VISSEN MET JAN 16 Recherche bewaakt ambassades Vera Bergkamp heeft zich ontpopt tot progressief boegbeeld van D66. De voormalige COC-voorzitter vindt Nederland fantastisch, maar waarschuwt ervoor liberale verworvenheden als vanzelfsprekend te beschouwen. Ik dacht: als ik de Kamer inga, is het belangrijk dat mensen weten wie ik ben Politierechercheurs in Den Haag helpen deze zomer mee om de vele ambassades in de stad te bewaken. Hun inzet is nodig, omdat de afdeling van de politie die hier nor maal gesproken mee is belast, kampt met een groot perso neelstekort. Ook mensen van de staf en andere gespeciali seerde politiediensten moe ten bijspringen. Een woord voerster van de politie beves tigt berichtgeving daarover van Omroep West. De politieafdeling Bewaken en Beveiligen (ABB), onder andere verantwoordelijk voor de bewaking van de ambassa des, heeft al lang een tekort aan mensen, maar in de zo mer is die nog groter door de vakanties van medewerkers. Politiechef Paul van Musscher zegt dat de bijstand nodig is om aan de eisen van de Natio naal Coördinator Terrorisme bestrijding en Veiligheid (NCTV) te blijven voldoen. Volgens Van Musscher blijft de minimale bezetting in de opsporing en in de rest van de politieorganisatie in Den Haag gegarandeerd. De eerste dertig zakken zijn al verkocht Dode en gewonden bij steekpartij supermarkt Een man heeft gisteren in een supermarkt in Hamburg met een mes willekeurig op voorbijgangers ingestoken. De krant Bild. bericht dat er zeker één dode en verschei dene gewonden zijn geval len. De dader is gearresteerd. De politie weet nog niet wat het motief van de man was. Volgens Duitse media zoekt de politie in de omgeving van de supermarkt naar een tweede man, een mogelijke medeplichtige. De steekpartij vond plaats in een Edeka-su- permarkt in de wijk Barm- bek, aan de noordkant van het centrum van de stad. HEERENVEEN Ook bij Arriva 'beste reiziger' Beveiliging bij grotten Kanne Italië verplicht inenten Halfpension aan de Moezel nabij Cochem! Het lijkt alsof ze het ruiken. Kort na de aankomst van D66-Kamer- lid Vera Bergkamp op het noorde lijke Scheveningse havenhoofd wemelt het ineens van de scoot- mobiels. Bergkamp - onder meer woordvoerder ouderenbeleid - wordt herkend en schudt handen. Terwijl vier F-i6's langs de kustlijn scheren, is het wachten op een aanbeet. Die komt, aan het gewicht te voelen een mooie tong. Maar de vis wordt verspeeld tus sen de rotsblokken. „Ik hou enorm van de zee", zegt Vera Bergkamp op een dag dat het leven niet stuk lijkt te kunnen. Ze staat met haar armen over elkaar en hoopt niet per se dat er vis wordt gevangen. „Vis eet ik graag. Ik vind vissen heel mooi, maar met de activiteit heb ik niets. Uit het oogpunt van dierenwelzijn ben ik een heel bewuste eter." Bergkamp boekte afgelopen jaar een groot suc ces: ze sprokkelde steun bij elkaar voor de wietwet, terwijl iedereen dacht dat het kansloos was. Door haar ouderwetse politieke handwerk en vissersge- duld lukte het haar. „Je moet ook geluk hebben en aanvoelen dat de tijd rijp is." „Het openstellen van het burgerlijk huwelijk voor paren van gelijk geslacht. Ik denk dat ik het me toen niet realiseerde, maar pas achteraf. Hoe groots dat is, ook voor de emancipatie. Maar ook interna tionaal is dat zo opgepakt, het heeft zo veel landen geholpen die geïnspireerd zijn geraakt door de Ne derlandse wet." „Ik heb er wel gebruik van gemaakt, nog maar een paar jaar geleden." „Het heeft wel iets met elkaar te maken. Sinds ik mijn vrouw heb ontmoet en we wisten dat we graag kinderen wilden, wilden we het ook goed regelen. Het is toch een behoorlijke verantwoor delijkheid. En we vonden het ook bijzonder om te trouwen, onze liefde voor elkaar uit te spreken en een feest te geven. Het was een ontzettend mooie dag." „Het is best spannend om zoiets te zeggen. Voor mijn ouders was het lastig om te ontvangen. Ach teraf begreep ik wel waarom ze het lastig vonden. Niet zozeer dat ik van vrouwen hield, maar vooral: wat ga je allemaal tegenkomen op je pad? Je moet niet alleen zelf een proces door, maar je ouders ook." „Het is niet dat het je zomaar overkomt. Je moet er over nadenken. Het is een heel bewuste keuze, dat zie ik ook bij mijn vrienden. Hiervoor had ik een relatie waarbij mijn partner geen kinderen wilde. Alles past in elkaar als je iemand tegenkomt die dat ook wil. Dan is het de vraag wie het gaat doen." Lachend: „Mijn vrouw is iets jonger en ze kan ook beter tegen pijn." „Zeker. Op de dag dat ik het kind ging aangeven bij de gemeente was de reactie bij het loket: wat goed dat u al zo fit bent. Ik zei: Nou, onze dochter heeft twee moeders. De vrouw reageerde: O, dan pak ik even het handboek erbij. Dat was niet de meest inspirerende reactie. Amsterdam hè..(knipoogt). Maar ik realiseer me ook wel dat het niet vaak voorkomt." zaterdag 29 juli 2017 Politiek verslaggever Jan Hoedeman gaat deze zomer elke week vissen een politicus, en praat met hen over leven en politiek. De foto's zijn van Martijn Beekman. DEN HAAG Albert Heijn-manager Jeroen Schakelaar van het filiaal in het Drentse Havelte vond het hoog tijd worden voor kruidnoten. Of het ook de allereerste supermarkt van het land is die dit jaar de trak tatie aanbiedt, is niet zeker. HAMBURG In navolging van de NS overweegt ook treinvervoerder Ar riva 'beste dames en heren' in om- roepberichten te vervangen door het genderneutrale 'beste reiziger'. Arriva zegt unifor miteit in de sta- tionsomroepen be langrijk te vinden. De PVV stelde al Kamervragen over de zaak. Zo wil de partij weten wat er gebeurt met NS- personeel dat wei gert mee te werken. MAASTRICHT Beveiligers bewa ken per direct 24 uur per dag de in gangen van de grot in Kanne waar afge lopen week een hooi- en strobrand woedde. Zij moeten voorkomen dat nieuwsgierige men sen in de grot een kijkje nemen. ROME Italië voert een inentingsplicht van kinderen onder de zeventien jaar in. Aanleiding is een mazelenepidemie die begin dit jaar uitbrak. Tot midden juli zijn 3.672 mensen be smet, drie van hen overleden. Als ou ders weigeren mee te werken aan de inenting, kunnen ze een boete van 500 tot 1.000 euro krij gen en mogen hun kinderen niet naar de opvang. CORRECTIE In de krant van gisteren is een foto verschenen van een openhart operatie in het HagaZiekenhuis. Deze foto werd ten onrechte in verband gebracht met vervuilde apparaten die wereldwijd zijn ge bruikt op operatiekamers. Het HagaZiekenhuis gebruikte dit type apparaten echter niet. LandhausMüller 2 overnachtingen inch ontbijtbuffet 2 x 3-gangendiner t.w.v. 40,00 p.p. V Welkomstkoffie met gebak V Moset Cocktail t.w.v. €6,00 p.p. Direct aan de Moezel gelegen hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506 'Nederland is mooi, maar denk nooit: we zijn er' Wat hebt u in uw leven ervaren als een belang rijke positieve politieke gebeurtenis? En dat vond u zo bijzonder, dat u er zelf geen gebruik van heeft gemaakt met uw vriendin. Heeft dat te maken met het feit dat u moeder bent geworden? U hebt uw ouders op uw 17de verteld dat u van de vrouwenliefde bent. Hoe heftig is het om dat te moeten vertellen? U bent moeder geworden. Hoe spreek je af wie de baby draagt? Geeft u dan de geboorte aan op het stadhuis?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 16