door de in zet van goeie ondernemers een stuk beter, mij lijkt dat er een an dere prioriteit zouden moeten gel den: de Noordstraat. Met de inves teringen voor de markt krijg ik toch het gevoel dat we nieuwe meubels voor de huiskamer gaan kopen, terwijl het dak aan het lek ken is. Meubels voor de huiskamer kopen, terwijl het dak lekt DESTELLING Vandaag: Flitspalen zijn niet te vertrouwen Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters &AN WEL IS vakantie: In Zeeland staan ruime bedden AARDENBURG Ontspanning voor mantelzorgers Staatsbosbeheer zoekt vrijwilligers Prijs voor Zeeuws- Vlaamse kroket Het gemeentebestuur zette het siertuinencomplex aan de Nieuw- straat in juni opnieuw in de ver koop. De Euregiotuinen gingen kort na de opening in 2004 al failliet en sindsdien was het terrein van dertien hectare met hoofdgebouw niet meer in gebruik. Een zoektocht naar een nieuwe gebruiker verliep de afgelopen jaren stroef, verschillende plannen strandden en in de tussentijd ver wilderde het gebied. Nieuwe poging Het gemeentebestuur doet nu een nieuwe poging en dat ziet er hoop vol uit; de twintig kijkers waren blij verrast na een rondje over het ter rein, zegt wethouder Chris van de Vijver. „Ze waren heel geïnteres seerd en wilden weten wat er be- stemmingsplanmatig allemaal kon." Woningbouw is overigens geen optie, en verblijfsrecreatie mag er alleen als 'nevenfunctie'. De activiteiten op het terrein moeten zichzelf kunnen bedruipen. Wel waren sommige kijkers ver baasd over het verpauperde hoofd gebouw, dat destijds als entreege bouw ontworpen werd door archi tectenbureau Rau Partners. „Er zijn wat zaken kapot, zoals ruiten, maar het casco is nog in orde. Ik heb goede hoop dat hier iets positiefs uit kan komen. Het is zo'n mooie plek." Er is al één plan ingediend, voorzien van onderbouwing en motivatie Geïnteresseerden kunnen nog tot 22 september een plan met bij behorend bod indienen bij de ge meente Sluis. „Er is al één plan in gediend, voorzien van onderbou wing en motivatie", zegt de wet houder. B en W gaan na de inschrijvings periode in gesprek over de interes santste initiatieven. VLISSINGEN De bewoner van het pand aan de Nieuw Bonedijkelaan in Vlissingen, waar gistermiddag een uitslaande brand woedde is aangehouden op verdenking van brandstichting. Dat heeft de politie bekendgemaakt. Het vuur ontstond even voor half drie. Er kwam veel rook vrij. Twee blusvoertuigen en een autoladder werden ingezet om het vuur te be strijden. Een ambulance kwam ook ter plaatse. De bewoner werd rond 15.45 uur aangehouden. De brand trok veel bekijks. Er wa ren wat verkeersopstoppingen in de omgeving ontstaan, mede door de nabijheid van de Lidl. Om half drie kon het sein 'brand meester' worden gegeven. De wo ning liep forse schade op. De wo ningen van de buren zijn door de brandweer geventileerd. Daarna keerden de brandweerlieden terug naar de kazerne. Stichting Salvage en de woning bouwvereniging, die eigenaar is van de woning, werden opgeroepen om de bewoners terzijde te staan. Het huis in de Ravesteijnwijk staat op de nominatie voor sloop in 2018. zaterdag 29 juli 2017 Reageer op pzc.nl Gisteren: Goed onderwijs hoeft niet veel te kosten 336 reacties KIJK ENI ALS JE SYLVANA SIMONS EEN KEERTJE NOEsIS HEBT... ...OM IETS AF TE SCHAFFEN., MEVROUW OP VLISSINGEN Zeeuwen houden van ruimte in hun bed. Vol gens een onderzoek van het onlinewarenhuis Bed den.nl behoren ze tot de top drie van meest deca dente slapers in Neder land. Meer dan 14 pro cent van de Zeeuwen die meedeed aan het onder zoek slaapt in een king size bed. Landelijk is dat iets meer dan 8 procent. Oorzaak volgens Bed den.nl: de gemiddelde Zeeuw heeft meer woon ruimte en koopkracht dan de gemiddelde Nederlan der. De Zeeuwse ontspan- ningsdagen voor mantel zorgers vinden van don derdag 28 tot en met za terdag 30 september plaats in hotel de Elder- schans in Aardenburg. Op het programma staan een groepsgesprek, cre atief bezig zijn, spelletjes doen en wandelen. Man telzorgers kunnen zich voor maandag 7 augus tus inschrijven via een in schrijfformulier op www.smwo.nl. BIERVLIET Staatsbosbeheer zoekt vrijwilligers die de bos wachter in de Braakman bij Biervliet kunnen hel pen in de informatieboe- derij. Ze ontvangen bezoekers, verkopen artikelen en snacks, openen en slui ten de boerderij en wonen bij voorkeur in de buurt. Geïnteresseerden kun nen zich melden bij bos wachter Erik Schram via 06-12988432 of e.schram@staatsbosbe- heer.nl. VLISSINGEN De Blend Meat Cro quette van de Zeeuws- Vlaamse Blend Brothers is door restaurantgids Gault Millau uitgeroe pen tot 'Best Festival Food' op Tomorrowland. Hendrik en Kamiel Buysse uit Oostburg creëerden een 'prach tige festivalsnack met uitmuntende smaak'. Er gloort hoop voor de al jaren desolate Euregiotuinen. Er is veel belangstelling voor het sier- tuinencomplex bij Oostburg, zo'n twintig geïnteresseerden kwamen de afgelopen weken af op twee kijkdagen. „Er waren mensen uit allerlei verschillende sectoren, agrarisch en recrea tief", zegt de Sluise wethouder Chris van de Vijver. Sophie Stockman Oostburg -wethouder Chris van de Vijver I A De brandweer bestrijdt het vuur in het pand aan de Nieuw Bone- dijkelaan. foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 2