6 UITRUSTEN DICHTBIJ HUIS Met een kind dat gewapend met stokken vanaf de duinen van Groede waakt voor aanvallen van kannibalen, kunnen vader en moeder eindelijk eens echt tot rust komen. Kind gelukkig, ouders ook. WAT IS ER TE DOEN? Zeesafari, Vlissingen Maak een indrukwekkende zee safari over de Scheldemonding vanuit het mooie Vlissingen. De tocht vertrekt met schipper Rene op de m.s. Pirate vanaf de Michiel de Ruyter jachthaven en vaart naar de Hoge Platen vlakbij Breskens. Onderweg zijn er mooie vergezichten, grote zeeschepen, vogels en zeehon den te zien. Meer info: vlissingenzeesafari.nl Tip 2 Rommelmarkt, Burgh- Haamstede Gezellige rommelmarkt met home- en decoratiearikelen, tweedehands kleding, boeken en voor de kinderen een spring kussen. Je kunt hier van 09.00 uur tot 15.00 uur van genieten. Schaerendiekdag, Scharendijke In Scharendijke is het vandaag feest tijdens de Schaerendiek dag. Een gezellige dag vol kin deractiviteiten, livemuziek en een markt. De toegang is gratis en de activiteiten vinden plaats op diverse locaties onder meer in de Dorpstraat, Platteweg en op het Bethlehemplein. Tijd: 10.00 uur tot 17.00 uur WeitjeRock, I Jzendijke Een intiem muziek- en klein- kunstfestival met veel diverse acts. Op WeitjeRock ontdek je talentvolle acts, maar ook voor gevestigde namen in uiteenlo pende genres is er plaats. In 2013 werd WeitjeRock beloond met een Internationale festivalno minatie voor Best New Festival en in 2014 kwam daar een Euro pese nominatie voor Best Small Festival bij. Onder andere De Jeugd van Tegenwoordig en Lu cas Hamming zullen op het po dium verschijnen. Meer info: weitjerock.com Kunst-hobby boekenmarkt, Cadzand Kunstenaars uit de regio en Bel gisch Vlaanderen tonen en ver kopen hun werken in de tuin rond de Dorpskerk. Boekenlief hebbers kunnen hun slag slaan, en ook voor hobbyisten is er volop inspiratie te vinden. Op de markt is er livemuziek en in de kerk worden gitaarconcerten gehouden. Meer info: cadzandcultureel.nl PeeRock, Colijnsplaat In Colijnsplaat vindt vandaag PeeRock Festival plaats. Met op tredens van diverse bands met een repertoire voor jong en oud. Meer info: peerock.nl Nachtmarkt, Kamperland Gezellige nachtmarkt tijdens de jaarlijkse kermis in Kamper land. Met vanaf 18.00 uur veel goed gesorteerde kramen en in ternationale food kramen die al lemaal bij de jachthaven staan opgesteld. Om 23.30 uur is hier een mooie vuurwerkshow te zien. Openluchtbioscoop, Ouddorp Duin Om 21.45 uur start er een film tijdens de openluchtbioscoop op Ouddorp Duin. Deze week draait er een film op het Strand- plein. Neem je eigen stoel mee of ga zitten in de duinen of op het terras. Toegang is gratis! Meezing feest, Kamperland Van 20.00 uur tot 01.00 uur kun je lekker meezingen op Cam ping Anna Friso. Bekende num mers passeren de revue en de organisatoren zetten deze op een ludieke wijze in vanaf het podium. Een groot jaarlijks eve nement aan de Strandhoekweg. Dancetour, Goes Van Pasen tot september doet Dancetour dertien steden aan door heel Nederland. Morgen is Goes aan de beurt! Dit jaar breidt het gratis toegankelijke dance festival flink uit met meer muziekstijlen, een uitgebrei dere food line-up, bungeejum- pen en een tweede muziek- stage in samenwerking met pre senting partner SLAM!: The Boom Room. Van 14.00 uur tot 23.00 uur op de Grote Markt. voor aanvallen van kannibalen, kan mamma beneden rustig verder lezen. Patrice Staal en Rob Edens (55) komen al vijfjaar achtereen naar de slaapstrandhuis- jes van Strandcamping Groede. „Altijd het eerste huisje van de rij. Dat is nu dus deze, Avondzon. Vrienden van me die op Strand camping Groede zaten, tipten me toen be kend werd dat er hier slaapstrandhuisjes zouden komen. Ik heb toen direct geïnfor meerd en ons op een lijstje laten zetten. We hoorden bij de eerste 25 boekers van deze huisjes." Terug naar de roots Sindsdien zijn ze elk jaar weer terugge keerd. Terug naar Groede, terug naar Zeeuws-Vlaanderen. Want hoewel ze van wege de studie Zeeland verliet en al dertig jaar in Brabant woont, Zeeuws-Vlaanderen blijft trekken. Geboren en getogen in 't Hei lig Land: Lamswaarde. „Ja, mijn roots. Dat trekt altijd wel. En als we hier zitten komen er vrienden langs en familie. Mijn moeder komt straks hierheen. Zeker het eerste jaar hadden we echt heel veel aanloop hier. Vrienden uit Zeeuws-Vlaanderen die be nieuwd waren hoe het hier er eigenlijk uit ziet." Rob maakt een brommend geluid waaruit op te maken valt dat hij nog heel goed weet hoeveel aanloop ze dat jaar tijdens de va kantie hadden. In Groede hebben ze nu alle tijd van de wereld. De familie Edens-Staal verblijft H Vader en moeder zitten in de zon, zoon Max (5) is ergens aan het spelen met het al even vlas blonde buurjongetje. Moeder Patrice (48) kijkt om zich heen. „Waar de twee precies zijn? In de duinen denk ik. Ze hebben daar een geheime plek, wij mogen daar niet komen." De meneer van de krant mag het wel we ten, mannen begrijpen dat beter dan mam ma's. Max en buurjongetje Mart (6) fladde ren de duintop op en tonen met glimmende ogen hun strategisch gelegen uitvalsbasis. Een hut is het nog niet maar de stokken in stervorm met in het midden een waterpis tool, markeren het stukje duin duidelijk als jongensplek. Vanaf hier, wel drie meter ho ger, hebben ze een prima uitzicht op alle bedreigingen. Kannibalenknots Beneden bouwde een andere jongen een hut. Mart en Max kijken er enigszins jaloers naar. Vooral de scherpe stokken rond de in- dianententconstructie vinden ze een prima idee tegen insluipers. Maar ja het duingras voelt ook niet echt lekker aan de blote be nen. „Mensen die hier lopen zeggen steeds au au en dat horen wij dan", bedenkt Max. „En we hebben deze! De kannibalenknots!" Max trekt een gevaarlijk gezicht als hij de tak laat zien. Met Max en Mart die van boven waken zaterdag 29 juli 2017 BB- Tip1 Tip 3 Tip 4 Tip 5 Openluchtbioscoop. Tip 6 Tip 7 Tip 8 Tip 9 Tip 10 A WeitjeRock in I Jzendijke. 'Waarom moeilijk doen?' Guido van der Heijden 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 133