CD CD CD O O O 03 03 II 6 N KAMPERLAND CARAVAN Wat haar precies trekt, weet de Belgische Louisiana van den Bosch niet, maar ze móét naar Zeeland toe. Inmiddels verblijft ze al 50 jaar op dezelfde camping in Kamperland. WAT IS ER TE DOEN? Weekmarkt, Breskens Vandaag staat de weekmarkt in Breskens uitgestald. Van 08.00 uur tot 12.00 uur kun je terecht op het Oranjeplein voor de verse boodschappen. Ringpromotiedag en toeristenmarkt, Burgh-Haamstede In het centrum van Burgh- Haamstede is het vandaag een gezellige boel. Er is namelijk een Ringpromotiedag en een toeris tenmarkt. Van 10.00 uur tot 17.00 uur kun je rondstruinen langs de kraampjes. Rondleiding Abdijcom plex, Middelburg De abdij werd omstreeks 1100 gesticht door monniken uit Vlaanderen. Het complex werd, met uitzondering van de ker ken, in gebruik genomen als ze tel van de Staten van Zeeland en heeft nog steeds deze functie. Een deskundige gids neemt je mee voor een rondleiding door het complex waarbij je een in druk krijgt hoe het vroeger en nu gebruikt wordt. Zo neem je plaats in de Statenzaal waar te genwoordig de Zeeuwse Pro vinciale Staten zetelen. Daarna doe je een stap in het verleden en bekijk je de crypte waar in vier kelders sarcofagen met fres co's te zien zijn. Vervolgens wandel je door de eeuwenoude Kloostergangen naar de krui dentuin én bekijk je de Koor kerk, Nieuwe Kerk en de Wan- delkerk. Tot slot breng je een bezoek aan de unieke wandta pijtenzaal in het Zeeuws Mu seum. De rondleiding start in de hal van het Zeeuws Museum om 11.15 uur en duurt tot 12.45 uur. De kosten zijn €8,25 voor vol wassenen en €4,00 voor kinderen tot en met 18 jaar. Kaarten ver krijgbaar bij alle Zeeuwse VW's, het Zeeuws Museum of online op vvvzeeland.nl Rondleiding mosselbe- drijf, Yerseke Altijd al eens in een mosselbe- drijf willen kijken? Alle wetens waardigheden over de schaal- en schelpdiervisserij worden verteld tijdens een rondleiding langs bedrijven en havens in Yerseke. Eigen vervoer noodza kelijk. Aanmelden bij VW Yerseke tot 30 minuten voor aanvang van de rondleiding of online: www.vvvzeeland.nl. Locatie: Kerk plein 1 (VW Yerseke), van 12:30 tot 14:00 Kermis, Renesse Een ritje in de botsauto's kan deze week in Renessse. De hele week, behalve op zondag, is daar de kermis open van 11.00 uur tot 24.00 uur. Mosselfeesten, Middelburg Vandaag is de eerste dag van drie dagen mosselfeesten in Middelburg. Op de Vlasmarkt is het feest van 14.00 uur tot 00.00 uur met muziek, straatartiesten en natuurlijk mosselen! Alle deelnemende horecaonderne mers hebben een tent of terras buiten staan. Daar serveren zij een eigen bereiding van de Zeeuwse mossel. Voor meer info: mosselfeestmiddelburg.nl Stormbaan XL, Zoutelande Even al je energie kwijt? In Zou telande staat vandaag een Stormbaan XL. Verder zijn er verschillende obstakelbanen en luchtkussens aanwezig in de Langstraat van 19.00 uur tot 21.00 uur. Kermis, Kamperland Ook vandaag is het weer kermis in Kamperland van 15.00 uur tot 23.0 uur aan de Uithaven. Op de foto in Zeeuwse klederdracht, Zierikzee Op de foto als een echte Zeeuw kan vandaag in Zierikzee. In een studio die is ingericht zoals de ateliers van Zierikzeesche foto grafen rond 1910, kun je een foto laten maken in Zeeuwse kleder dracht. Voor meer info: cameramuseum.nl/klederdracht VANDAAG IS ONZE VASTE GAST: °NS T'JDEL,JKE THUIS IN ZEELAND Zichzelf een Zeeuw noemen, dat gaat Louisiana van den Bosch (6i) uit Rijkevorsel net iets te ver. Toch zou die titel haar niet misstaan, want de Belgische komt al vijftig jaar lang een groot deel van het jaar naar camping Roompot Beach Resort in Kamperland. Dat begon allemaal in 1967, toen Loui siana nog maar 11 jaar was. „Mijn vader en ooms waren een dagje aan het vissen hier in de buurt. Intussen liepen mijn moeder en tantes over het strand, tot ze ineens een kleine familiecamping ont dekten", vertelt Van den Bosch. „Die vonden we zo leuk, dat we meteen met de hele familie voor de paasvakantie boekten. En voor alle vakanties erna. We zijn er nooit meer weggegaan." Jaar in, jaar uit trekt de familie naar Kamperland en zien zij de camping langzaam uitgroeien van kleine familie camping naar grote onderneming. De fa milie verhuist een paar keer van plekje, om in 1976 neer te strijken op de plek waar Van den Bosch nu nog steeds ver blijft. „Ik was als kind een stadsmens, dus was het heerlijk om op vakantie lek ker buiten en in de natuur te zijn." Tijdens een van haar vakanties in Kamperland leert Van den Bosch haar man kennen. En waar steeds minder fa milieleden in de loop der jaren de cam ping nog structureel bezoeken, keren Van den Bosch en haar man ieder week end terug naar Zeeland. „Als ik dan op vrijdagmiddag thuiskwam van mijn werk, stond hij al klaar met de tassen, zodat we meteen konden vertrekken", glimlacht ze. Vaak zwaaien mensen naar me als ze langs mijn tuintje lopen of ze komen spontaan op bezoek Een aantal jaar geleden overleed haar man. Dat was voor Van den Bosch een moeilijke periode, maar die weerhield haar er niet van om in haar eentje naar de camping te blijven gaan. „Ik ben niet alleen. Ik krijg regelmatig bezoek van mijn familie. Eigenlijk alleen in de win terperiode, dus november tot en met fe bruari, ben ik donderdag 27 juli 2017 SD Tip1 Tip 2 De Abdij in Middelburg. Tip 3 Tip 4 Tip 5 Tip 6 Tip 7 Tip 8 Tip 9 Louisiana van den Bosch (61) uit Rijkevorsel (B). In haar tie nerjaren ont dekte haar fami lie camping Roompot Beach Resort en sind- sien is ze eigen lijk nooit meer weggegaan. Ze gaat zelfs zo ver dat ze Zeeland haar 'thuis' noemt. Na vijftig jaar is Louisiana het nog steeds niet zat Cameramuseum Zierikzee: in de nagebouwde fotostudio uit 1910 maakt Bob Noomen met een camera uit 1890 een foto van zijn vrouw Tonny in klederdracht, foto marieke mandemaker Marieke Kesteloo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 61