24 Ml EN WAT DOE JIJ VANDAAG? Het 30-jarig bestaan van U2's klassieke album The Joshua Treedat de band vanavond en morgen in de Amsterdam Arena opvoert, markeert ook het jubileum van de zogeten 'Bono Talk'. Sinds hij een gearriveerde rockster werd, geeft de U2-frontman (57) zijn collega's gevraagd én ongevraagd advies. Rik van de Westelaken gaat naar Milkshake Festival in Amsterdam. Linkin Park dankt fans Nieuwe songs Quote van de dag Ik heb mezelf nooit aantrekkelijk gevonden maar ik wil daar niet veel over praten. Killers-zanger Brandon Flowers beleefde afgelo pen winter een persoonlijke cri sis. Geraakt door het tegenvallende succes van het laatste album, was zijn gebruikelijke zelfvertrouwen flink aangetast. Flowers zat thuis in Las Vegas en had opbeurende woorden nodig. Hij installeerde zich achter zijn laptop en tikte het e-mailadres van Paul Hewson in. Bono dus. Vertrouwen De reactie volgde per ommegaande. Na enkele e-mails over en weer, ver scheen er een uitnodiging op het scherm van Flowers: „Kom naar me toe. Dan praten we erover." Dat deed Flowers. In juni verscheen er een nieuwe Killers-single: The Man. Een van speels narcisme druipende dans vloersong: I've got news for you baby/You're looking at the man. Zelf vertrouwen hersteld. Met dank aan The Bono Talk. Die tweemans-praatgroep op rock- sterrenniveau is in de muziekindu strie inmiddels beroemd. Nadat Bob Dylan Bono na het overdonderende succes van The Joshua Tree toesprak over de valkuilen van het leven als beginnend popidool, groeide de U2- zanger als vanzelf in diezelfde vader lijke rol. Gevraagd en ook onge vraagd, de Bono deelt opvoedkun dige adviezen voor wie op weg lijkt naar glorie. The Bono Talk is een begrip gewor den. Onder anderen Eddie Vedder (Pearl Jam), Axl Rose (Guns N' Ro ses), Noel Gallagher (Oasis), Chris Martin (Coldplay) en Thorn Yorke (Radiohead) ontvingen de poppreek van de U2-pastoor. Wie de verslagen uit de mond van Bono's toehoorders leest, moet zich van het begrip talk overigens geen gesprek, maar eerder een monoloog Bono is zo'n lieve man, hij gaf me zelfs raad over optreden op hoge hakken Bij afwezigheid van Angela en Vincent bellen we elke dag een BN'er met de vraag wat zijn of haar plan voor de dag is. Hoe laat ging vanochtend de wekker? „Niet, ik sliep lekker uit. Er zijn heel de week bouwvakkers aan het werk rondom mijn huis, dus dan kun je maar beter om zeven uur je bed uitkomen. Maar op zaterdag werken ze niet." Er zijn enorm veel festivals. Waarom kies je voor Milkshake? „Het is niet zomaar een feestje is. Het gaat echt over diversiteit en gelijkheid voor ieder een. Dat is heel belangrijk in deze tijd." Gaat er flink gedronken worden? „Ik drink zeker wel een biertje, maar heb geen zin om heel de zondag met een kater op bed te liggen, hoor. Als je vrije dagen zo spaarzaam zijn, dan wil je ze goed besteden." van Bono Wat was je laatste echte vakantie? „Ik ben recentelijk drie weken naar Japan ge weest. Dat was een prachtige reis. In zo'n ver land kan ik me helemaal anoniem wanen, daar kom je nauwelijks Nederlanders tegen. Dat is af en toe wel fijn." Aan het strand liggen of op pad gaan? „Vroeger kon ik echt enorm goed gewoon twee weken op het strand liggen en niets doen. Maar tegenwoordig ga ik er liever op uit." Moetje niet uitrusten dan? „Jawel. Maar gek genoeg is nieuwe ervarin gen opdoen voor mij dé manier om juist hele maal te ontspannen." -Hanneke Marcelis ROCK Mike Shinoda van Linkin Park heeft de fans bedankt voor alle steun, na de zelfgekozen dood van Ches ter Bennington. 'Wij houden heel veel van jullie. Ontzettend be dankt dat jullie onze privacy respecteren.' zaterdag 29 juli 2017 POP Rolling Stones- frontman Mick Jagger heeft twee nieuwe liedjes uitge bracht. Gotta Get a Grip en England Lost hebben een ex pliciete politieke lading. Jagger betoont zich een fanatieke tegenstander van de Brexit. Isa Hoes zegt in Libelle niet negatief over zichzelf te willen zijn ter bescherming van haar dochter. Stefan Raatgever —Florence Welch, Florence and The Machine

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24