Eindzege kan Ton niet ontgaan, Adan moet nog één keer pieken Hardloop3Daagse biedt naast sport ook vermaak 13 ben in mijn hoofd. Als ik over een tijd weer fit genoeg ben om te trai nen en te schieten, moet ik dat kunnen doen zonder bang te zijn. Daar gaan ze me hier in Enschede allemaal bij helpen. Daarom wilde ik graag hier blijven." Clubicoon Zijn ouders en twee zusjes, zijn vriendin Claudia en veel van zijn vrienden mogen dan bijna 300 ki lometer van hem vandaan wonen, ook in Enschede en omstreken heeft De Jager mensen waar hij op kan rekenen. De eerste die hij be noemt is een clubicoon van FC Twente. „Ik heb de afgelopen jaren veel aan Sander Boschker gehad", vertelt hij. De oud-doelman speelde bijna 700 officiële wed strijden voor de club. „Mensen hebben wel eens gezegd dat ik op hem lijk. Dat ik dezelfde win naarsmentaliteit heb. Soms kan dat je ook in de weg zitten. Dan wil ik zo graag winnen dat ik me, als het niet gaat zoals ik wil, afrea geer op mijn ploeggenoten." René Eijkelkamp, oud-spits van onder meer PSV, KV Mechelen, Schalke 04 en het Nederlands elf tal, is al jaren zijn zaakwaarnemer. „We hebben bijna wekelijks con tact. René heeft me ook verteld over de keer dat hij zijn been brak. Met flink wat humor maakt hij dan duidelijk dat tegenslag erbij hoort en dat ik er wel weer bo venop kom." De afgelopen tijd heeft De Jager hard getraind om de spieren in zijn bovenbeen en rond zijn knie sterker te maken. „Ik keek uit naar de operatie en tege lijkertijd zag ik er tegenop. Ik heb nu weer wel iets om echt naartoe te werken. Omdat die spieren goed getraind zijn, ben ik straks hope lijk wat sneller terug op niveau." Hij moet zes weken op krukken lopen en wordt ondertussen al be handeld door een fysiotherapeut. „Er moet beweging in die knie ko men, ik moet 'm straks kunnen strekken en negentig graden kun nen buigen. Daarna kan ik stap voor stap weer gaan trainen. Deze weken worden cruciaal. Ik heb mijn vakantie geannuleerd omdat ik alleen maar met mijn revalida tie bezig wil zijn. Het is vervelend voor mijn vriendin, maar ze be grijpt het wel. Als het goed gaat, kunnen we eind december mis schien samen even weg." De spits degradeerde afgelopen seizoen met Jong FC Twente uit de Tweede Divisie. Het was een moeizaam seizoen, terwijl hij daarvoor vier super jaren had ge had. Hij wil de draad na zijn reva lidatie weer oppakken en laten zien dat hij uit het juiste hout is gesneden „Ik ben er honderd pro cent van overtuigd dat ik hier ster ker uit kom. Als mens en als voet baller. Weet je, misschien was dit wel het zetje dat ik nodig had. Het is klote dat ik alles een jaar moet opschuiven. Maar ik heb nog steeds het gevoel dat ik het ga ma ken." Na de start op de ring van Haam stede onstond er gisteren al snel een kopgroep met Adan, Ronnie Overgaauw en Junis Abu Sitan. Daarachter liepen Ralph Wiesse- ner, Patrick de Vos, Menno Mus en David Schrier. Bij de vrouwen pakte Marjolein Menheere verras send de kop, op enkele meters ge volgd door Leonie Ton en Monica Sanderse. Na doorkomst van de eerste ronde versnelde Adan en zijn me devluchters waren gezien. Eerst leek Abu Sitan zich te verstappen, waardoor hij afhaakte. Even Later moest ook Overgaauw de rol los sen en Adan stond er daarna dus alleen voor. Met 1997 punten gaat Leonie Ton fier aan kop in het algemeen klassement „Ik heb even lekker versneld en dat was nodig na al dat lange trail- werk", liet Adan weten. In de laat ste ronde bouwde hij zijn voor sprong uit tot ruim een minuut, met een eindtijd van 34.31 minu ten. Overgaauw, nu nog lijstaan voerder bij de senioren in het stra- tenloopcircuit, klokte de tweede tijd, voor Abu Sitan. Laatst ge noemde ging na zijn terugval goed door en klokte een tijd van 34.49. Wiessner verdedigde zijn lei dende positie bij de H35, door op de vierde plaats te finishen. Erik Goossen, die aan alle twintig stra- tenlopen meedeed, lijkt aan zijn derde jeugd begonnen en kwam binnen op de achtste stek. Dat was net voor Arjan Beije, die een aantal jaar geleden heerste in het circuit. Ton kreeg bij de vrouwen dus eerst wat tegenstand van Men heere, maar was die tijdens de tweede ronde al snel kwijt. De klassementsleidster pakte haar derde zege in een knappe 40.37 minuten, op twee minuten ge volgd door Menheere. Zij hield de nummer twee in het klassement, Monica Sanderse, achter zich. Emma van Mourik hield de eer van Delta Sport hoog met de vierde plaats overall, voor Petra Bruis - lijstaanvoerster bij de D45 - en Nelleke Baldé. Bij de jeugd boekte Mees Ver- brugge zijn tweede zege en daar door heeft hij nog alle kans op de eindzege. De jeugd hoeft immers maar aan drie wedstrijden mee te doen om kans te maken op de eindzege in het algemeen klasse ment. Maxwel Bayer werd tweede. Dana ter Haar gaat aan de leiding bij de meisjes. Volgende week woensdag 2 au gustus is de 80e Boulevardloop het decor van de finale van de 20e edi tie van het stratenloopcircuit. VLISSINGEN Wie van hardlopen én de Zeeuwse natuur houdt, kan zijn of haar hart ophalen tijdens de Hardloop3Daagse. Tussen vrijdag avond r8 en zondagmiddag 20 au gustus staan er drie loopnummers op het programma, over Neeltje Jans, door Westenschouwen en over het strand. Maar tijdens de tweede editie van dit driedaagse evenement haast even belangrijk: het randpro- gramma. Want ja, op vrijdag wordt om 16.00 uur gestart met een tijd- loop van ruim zes kilometer op Neeltje Jans; op zaterdag doen de deelnemers mee aan de halve ma rathon van Westenschouwen (start vanaf 12.00 uur) en op zon dag wordt afgesloten met een strandloop in Domburg (10 of 25 kilometer). Maar bij dit unieke evenement draait niet alles uit sluitend om de sport. Ook alles er omheen is belangrijk. Zo is er de mogelijkheid om sa men met andere deelnemers te overnachten bij een van de twee campings waarmee de organisatie samenwerkt. Op de slotdag is er ook nog de mogelijkheid om van een afsluitende strandlunch te ge nieten bij strandpaviljoen Brook lyn Beach. En rondom de wedstrij den is er een meet-up over hardlo pen, met verschillende sprekers uit het land. Het bomvolle programma heeft al zo'n 160 atleten overgehaald zich in te schrijven, onder wie een aan tal toppers uit de Zeeuwse atletiek wereld als Erwin Harmes en Remy Vasseur. Daarnaast is er ook een aantal buitenlandse inschrijven. Onder meer Belgen en Spanjaar den verschijnen aan de start. De inschrijving is echter nog een week open en opgeven voor dit evenement, gesteund door PZC Club, is mogelijk via www.hard- I00p3daagse.nl. donderdag 27 juli 2017 WA aan herstel Met haar zege in de startenloop van Burgh-Haamstede, bij haar oude club Delta Sport, kan de eindzege in het stratenloopcir- cuit Leonie Ton niet meer ont gaan. Aleen in Yerseke ver speelde ze drie puntjes, maar na haar zege van gisteren staat ze na vier wedstrijden fier aan kop met 1997 punten. Bij de mannen heeft Erwin Adan, die gisteren eveneens won, nog één goed resultaat nodig om de eindzege binnen te halen. Mede doordat Erwin Harmes niet aan de vereiste vier wedstrijden komt. Sjaak Sinke Burgh-Haamstede Vlissinger Erwin Adan liep gisteravond in de stratenloop van Burgh-Haamstede naar de overwin ning. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Ruben de Jager viert één van de doelpunten die hij maakte na mens Jong FC Twente, fotocorlasker/proshots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 41