Zeg weerman, waar blijft die zomer? EUWS 11 Fryslan Boppe Dresden, Leipzig en Weimar Sissi, Strauss en Sachertorte Karintische meren Hoogtepunten van Ierland www.dejongintra.nl/busreizen In 2014 mocht de hond met pen sioen. Cena trok in bij Jeff DeYoung, een marinier met wie hij angstige avonturen beleefde in de stoffige Afghaanse bergen. Het hakte er diep in. DeYoung hield aan zijn werk als militair een post-traumatische stress stoornis over. Maar Cena was zijn steun en toeverlaat. De hond bood hem troost en ondersteu ning. Botkanker Maar dan blijkt het dier onge neeslijk ziek te zijn. Hij kampt met een agressieve vorm van bot kanker. DeYoung merkt dat er iets mis is als Cena geen druk meer zet op z'n linkervoorpoot. Bij de dierenarts krijgt de mari nier te horen dat zijn huisdier niet meer te redden is. DeYoung moet de hond laten inslapen. Een hartverscheurend moment. „Ik was 19 toen ik voor het eerst met Cena in Afghanistan zat", zegt hij op de Amerikaanse televisie. „Nu moet ik vaarwel zeggen tegen een van de belangrijkste hoofdstuk ken in mijn leven". DeYoung herinnert zich hoe hij Cena over rivieren draagt. Dat hij zich over het dier heen smijt 9 Honderden mensen bewijzen de hond de laatste eer. Er vloeien tranen als de radicaalislamitische taliban het vuur openen. Cena op zijn beurt houdt DeYoung warm tij dens de koude nachten. De hond biedt hem troost nadat hij in drie weken tijd zeven van zijn kame raden verliest. Als dank besluit DeYoung een groots afscheid te organiseren voor zijn doodzieke hond. Hij re gelt een open jeep bij een ver huurder in de buurt. Daarin rijdt DeYoung zijn hond door de stad. Honderden mensen in de Ameri kaanse staat Michigan stromen toe. Ze bewijzen de hond de laat ste eer. Er vloeien tranen. „Die steun. De liefde die de mensen tonen. Cena heeft het allemaal in de gaten", zegt de oud-militair. Korps Mariniers Bij de uitvaartceremonie die volgt, is het korps mariniers aan wezig, plus een flink aantal poli tieagenten en brandweermensen én een legerhond met de naam Rex. Gedreun van saluutschoten. Het taptoe-signaal schalt. Cena ziet het met droevige ogen aan. Gekleed in zijn gedeco reerde, blauwe legeruniformpje. „Lieve heer, met pijn in ons hart dragen we vandaag een nieuwe marinier aan u op", klinkt het. Dan krijgt Cena een spuitje. DeYoung laat hem langzaam in een kist glijden. Er gaat een Ame rikaanse vlag overheen. De hond wordt in stilte weggedragen. We mogen blij zijn dat het niet elke dag plenst van de regen „Vakantiegangers bedoelen met zomer half juli tot eind augustus. Wij meteorologen rekenen van 1 juni tot 1 september. En die periode is tot nog toe helemaal niet slecht geweest. Sterker: juni was een prachtige maand met veel zon en zelfs tropische dagen. Juli was veel wisselvalliger: buien, wind, soms ronduit koel. Maar niks extreems. Gewoon Neder lands zomerweer. We mogen blij zijn dat het niet elke dag plenst van de regen. Dat kan ook nog. wisselden. Het komt bijna nooit voor dat we tien, twaalf dagen aan één stuk strak blauwe luchten hebben. In 2003 en 2006 gebeurde dat. Erg zeldzaam." „Ach, het hoort erbij. Prima als mensen zich daardoor beter voe len. Maar ik denk wel: wekenlang zon achter elkaar in Nederland is een utopie. Als je zongarantie wilt, moet je hier niet blijven. Boek dan lekker een verblijf in Zuid-Frankrijk of Spanje. Dan loop je minder risico en hoefje je zelf niet te ergeren." „Ik kan nog niet heel ver in die maand kijken. Maar dit weekend blijft het wisselvallig met tempe raturen van rond de 20 graden. Daarna wordt het droger en stijgt het kwik tegen het einde van de week in het binnenland en zuiden richting 23 tot 25 graden. Dan zit je weliswaar lekkerder in je tent, maar in Zandvoort of Zeeland wordt het geen bikiniweer omdat de temperatuur daar niet verder komt dan 19,20 graden." „Dat denkt iedereen altijd elk jaar. Maar dat is niet zo. In 2016 en 2015 was gedurende de hele zomer een vergelijkbaar weerbeeld zichtbaar. Met blokjes tropische temperatu ren, redelijk zomerweer en wis selvallige perioden die elkaar af- f€ 259 Shortbreak Parijs zaterdag 29 juli 2017 6-daagse busreis Reiscode: ebrys02 vanaf€ 399 p.p. 6-daagse busreis Reiscode: ebglc02 vanaf€ 399 p.p. 8-daagse busreis Reiscode: efwen04 vanaf 469 p.p. 10-daagse busreis Reiscode: ebpawO! vanaf 659 p.p. 1 O-daagse vlieg-busrondreis Reiscode: evie409 vanaf 969 p.p. Busreizen Autoreizen Vliegreizen Verre reizen Steden reizen Bel 0180 - 457 803 of ga naar uw ANVR reisadviseur lil dsM1 Reissom excl. 19,50 reserveringskosten en €2,50 Calamiteitenfonds Groots afscheid voor mensenredder Cena Fier stapte Cena door Afghani stan. Drie keer zond het Ameri kaanse leger de zwarte labra dor naar het door oorlog ver scheurde land. Hij speurde naar bommen en redde levens. Deze week kreeg hij een spuitje. Gerben van 't Hof Rotterdam/Muskegon —Ben Lankamp Annemart van Rhee Komt het nog goed met deze zomer? Word je wel eens gek van die Nederlandse klaagzang? Voor mensen die kamperen: wordt augustus dan beter? Valt zeker tegen in vergelijking met voorgaande jaren? Na regen komt zonneschijn, ook deze zomer, fotoanp Wolken, buien, amper 20 gra den. Wordt het nog zomer? Of is dat wisselvallige juist normaal en schie ten we met het gezeur door in onze nationale hobby: klagen over het weer. We vragen het onze meteoroloog Ben Lankamp. 4-daagse busreis Gegarandeerd vertrek Reiscode: efpar20

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 11