ifll X om het EK in eigen land met een plek in de halve finale écht te laten slagen Wiegman: Miedema speelt gewoon naar behoren Leeuw straks voor altijd leeuwin 27 LOGO ORANJE DOETINCHEM Vivianne Mie dema, de spits van de Oranje vrouwen, heeft dit EK voetbal nog niet gescoord, maar volgens bondscoach Sarina Wiegman staat haar basisplaats niet ter discussie. „Miedema speelt gewoon naar beho ren", zegt ze. „Ik vind die discussie over haar wat ver gaan. Wij zijn tevreden over haar. Het gaat mij er niet om wie de doelpunten maakt. Miedema houdt veel verdedigers bezig, waardoor ook anderen in de posi tie komen om te scoren of op te vallen." Miedema (21) scoorde al 41 goals in 54 interlands, maar op een groot toernooi heeft ze nog geen doel punten gemaakt. De eerste drie poulewedstrijden dit EK stond ze droog en ook twee jaar gele den tijdens het WK in Ca nada scoorde ze tijdens de vier optredens van Oranje niet. Zelf zegt ze zich evenmin zorgen te ma ken over het (voorlopige) gebrek aan doelpunten. Wiegman roemt de ervaring van de Zweedse tegenstander vanavond in de kwartfinale, maar is wel vol vertrouwen. „Ik verheug me heel erg op de wedstrijd en ben ervan overtuigd dat we ons kunnen meten met die ploeg. Dat gevoel merk ik ook bij mijn speel sters. Zeker als we geor ganiseerd blijven spe len, hebben we een goede kans. Maar juist dat is moeilijk en vergt veel concentratie." aan het worden. Ook omdat ze door haar overstap naar FC Barcelona al voor het toernooi in de schijnwer pers stond. Ogenschijnlijk gaat ze prima om met de verwachtingen, die ook evenredig zijn gegroeid. „Zenuwen heb ik eigenlijk alleen tijdens de openingswedstrijd ge had. Met mijn familie en ploegge noten Kika (van Es) en Daniëlle (van de Donk) praat ik daar over. Dat geeft me rust. De laatste weken van het seizoen in Zweden liep het wel lekker. Ik houd mezelf vooral steeds voor: dat kan elke wedstrijd." Maar nu breekt een nieuwe fase aan. Want de wedstrijd van van avond is veel meer dan een kwart finale alleen. Een wedstrijd om écht indruk te maken na jaren tobben, als Nederland meekijkt. Bevestigen Vooralsnog verloopt het toernooi, zeker qua resultaten, precies zoals de voetbalbond dat voor ogen had in eigen land. Martens zegt erover: „We komen steeds dichter bij de top. Dat gevoel leeft in deze groep. Maar in een kwartfinale moeten we dat natuurlijk bevestigen. Alleen zo kun je mensen echt overtuigen." Oranje ontloopt dan wel topfavo riet Duitsland, de wedstrijd tegen Zweden wordt nog steeds een hele opgave. Maar juist daarom kan Ne derland bij winst ook echt indruk maken. „Zij staan al jaren aan de top", zegt Martens, doelend op de tegenstandsters. Ze somt de kwali teiten (ervaring, defensie) van de Zweedse vrouwen op. Dan ver schijnt er een voorzichtig, maar brutaal glimlachje op het gezicht: „Wij kunnen ook wel wat." KWARTFINALE HALVE FINALE FINALE zaterdag 29 juli 2017 ZEIST De oplettende kijker was het natuurlijk al opgeval len. Het Nederlands vrouwen elftal speelde de openingswed strijd van dit EK tegen Noorwe gen met een aangepast logo op de shirts. Geen leeuw, maar een leeuwin. Maar vanavond tegen Zweden speelt Oranje, net als de laatste twee poulewedstrij den, weer met een leeuw op de borst. Pas vanaf volgend voor jaar is het 'leeuwinnenshirt' officieel het thuistenue van het Nederlands vrouwenelftal. Kledingsponsor Nike ontwik kelde het nieuwe logo, maar pas laat werd besloten om de shirts ook tijdens dit toernooi te dra gen. Eenmalig dus tegen Noor wegen, waarvoor de KNVB dispensatie kreeg van de Euro pese voetbalbond UEFA. Daarom zijn de shirts nu ook nog niet te koop in de winkel, terwijl fans op internet zich af vragen waar de speciale uitvoe ring verkrijgbaar is. Lieke Martens (r) als middelpunt van de euforie na haar doel punt tegen België. Ze wordt omhelsd door Daniëlle van de Donk (I) en Shanice van de Sanden. FOTO VI IMAGES MAURICE VAN STEEN -4 Vivianne Miedema wacht nog op een goal bij een groot toernooi. FOTO VI IMAGES Vandaag Donderdag 3 aug Zondag 6 aug Doetinchem Nederland 18.00 uur Zweden Enschede Enschede Rotterdam 20.45 uur Duitsland Denemarken Morgen Tilburg 18.00 uur Oostenrijk Spanje Breda mm Deventer 20.45 uur Engeland Frankrijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 27