1 i w K 7 BE twee weken lang in Avondzon. Twee weken lang is de zee het eerste wat ze 's morgens vanuit het bed zien. De dagen op het strand beginnen vroeg. „Meestal worden we rond half zeven, zeven uur wakker gemaakt door Max, er worden hier 's morgens broodjes bezorgd. Ik ga een stukje hardlopen tot Waterdunen en dan weer terug. In het kader van fit- blijven hè. We gaan schelpen zoeken, we maken een strandwandeling." Boeken lezen Moderne voorzieningen zijn er wel maar wanneer de dagen gevuld zijn met schelpjes zoeken, verdedigings werken opwerpen tegen kannibalen en boeken lezen, verdwijnt de behoefte aan Facebook, Twitter en Instagram als sneeuw voor de zon. Rob, in het dagelijks leven advocaat in Amsterdam, mist naar eigen zeggen niks. „We hebben wifi hier en een iPad bij ons maar daar kijken we nauwelijks op. We hebben de racefietsen meege nomen. Dat doen we echt graag hier. Soms flink doorstampen en dan weer rustig rijden over mooie achterafweg- getjes waar je bijna niemand tegen komt." Vijfjaar achtereen naar hetzelfde va kantieadres, naar zelfs bijna hetzelfde huis steeds. Toch ziet Patrice zich niet als zo'n typisch gezin dat iedere zomer steeds weer hetzelfde verzint. Ieder jaar weer drie weken lang op een Franse camping, zoals zovelen. „We zijn eigen lijk helemaal niet mensen die elk jaar hetzelfde doen. Vroeger gingen we vaak ver weg, steeds wat anders. Maar sinds Max er is doen we het toch anders." Vader Rob weet nog wel wanneer ze het roer omgooiden. „Het eerste jaar met Max zijn we naar de Dolomieten gegaan, Max liep daar een infectie op, dokter erbij, een hoop gedoe. Toen zei den we eigenlijk al tegen elkaar 'waarom doen we zo moeilijk?' Het jaar daarop zijn we hierheen gegaan." 'Overal de zee' Voor vader en moeder is het heel sim pel. Zoontje Max heeft het naar zijn zin en speelt hele dagen met vriendje Mart die hij toevallig kent van de vorige zo mer in Groede. Kind blij, ouders blij. „Dit is gewoon zo relaxed", zucht Pa trice. „Uitrusten doen we hier echt veel meer. Wat ik echt superfijn vind, je zit hier in het mooiste plekje van Zeeuws- Vlaanderen". Ze maakt een weids arm gebaar. „Je hebt de zee hier, overal. En wat helemaal handig is, is dat je hele maal geen reistijd hebt. Rob heeft ook echt wat met de zee, het water, eb, v"' «ft- «èwK Tips voor de huurder vloed, de bootjes. Toch Rob?" „Joehoe!", klinkt het van een afstandje. Adrie, de moeder van Patrice, komt aanlo pen met haar zus, tante Lima uit Oost burg. „Oma!" Max rent op oma en de vuilniszak die ze draagt af. Hij zag waarschijnlijk ook direct de oranje loop van het waterpistool die door de zak stak. De kannibalen in Groede maken nu geen kans meer. i -m WIE SLAAPT ER DEZE WEEK? zaterdag 29 juli 2017 Mart en Max (r) tonen trots de stokken waarmee ze hun ge heime plek in de duinen veilig houden. Vliegerfestival Cadzand-Bad Vandaag en mor gen vindt er bij strandpaviljoen Caricole in Cad- zand-Bad een groots vlieger feest plaats. Tus sen 11.00 en 17.00 gaan de vliegers de lucht in. Kinde ren kunnen er vliegers beschil deren en stok brood bakken. NKGaaibollen Tijdens de Mos- ^5 selfeesten in Oud- Terneuzen kun nen toeristen ken nismaken met het typisch Vlaamse en Zeeuws- Vlaamse gaaibol- len. Vandaag wordt er vanaf 10.00 gestreden om de nationale titel. Patrice Staal (48), opgegroeid in Lamswaarde, verliet Zeeuws- Vlaanderen voor een studie eco nomie in Tilburg. Ze woont nu sinds tien jaar in Breda met zoon Max (5) waar ze HBO-docent is. Vader Rob Edens (55) werkt en woont deels in Amsterdam waar hij advocaat is. Na veel verre reizen koos het stel vijf jaar geleden voor de slaap- strandhuisjes in Groede. Sinds dien kwamen ze elk jaar weer terug. Patrice Staal en Rob Edens verblijven met hun zoon Max Edens in een panoramahuisje van strandcamping Groede. FOTO'S BOAZ TIMMERMANS Fopbunkers De Duitse bun kers in de Groese polders zijn uniek. De bunkers aan de Gerard de Moorsweg 4 in Groede zijn be schilderd als huisjes om lucht aanvallen door de geallieerden te voorkomen, www.groedepo- dium.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 134