Nog 10.000euro nodig voor Steense trimbaan AED-les in de friettent Pontje Perkpolder moet afvaarten schrappen RWS wil met jongeren in gesprek over woningaanbod 5 Fietsers wachten vaak tevergeefs op het pontje tussen Perkpolder en Hansweert. De boot ligt dagelijks uren vast in Perkpolder, omdat de haven niet uitgebaggerd is Schipper Nils de Brou wer en zijn vader Lau rens zijn de wanhoop nabij: elke dag hebben ze boze fietsers bij de pont staan. De toeristen willen de oversteek maken van Perkpolder naar Hansweert, maar met laag water kan de boot niet uitvaren vanuit Perkpolder. De haven is niet uitgebaggerd. Nils: „We zitten gewoon vast in het slik." Komende maand vallen bijna elke dag meerdere afvaarten uit. En dat kost De Atol niet alleen klanten, maar ook duizenden eu ro's aan inkomsten. „Het is ge woon verschrikkelijk", zegt schip per Nils. Hij krijgt dagelijks tele foontjes van mensen die voor niets in Hansweert staan te wachten. „Er komen hier mensen bij de boot die om vier uur 's middags aan de overkant moeten zijn, of die vanaf Hansweert nog twintig of dertig kilometer moeten fiet sen. Ze hebben de informatie op de website niet gelezen en komen er hier achter dat de boot niet vaart." Dat betekent uren wachten óf honderd kilometer omfietsen. Nils en zijn vader geven de pro vincie de schuld. Die beloofde vol gens hem vorig jaar al om de ha ven van Perkpolder uit te bagge ren. En dit jaar opnieuw. „Ik ben een halfjaar aan het lijntje gehou den. Ze hadden het voor geringe kosten kunnen doen, maar door dat het steeds uitgesteld werd, liep de prijs op. Drie dagen voor de veerdienst ging varen, kreeg ik te horen dat ze niet gingen baggeren. Het nut van de veerdienst zou niet opwegen tegen de kosten van het baggeren, is mij verteld." Zijn va der Laurens, die komende weken aan het roer staat: „Het is een grof Het is een grof schandaal. De provincie komt haar verplichtingen niet na schandaal. De provincie komt haar verplichtingen niet na." De Atol verloor niet alleen klan ten die gebruik wilden maken van de veerdienst: hij heeft ook al drie zeehondentochten en groeps- vaartochten moeten afblazen. Nils: „Die mensen gaan natuurlijk nooit meer gebruik maken van de boot." Hij ziet de toekomst somber in. „Als dit zo doorgaat, dan kun nen we de veerdienst wel opdoe ken. Dan moeten we faillissement aanvragen en de boot verkopen." De statenfractie van GroenLinks is net zo verontwaardigd als De Brouwer: de partij stelde gisteren vragen aan het college van Gede puteerde Staten (GS). GroenLinks wijst GS erop dat de provincie en Promotie Zeeland Delta in het ver leden beloofd hebben dat de infra structuur van alle Zeeuwse pont jes gewaarborgd zou blijven. Daar is een garantiefonds van 50.000 euro voor in het leven geroepen. Fractievoorzitter Gerwi Temmink vraagt het college waarom de ha ven van Perkpolder niet uitgebag gerd is en het haventje van Wals oorden wel. „De voorziening is van kardinaal belang voor fietsers, wanneer Zeeland zich wil profile ren als fietsprovincie nummer één." Een woordvoerder van de pro vincie laat weten dat er nog over leg plaatsvindt met de gemeente over het uitbaggeren van de haven van Perkpolder. Aanleiding zijn de geluiden dat het in Goes erg lastig is om aan een woning te komen. Net afge studeerde hbo'ers met een baan komen gelet op hun salaris in aan merking voor woningen met een huurprijs tussen de 500- en 700 euro per maand, maar dat aanbod is klein. Er reageren standaard honderden mensen op. Voor een koopwoning kunnen ze weer las tig een hypotheek krijgen. RWS heeft de signalen nog niet eerder ontvangen, zegt directeur bestuurder Maarten Sas. „We gaan graag in overleg om erachter te komen waar het probleem ligt. We roepen al jaren jongeren op om over ons beleid mee te praten in ons klantenpanel, maar daar ontvangen we slechts een hand jevol reacties op. Alleen als we in gesprek gaan, kunnen we een eventueel probleem in kaart bren gen en er iets aan doen." Mensen die interesse hebben om mee te praten in een klantenpanel kun nen mailen naar info@rwsgoes.nl. SINT JANSTEEN Hij had er ei genlijk al moeten liggen, de nieuwe trimbaan in de water- leidingbossenbij Sintjansteen. Kartrekker, de dorpsraad, komt echter nog 10.000 euro tekort en gaat alles op alles zetten om het bedrag bij elkaar te sprokke len om zo na de zomer met de aanleg te kunnen beginnen. „We zijn er bijna, maar nog niet helemaal", zegt Hermine Ler- nout-Marcelis, secretaris van de Steense dorpsraad. De huidige trimbaan was twintig jaar gele den een cadeau van de Rabobank en Neckermann aan de dorpelin gen. De baan is incompleet, vol doet niet meer aan de veilig heidseisen en de dorpsraad be gon maanden geleden een inza melingsactie om de trimbaan op te waarderen. Totale kosten voor nieuwe toe stellen om te rekken, voor balans en spieropbouw: zo'n 35.000 euro. Door sponsoring van parti culieren, bedrijven en de ge meente, is 25.000 euro binnen. Lernout: „Aangezien heel veel mensen uit de regio zelfs nu nog gebruikmaken van de oude trimbaan, hopen we dat ze een bedrag over hebben voor de nieuwe baan." Wie wil sponsoren, kan mailen naar de dorpsraad: drstjans- teen@zeelandnet.nl DEN OSSE Iedereen die wel eens de duikplek bij Den Osse be zoekt, gewoon om te recreëren of om te duiken, kan op 26 augustus gratis les krijgen in het gebruik van een Automatische Externe Defibrillator (AED). Eigenaar Sander Cretier van friet zaak Even Pause aan de Kerkweg 4 in Den Osse is een van de initia tiefnemers. „We hopen vooral op ouderen en kinderen, want die vinden zo'n apparaat vaak eng." Een AED wordt ingezet om ie mand te reanimeren. Naast uitleg over de AED, worden op 26 au gustus tussen 09.00 en 13.00 uur bij de friettent ook EHBO-tips gegeven. zaterdag 29 juli 2017 'Als dit zo doorgaat, dan kunnen we de veerdienst wel opdoeken' Cornelleke Blok Perkpolder -Laurens de Brouwer, schipper Woningcorporatie RWS in Goes wil met jongeren en jong volwassen in gesprek om te horen tegen welke problemen zij aanlopen bij het vinden van een woning. Luc Oggel Goes Laurens de Brouwer staat de komende weken aan het roer van De Atol. foto boaztimmermans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 124