Tv-series 9 GENERATIE A P/T ik ook Sjonnies en Anita's." En let op, Sanchez wil niet negatief doen over hen. „Oké, er zitten aso's tussen. Maar je kunt ook zeggen: die mensen zijn echt zichzelf. Misschien wat simpeler, maar wel puur. En dat is heel wat waard in deze tijd waarin zo veel nep is." Een trainingspak en een gouden zegelring En achterop zo'n lekker dom ding gen, dat wij niet mee mochten." Dit zijn de echte John en Anita, maar ook weer niet. Ja, op een Sita heeft hij wel door Rotterdam gebromd, dat is waar. Maar geen Australian-trai- ningspak, opgeschoren haren, dat werk. Dat was voor andere Sjonnies en Anita's. Anita kijkt met zaadvragende ogen Hoe Sjonnie een halter heeft kromgebogen De macho lacht, hij voelt zich een vent Die zojuist zijn eigen domheid heeft getemd Ruim twintig jaar na de hoogtijdagen van Sjonnie en Anita worden ze op de eerste avond van het jaar in Amsterdam nog altijd geëerd met een groot feest. Ooit vooral bedoeld voor mensen uit de hoofdstedelijke dancescene die een nacht eerder, met oud en nieuw, zelf moesten werken, maar in middels een succesfeest op zichzelf. Dit jaar trok het Sjonnie en Anita-feest 1.500 bezoekers naar het Depot Noord. Trainingspak „Bezoekers lopen lekker in hun trainingspak, op hun Nike Air Max, komen soms met een Cita of Puch, dragen kettingen en de chickies tijger prints", legt organisator Daniel Sanchez uit. „We hebben plannen om ook in andere steden Sjonnie en Anita-feesten te organiseren, want iedereen snapt wat je bedoelt. Daarom is het ook zo'n heer lijk thema. Zulke types lopen overal rond; ik woonde jarenlang op de Wallen en zag ze daar da gelijks. Maar als ik in een Brabantse plaats kom, zie In België heten Sjonnie en Anita Johnny en Ma rina. Sterker, in elk land krijgen Sjonnies en Anita's andere namen, maar wordt hetzelfde type mens bedoeld. Documentairemaakster Anita Star deed jaren onderzoek naar het imago van haar naam, waarmee vaak 'een ordinair type, uit een lagere so ciale klasse wordt aangeduid'. In die klasse geven ouders hun dochters graag namen die eindigen op een a: Samantha, Priscilla, Anita. „En met name die laatste naam kreeg een plat imago." Waarom exact, dat weet Star nog steeds niet. Wel dat het waarschijnlijk in de corporale studen tenwereld ontstaan is, om deze types Anita's te noemen, aan het begin van de jaren 90. In 1993 na men de samenstellers van de Dikke Van Dale Anita op in de woordenlijst, in de betekenis van 'ordinair meisje'. Dat doen ze pas als een woord in de volks mond al drie jaar zo'n betekenis heeft. Toen Anita Star aan haar, nooit uitgebrachte, do cumentaire werkte, vroeg ze een rechtenstudent een typische Anita te omschrijven. Zijn antwoord: „Ze heeft een uitkering, twee honden en rookt shag." Nu vertelt ze: „Mensen vertelden de ergste din gen in de camera als de naam ter sprake kwam, alsof ze vergaten dat ik ook zo heet. Ze vonden mij geen echte Anita." Dat is ze wel, want deze Anita draagt haar voor naam vol trots. „Mijn moeder heet Anna, ze gaf mij de Italiaanse naam voor kleine Anna: Anita. Prach tig toch?" Zij een kuif en hij een zonnebankkop Door de binnenstad zonder helmpie op 6 -1X9^ v> zijn m W IJ C? Gevat WILLEM RUIS Helden THE A-TEAM Drama MCW donderdag 27 juli 2017 Elke generatie heeft haar favoriete tv-series. Dit zijn er drie van de Patatgeneratie. GO PATVT ledereen weet tegen woordig hoe verkleden als een Sjonnie of Anita werkt. FOTO'S AMAURY MILLER ZATERDAG Portret van voetballer Ruud Gullit MAANDAG Angst om een nieuwe ziekte: aids Van deze serie verhalen over generaties - plus extra materiaal - komt een boek uit! Bestel het Grote Generatieboek op pzc.nl/ditzijnwij, voor 17,50 euro. Daar vindt u ook quizzen en een virtueel museum. Volg alles over de generaties op: pzc.nl/ditzijnwij Hij heette Klaas maar werd bejubeld als Willem Ruis. Meest gevatte Nederlandse televi siepresentator en geliefd Kissmaster, omdat hij de kandidaten in zijn programma's regelmatig kuste. Maakte eigenhandig kijkcijferfenomenen van Wil lem Ruis Show (KRO) en de Willem Ruis Lottoshow, 5 tegen 5 en De Sterrenshow (VARA). Na zijn over lijden op 41-jarige leeftijd tijdens een vakantie staat het begrip Willem Ruis-syndroom voor een plotse linge hartdood bij relatief jonge mensen. Excentrieke huurlingen rijden in zwart busje door de VS om onderdrukte mensen tegen rijke schurken te beschermen. Mr. T. (B.A. Baracus, krachtpatser met vliegangst), Dwight Schultz (de krankzinnige kapitein 'Howling Mad' Murdock) en Dirk Benedict (vrouwenmagneet Templeton 'Face' Peck) wanen zich The Beatles vanwege massa's fans bij hun bezoek aan Nederland in 1984. Leider George Peppard (Hannibal Smith) bleef thuis. Medisch Centrum West haalde de hoogste kijkcijfers ooit voor een Nederlandse dramaserie. De TROS filmde op de (lege) bovenste etage van het Zuiderzeeziekenhuis in Lelystad. Niets blijft privé in MCW, iedereen smulde van de (intieme) relaties tussen artsen en verplegend per soneel en deelde de zorgen van patiënten en hun familie. Mare Klein Essink stal de show als internist Jan van de Wouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 9