Anton Corbijn en U2 weer samen 25 HOLLANDS GLO voorstellen. „Hij nam me apart en heeft bijna een half uur op me inge praat", vertelde Razorlight-zanger Johnny Borrell in 2006 al aan deze krant. Over de inhoud onthulde hij niets. Maar Bono's redevoering - de zanger schijnt één advies aan frontmannen te herhalen als een mantra: 'Zorg dat je je band bij el kaar houdt' - bleef uiteindelijk zonder resultaat. Razorlight viel na de megahit America langzaam uit elkaar en Borrells solocarrière kwam nooit van de grond. Bono's consulten Opgetogener zijn de recente recensies van Mike Kerr van het opkomende duo Royal Blood en zangeres Florence Welch van Florence and The Machine. „Bono is zo'nl lieve man", zei Welch tegen 1 muziektijdschrift NME. „Hij gaf me zelfs raad over optre den op hoge hakken. Hij ver telde me stevig op het podium te blijven staan en veel met mijn ar men te werken." Bono's consulten bestrijken een breed pallet. Van hoe je een succesvol debuutalbum opvolgt: „Niet interes sant doen, gewoon muziek blijven maken", tot omgaan met alcohol: „Drinken mag. Maar een kater op een dag dat je moet optreden niet." Zijn vaakst geciteerde advies gaat over het vermijden van te veel ja-knikkers rond een ster. „Als je vier keer per week uit eten gaat en constateert dat iedereen aan tafel van jou afhankelijk is voor zijn salaris, ben je waar schijnlijk een onuitstaanbare zak geworden." M album, foto's reuters en photo news MEESTERWERK zaterdag 29 juli 2017 Het geldt 30 jaar na zijn schep ping als het absolute meester werk uit het oeuvre van U2: The Joshua Tree. Het album uit 1987 betekende de laatste stap in de transformatie van het Ierse kwartet van alternatieve rock band naar megagroep met de songs om een stadion te laten deinen. Een liefdesverklaring aan Amerika, noemde Bono het album aanvankelijk. Hij had voor het schrijven van de songs voor het eerst uitputtend naar Ameri kaanse roots-muziek geluisterd. Het resultaat was een onvervalst rockalbum, met foto's van de band in Amerikaanse woestijn landschappen op de hoes. Anton Corbijn maakte de iconische beelden. De kronkelige woestijn boom Joshua Tree, gefotogra feerd in de Mojavewoestijn, leidde uiteindelijk naar de album titel. Op The Joshua Tree staan onder meer rockklassiekers als Still Haven't Found What I'm Loo king For, With or Without You en Where the Streets Have No Name. In ons land stond de elpee in 1987 maar liefst twaalf weken op nummer 1. U2 speelt het gehele album live tijdens deze tournee. De albumcover van The Joshua Tree, geschoten door Corbijn in het Death Valley National Park. Hij maakte de fameuze hoesfoto van het album The Joshua Tree. 30 jaar later is Anton Corbijn (62) ver antwoordelijk voor de visuals van het jubile umconcert. Tijdens de integrale uitvoering van het album worden films vertoond die Corbijn opnam in Californië, deels op de plek waar hij indertijd de hoes foto's voor The Joshua Tree schoot. „Hier, dit is de plek waar we toen het groepsportret maakten dat voorop de hoes kwam. Herken je die rotspunt?" vraagt Anton Corbijn als op het scherm een roodbruin rots landschap ver schijnt. Het is Zabriskie Point in het Death Valley National Park. Corbijn is na al die tijd waarin hij samen werkte met U2 nog al tijd gek op hun muziek. De liefde is we derzijds. Op het podium van een eerder concert in Rome meldde Bono ve reerd te zijn dat The Dutch genius vanavond in het sta dion was. In zijn carrière als foto graaf had Corbijn de grootste sterren voor zijn camera, maar met niemand heeft hij zo'n hechte band als met U2. Toch kreeg hij bij The Joshua Tree Tour geen carte blanche voor de visuals. „Bij U2 gaat nooit iets zonder meetings. In eerste in stantie zou ik films maken met een verhaal dat alle songs aan el kaar verbond. Maar dat zou te veel afleiden van wat er op het podium gebeurt. Dus tonen we ook close-ups van de leden." Voor een band die al bijna 40 jaar meedraait, heeft U2 nog altijd een enorme energie. Hoe verklaart Corbijn dat succes? „Ze zijn enorm gedreven en perfectionistisch, ze omarmen technologie en ze zijn erg gediscipli neerd. En ze werken er hard aan om de groep bij elkaar te houden, zoals je aan een huwe lijk werkt, dat klinkt lo gisch, maar weinig bands doen het." -Peter van Brummeien De Ierse rockband U2 tijdens een eerder concert onder de Jos hua Tree: een woestijnboom en de titel van hun succesvolle

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 25