OZCAN AKYOL 8 dagen Middellandse Zee cfirM'AiTAn -TofbeTons 088 - 70 70 600 /cfip 6 Trump haalt bakzeil in senaat Per MS Sovereign Column @ÖzcanAkyol Gisteren sijpelde het be richt door dat de ge meente Amsterdam een nieuwe stap heeft gezet om genderneutraal te worden. In de aanhef van brieven, tijdens toespraken en overal in het open baar vervoer zullen de woorden 'geachte dames en heren' plaats moeten maken voor 'geachte aan wezigen' of'beste Amsterdam mers', zodat iedereen zich gezien en herkend voelt. Het nieuws liet een spoor van hoon en ongeloof achter op inter net. De algemene tendens was dat ze in de hoofdstad opnieuw de kolder in de kop hebben gekregen, waardoor de rest van Nederland weer wordt opgezadeld met de gekte van verveelde en elitaire millennials. Toegegeven: deze re flex van critici is niet raar. Ik weet niet hoeveel transgen- ders er in Nederland wonen, maar het feit is wel dat ze in de provin cie niet of zelden zichtbaar zijn. En als dat al het geval is, past de transgender zich aan, door niet al te veel ideologische stampij in een conservatieve omgeving te maken, omdat zulks toch onbegonnen werk zou zijn. Maar nog op dezelfde dag werd het sarcasme van internetmuiters gelogenstraft door de Ameri kaanse president Donald Trump, die na ampel beraad met adviseurs tot de conclusie kwam dat 'over weldigende overwinningen niet geremd mogen worden door de enorme me dische kosten en de ontwrichting die transgenders in het leger met zich mee zouden kunnen brengen'. Kortom: een Berufs- verbot voor iedereen die zich androgyn gedraagt, van ge slacht wil veranderen, of dat reeds heeft gedaan. Hoewel het gebaar van de ge meente Amsterdam op veel onbe grip kon rekenen, werd de nood zaak ervan, een paar duizend kilo meter verderop, pijnlijk blootge legd. Een groep kan marginaal zijn en daarom onzichtbaar voor de meeste mensen, maar dat ontslaat de overheid niet van haar taak om deze burgers te beschermen. De dubieuze ontwikkelingen in de Verenigde Staten dwingen ons om de kernwaarden van onze de mocratie stevig te omarmen. We zien een goed voorbeeld van hoe het niet moet. Donald Trump is begonnen om discriminatie salon- fahig te maken. Als iemand de praktische urgen tie van genderneutrale ambtena- rentaal niet ziet, dan moet de enorme symbolische waarde in elk geval wel herkend worden. Het nieuws liet een spoor van hoon en ongeloof achter In een nieuwe poging Oba- macare af te schaffen, kreeg de Amerikaanse president Donald Trump opnieuw een enorme tegenvaller te ver werken. De senaat heeft het voorstel Obamacare af te schaffen gisteren verworpen. Te veel Republikeinen stem den tegen omdat er geen ac ceptabel alternatief lag. De Democraten waren unaniem dezelfde mening toegedaan. Eventuele hervorming van de gezondheidszorg is daarmee twee jaar uitgesteld. Volgens The New York Times wezen ze ven Republikeinse senatoren gedeeltelijke afschaffing van de 'Affordable Care Act' af, wat het aantal neezeggers op 55 bracht, slechts 45 waren voor. Het afgeserveerde voor stel was in grote lijnen het zelfde als twee jaar geleden toen het wel een meerderheid kreeg. In een tweede stem ming, over de afschakffïng van Obamacare en vervan ging door een dinsdagavond nog aangepast en 'afgeslankt' plan voor wetswijziging, ko zen negen Republikeinen de kant van de Democraten. Je vraagt je toch af waarom iemand zoiets doet Syriëgangster Laura H. komt alsnog vrij Terreurverdachte Laura H., die sinds haar terugkeer uit IS-gebied vorig jaar in de ge vangenis zit, komt vrij. De rechtbank in Rotterdam be sliste gisteren dat haar voor lopige hechtenis wordt ge schorst. Laura mag haar straf proces vanaf 1 augustus in vrijheid afwachten. Daar zit ten wel maar liefst vijftien voorwaarden aan. De inhou delijke behandeling van haar strafproces begint 12 oktober. Villefranche-sur-AAerl Livorno Civitavecchia - Rome Villefranche-sur- Civitavecchia Barcelona LAATSTE PLAATSEN HOOGSEIZOEN! f Exclusief bij Stip Reizen! v.a Augustus September Oktober Binnenhut Buitenhut v.a. 769 v.a. 749 v.a. 669 v.a. 869 v.a. 819 v.a. 739 Inci. vliegreis en 20 kg bagage 8-daagse cruise o.b.v. All Inclusive O.a. Barcelona, Napels en Rome Vertrek vanuit Amsterdam en Eindhoven Kijk voor nog méér cruises op onze website! J I I KJ I I X frj I 1(11 (ma. t/m vr. 09:00-21:00, za. 09:00-17:00 zo. 10:00-18:00) V reizen«nl donderdag 27 juli 2017 GO Gende WASHINGTON Medewerkers van een dierenasiel in Oss vonden tot hun verbazing een doos met moederpoes en kitten die over het hoge hek van het asiel was gegooid. ROTTERDAM Het juweel pullmantur All Inclusive Cruise Optioneel bij te boeken: transfer vliegveld - schip en v.v. voor €25 p.p. Vertrek vanaf Amsterdam: Vertrek vanaf Eindhoven: zie stipreizen.nl/crpsob H zie stipreizen.nl/crpseb U vaart met het heerlijke 4-sterren cruiseschip MS Sovereign dat onderdeel is van de rederij Pullmantur Cruises. Het schip biedt ruimte aan ca. 2700 passagiers en beschikt over verschillende faciliteiten zoals 2 zwembaden, 7 bars, verschillende restaurants, een Wellness Center, theater, casino en discotheek. U verblijft aan boord op basis van All Inclusive. Stip prijsdoorbraak! Een volledig verzorgde 8-daagse 4* cruise op de Middellandse Zee, met vertrek van augustus t/m oktober. Normaal gesproken kost deze cruise al gauw €1098: nu bij ons v.a. slechts €669! U vaart een volle week op basis van All Inclusive naar vrijwel alle hoogtepunten van de Middellandse Zee, zoals Napels, Rome en Monaco. De cruise wordt uitgevoerd met het MS Sovereign De reissom is absurd voordelig, want deze is inclusief vliegreis naar/van Barcelona, bagage bij de vliegreis en een week lang cruisen op het MS Sovereign op basis van All Inclusive (d.w.z. inclusief maaltijden en drankjes)! Dit drankenpakket kost elders ca. €225 per persoon en is bij ons dus standaard inbegrepen. Boek deze reis snel, want het zijn echt de allerlaatste plaatsen in het hoogseizoen. Vol vol! w W w ww Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut excl. Calamifeitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Voor deze reizen a (P zijn de ANVR voorwaarden van toepassing, zie de website voor meer informatie. Op de cruises met vertrek op 12/8,19/8 en 16/9 wordt de prachtige badplaats Cannes aangedaan i.p.v. Villefranche.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6