7 een beetje alleen. Dan is het redelijk stil", vertelt ze. „Maar er zijn hier altijd mensen op de camping en er is altijd bedrijvigheid. Dat is heel fijn. De ene keer zijn er bijvoor beeld herstelwerkzaamheden, dan weer komen er nieuwe caravans; er is altijd wat te zien. En er zijn nog zo'n twintig tot veertig mensen die hier het hele jaar door verblijven." Boodschappen Tegenwoordig is de Belgische zo'n 300 da gen per jaar op de camping te vinden, zo schat ze in. Naar huis gaat ze nauwelijks. „Ik mis hier eigenlijk niks en ik hoef niet echt naar huis toe. Eigenlijk alleen om af en toe boodschappen te doen voor mijn moeder." Aan het eind van het jaar, als de feestdagen eraan komen, gaat Van den Bosch een volle week naar huis. „Maar dan ben ik altijd blij als ik weer terug naar hier kan komen", lacht ze. „Ik moet gewoon naar Zeeland toe, het trekt me enorm. De omgeving en de rust hier, heerlijk." Haar jarenlange verblijf in Kamperland zorgt ervoor dat Van den Bosch een be- beetje vanaf wat ze willen zien." Of ze ook nog wel eens een andere plek bezoekt dan Zeeland? „Ja, ik ga ook nog wel eens ergens anders heen", grinnikt Van den Bosch. „Bijvoorbeeld een langer week end naar Frankrijk of Duitsland. Maar vliegreisjes bijvoorbeeld, daar heb ik geen interesse meer in. Ik heb hier in de buurt alles wat ik nodig heb." Wat voor Van den Bosch haar thuis is, daar twijfelt ze niet aan. „Zeeland, abso luut." Toch zou ze er niet aan moeten den ken de camping te verlaten en in een 'nor maal huis' in Zeeland te gaan wonen. „Mijn vader stelde vroeger al eens voor om in een van de huisjes die ze in de haven bouwden te gaan wonen, maar dat wilden mijn zus en ik absoluut niet. Het kampe ren is veel leuker, je leeft dan meer buiten en je doet veel contacten op met mensen. Dat zou ik niet willen missen." Voorlopig blijft Van de Bosch de cam ping dan ook gewoon bezoeken en blijft het wat haar betreft niet bij deze vijftig jaar. „Zo lang ik gezond ben, blijf ik hier komen." kend gezicht geworden is, zowel in Kam perland zelf als op de camping. „Bijna ie dereen kent mij. Vaak zwaaien mensen naar me als ze langs mijn tuintje lopen of ze komen spontaan op bezoek. Ik ben echt een deel van het meubilair hier." Veel op pad gaat Van den Bosch buiten de camping niet. „Ik loop wel regelmatig In vliegreisjes heb ik geen interesse meer. Ik heb hier in de buurt alles wat ik nodig heb naar het dorp, in de richting van Colijns- plaat of een andere plek dichtbij. Maar plekken verderop bezoek ik eigenlijk al leen met familie", zegt ze. „Dan gaan we bijvoorbeeld naar Goes, Veere, Middelburg of Zierikzee. Of naar een plek waar er bij voorbeeld ringrijden is. Het hangt er een PZC ONLINE Weetje waarom kin deren niet meer ra votten? Omdat al die labbekakkerige ou ders ze de hele dag op schermen laten zitten #sire donderdag 27 juli 2017 A Louisiana van den Bosch krijgt bezoek van Koos Konijn, de mascotte van Roompot Vakanties, foto's marcelledavidse Ondanks haar lange verblijf op de camping blijft het vakantiegevoel. Ook de dagelijkse zaken gaan door op de camping. UW REACTIE De belangenorganisatie voor de recreatie wil dat de gemeente Middelburg strenger gaat optreden tegen camperaars die ille gaal overnachten op par keerterreinen in de stad. Rob Mol zegt: „Wees blij met al die campers die hun geld in Middelburg uitge ven. De meesten zullen niet meer komen als ze naar de camping moeten met zulke hoge tarieven." Nico Kleijn zegt: „Wat de Recron maar niet wil snappen is het feit dat de meeste camperaars niet op een camping willen staan. Niet voor de kosten maar omdat wij nu eenmaal niet achter een slagboom willen staan, maar vrij." TWITTER Roxane van Iperen @pleitschrijver Jongens en meisjes zijn gelijkwaardig, maar ze zijn niet hetzelfde. Jongens die 'te kort' worden gehouden, worden geremd in hun ont wikkeling, is de boodschap van de niewste campagne van SIRE. Meer dan de helft van de ouders herkent dat probleem. Er kwam veel kritiek op deze bood schap. Toch blijft SIRE ach ter de campagne staan: „We hebben gedegen on derzoek gedaan." ONLINE TOP-5 Meest gelezen op pzc.nl 1. Bradley de Nooijer re ageert ludiek op ophef 2. Op 62-jarige leeftijd nog promoveren als erfenis voor de wetenschap 3. Brand bij kotter in Yer- seke geblust 4. Conflict binnen kerk in Kruiningen leidt tot extra surveillances 5. Zeeuwse filialen Witte- veen nog open, maar voor hoe lang.... Kijk op www.pzc.nl of Q @pzcredactie Wi facebook.com/depzc I®) @pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 74