'In de zomer een winterjas claimen? Niet heel slim' 3 dagen Arnhem 4 Tanken zonder de geur van benzine. Het komt dichterbij nu ook Groot-Brittannië heeft be sloten dat op termijn alleen nog e-auto's mogen worden verkocht. Nederland is nog niet zover. ELEKTRISCH RIJDEN EINDE TANKSTATIONA Wetgeving is vooral nodig als stok achter de deur „Dit jaar zien we de trend dat jon geren proberen hun reisverzeke ring op te lichten. Meestal zijn het mensen die voor het eerst de mist in gaan. In veel gevallen zijn zij niet als briljant te bestempelen. Een van de jonge vakantiegangers claimde een gestolen winterjas van 850 euro tijdens een reis in Zuid-Afrika, terwijl het daar hartje zomer was. Die globetrot ter bleek voor 7.750 euro aan niet-gestolen goe deren te claimen. Hij moet 532 euro on derzoekskosten vergoeden en staat vier jaar in het lan delijke waarschu wingssysteem." „Mensen realiseren zich vaak niet wat voor enorme impact het heeft als je uit je verzekering wordt ge gooid. Zij kunnen nog maar lastig bij een andere verzekeraar terecht en betalen sowieso een veel ho gere premie." „Iemand claimde dat een kano was gestolen uit een schuur, waar die bij lange na niet in bleek te passen. Mensen denken bij verzekeraars aan een administratieve moloch, maar de snelheid en de impact van onze onderzoeken verrast vaak." „In de week voorafgaand aan de introductie van een nieuw model iPhone zit bijvoorbeeld een ste vige piek in het verdwijnen van de oude. Die valt dan wel héél vaak in de wc. Perzische tapijten worden ook vaak geclaimd, dan blijkt het in werkelijkheid een Arabisch bonnetje voor twee pakken melk ofzo. Of er is een nulletje bijge schreven, dat zie je met blauw licht. Maar tegenover die amateurs staat ook een groeiende groep pro fessionals uit de georganiseerde criminaliteit." Vlak voor een nieuwe iPhone wordt geïntroduceerd valt de oude vaak in de wc „Dat kan hem zitten in de veronderstelling dat er toch niets ge beurt met die aangifte." „Dat is moeilijk te zeggen, omdat we niet weten wat we niet vinden. We bereiken zeker meer dan een paar jaar geleden. Waar eerst één op de vier onderzoeken fraude op leverde, is dit nu één op de drie. Dat komt doordat we op basis van data gerichter zoeken." „Dit speelt in alle landen. Engelse verzekeraars hebben ook hun han den vol aan fraude. Dat hangt sa men met het welzijnsniveau. In Zuid-Italië, waar de voorzieningen minder zijn, heb je opzetjes van hele families die zich voor de auto gooien voor een flinke letselscha declaim." 3 dagen Zeist**** Biesbosch diner www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-2359693 70cPg Na 2040 wil de regering in Lon den alleen nog elektrische auto's op de weg. Eerder deze maand kwam Frankrijk al met hetzelfde voorstel. Noorwegen gaat zelfs een stap verder en doet alle ben zine- en dieselauto's in 2025 in de ban. Hoewel een verbod hier nog niet aan de orde is, heeft de Tweede Kamer al wel in meer derheid een motie van de PvdA aangenomen. Daarin staat dat Nederland 'moet streven naar het uitsluitend verkopen van emissieloze nieuwe auto's in 2025.' Het is aan het nieuwe ka binet om daar een besluit over te nemen. Parijs Uiteindelijk, zo is de verwach ting, zullen veel kinderen die nu worden geboren nooit benzine of diesel tanken. Toch vindt de groene organisatie Natuur Mi lieu het door Engeland en Frank rijk gekozen 2040 veel te laat. „Een voertuig gaat gemiddeld achttien jaar mee. Dat betekent dat landen tot zeker 2057 vastzit ten aan fossiele voertuigen", zegt woordvoerder Jolanda van Zwie- ten. „Willen we de klimaatdoel stellingen van Parijs halen, dan moet ons vervoer in 2050 emis sieloos zijn." Ook hoogleraar transportbe leid Bert van Wee aan de Tech- nische Universi- teit in Delft is voorzichtig over het Britse besluit. „Ik zie dit niet als spijkerhard beleid. Het is meer als een stip op de horizon voor autofabri kanten. Als landen de weg vrijma ken voor elek trisch rijden slui ten fabrikanten aan, omdat ze bang zijn anders de boot te missen. Het zou alleen beter zijn als Europa zo'n besluit neemt, in plaats van nationale overheden. Autoproducenten zijn erbij gebaat als de regels overal hetzelfde zijn." Boetes Er zijn al wel strenge regels voor de hoeveelheid gassen en fijnstof die auto's mogen uitstoten. Om fabri- Elektrisch wagenpark 1,5 1,0 0,5 0_ VS 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 jji/SW donderdag 27 juli 2017 Leo de Boer is de baas van het Centrum Bestrijding Verzeke- ringscriminaliteit. De 'directeur schade', zoals hij wel genoemd wordt, heeft geen goed woord over voor oplichters van verze keraars. Marcia Nieuwenhuis Rotterdam Waar wordt het meest mee ge fraudeerd? Wat betekent dat, als je op de 'zwarte lijst' staat? Wat is de domste fraude die u ge zien hebt? Welke fraude springt eruit? —directeur 'schade' Leo de Boer Waarom wordt slechts in minder dan 1 pro cent van de fraudes aangifte bij de poli tie gedaan? Hoe groot is de kans dat je wordt gepakt? Hoe erg zijn Nederlanders? 2 nachten in 4* Van der Valk Duiven - Arnhem (8,4) 2 keer een uitgebreid ontbijtbuffet Slaap in een luxe kamer met bubbelbad 3 dagen gebruik wellness, gratis parkeren en wifi 4* Hotel Theater Figi (8,1 Incl. koffie met gebak bij Slot Zeist 2 nachten incl. ontbijt JLJI 50 Gratis parkeren en wifi 4* Hotel Oosterhout (8,0) 2 nachten incl. ontbijt gebruik sauna lx diner (dagschotel) 4LQ 50 Incl. rondvaart Biesbosch Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting Bye bye benzine we willen je niet meer Gerben van 't Hof Rotterdam Jolanda van Zwieten, Natuur Milieu 2,0 min Van de 2 miljoen elektrische auto's die wereld wijd rondrijden, rijdt 80% in China, de VS, Japan, Noorwegen en Nederland. Duitsland Frankrijk ^Gr. Brittannië Nederland Noorwegen Japan China Voor maar: Geniet van luxe en comfort net buiten Arnhem. Tip: winkelen in het Stegenkwartier!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 4