1 r w Wi .r O O) 0) O «■ui «r i'( 'Ï4 5SÏÏ? il't w iij f,1 M' 1 4 12 ZE Hoek zet Philippine na rust opzij De Lange tweede in Acht van Chaam Zeeuws-Vlaams getint Jong Zeeland Vijfde plek helpt Mol aan de leiding RUBEN DE JAGER BLESSURE Ruben de Jager (20) is begonnen aan zijn revalidatie. De aanvaller van FC Twente wil laten zien dat hij uit het goede hout gesneden is. iiif Zaterdag-hoofdklasser Hoek heeft ook de tweede wedstrijd van de voorbereiding op het nieuwe seizoen gewonnen. In Philippine werd de gelijknamige zondag-derdeklasser met 1-3 verslagen. Hoek kreeg het niet cadeau in de Zeeuws- Vlaamse oefenderby. Sterker nog: de ploeg van trainer Jannes Tant kwam in de eerste helft op achterstand. Jim de Groot maakte de openingstreffer namens Philippine. Daardoor keek Hoek bij rust tegen een 1-0- achterstand aan. Maar dat maakte de ploeg na de pauze goed. De grote man was Niek van Sprundel. De nieuwe spits was, net als afgelo pen zaterdag, twee keer trefzeker. Wielrenner Thijs de Lange uit Kattendijke is gisteren tweede geworden tijdens de Acht van Chaam voor elite-beloften. De renner van Me- tec zat in een viermans kopgroep en werd tweede in de sprint. Hij moest alleen Oscar van Wijk voor zich dulden (zie foto). De kopgroep bestond verder uit Dylan Newberry en Terpstra. Die laatste probeerde het nog alleen, maar kwam niet weg, waar door het sprinten werd. Lars Oreel uit Goes pakte eerder op de dag wel de zege, bij de junioren. Jong Zeeland treedt volgende week zaterdag (aftrap 19.00 uur) in Axel met een wel erg Zeeuws-Vlaams getinte selectie aan tegen FCV Dender EH. In de selectie voor het oefen duel met de Belgische club, uitkomend op het hoogste amateurniveau, zitten tien spelers van clubs uit Zeeuws-Vlaanderen. Wesley Mol uit Kapelle reed gisteren in de wielerklassieker Trofee van Vlaanderen, een koers over 122 kilometer in Reningelst, naar een verdienstelijke vijfde plaats. Mol ont snapte uit het peloton en ging met een kop groep van twintig renners naar de streep. De zege ging naar de Brit Oliver Robinson. Dank zij zijn vijfde plaats neemt de Zeeuw de lei ding over in de beker van België. Van Goethem FC Twente Het prikbord in Ruben de Jagers appartement hangt vol kaartjes en foto's. Eén kaart springt meteen in het oog, die van zijn jongste zusje. Liza schrijft dat ze van hem houdt, dat ze supertrots op hem is en haar grote broer mist. Die grote broer woont al vijfjaar in Enschede, aan de andere kant van Nederland, en heeft het soms zwaar. Zeker door de knieblessure die de aanvaller van FC Twente heeft opgelopen. Maar De Jager weet wat hij wil, werkt hard en houdt zijn droom levend. „Ik heb nog steeds het ge voel dat ik het ga maken." Sven Nieuwenhuijze, één van zijn beste vrienden, is een paar da gen op bezoek en smeert aan tafel een boterham met pindakaas. De Jager zakt even onderuit op de bank. Aan de buitenkant zie je niets aan hem, wandelen gaat hem ook prima af. Alleen die rechter knie, die heeft flink wat schade opgelopen. De kruisband is in april afgescheurd, een operatie was onvermijdelijk. De spits gaat terug in de tijd en vertelt dat hij even in een diep dal zat. „Wat er die dag is gebeurd, schiet echt nog iedere dag door mijn hoofd", be kent de aanvaller uit Lewedorp. In de vijfjaar bij FC Twente was hij nooit geblesseerd geweest. Maar eind april ging het tijdens de training ineens mis. „De pijn voel ORANJE je op dat moment nog niet, door de adrenaline", zegt De Jager. „Ik ben nog zelf naar binnen gelopen. Toen ze aan die knie begonnen te trekken, om te kijken wat er mis was, kwam de pijn. Een dag later had ik vooral pijn in mijn hart, omdat ik steeds dacht aan wat me te wachten stond." De eerste diagnose luidt vervol gens dat het mee lijkt te vallen. „Een week of acht zou ik eruit lig gen. En daardoor zat ik dus al in zak en as, hè." Ze denken dat zijn binnenste knieband wat bescha digd is. „Want daar had ik de meeste pijn." Door de zwelling duurt het even voordat ze zijn knie goed kunnen onderzoeken. Na een mri-scan en het maken van foto's stapt De Jager vol goede moed de kamer van de arts binnen. „Ik zag al aan zijn gezicht dat het niet goed was. Ik ging in een stoel zit ten, naast mijn vader. Toen de arts vertelde dat ik mijn kruisband had afgescheurd, begon ik te zweten en kreeg ik het echt benauwd. Ik hoorde ook niet meer wat hij zei." Wat er die dag is gebeurd, schiet nog steeds iedere dag door mijn hoofd De spits ziet zijn droom even in rook opgaan. In maart heeft hij te horen gekregen dat hij moet ver trekken bij FC Twente, maar hij kan stage gaan lopen bij Go Ahead Eagles en Cambuur. Dan slaat het noodlot toe. „Dat is zo vreemd. Op één van de belangrijkste momen ten in je carrière wordt zo'n kans ineens door je neus geboord. In één seconde verandert alles. Kijk, als je blessuregevoelig bent, weet je dat zoiets kan gebeuren. Maar ik had nooit iets gehad. Nu denk ik: iets negatiefs brengt altijd weer iets positiefs. Zo sta ik er echt in." Alles lijkt even tegen te zitten, tot de directie van FC Twente dui- 'Ineens stond ik op de standby-lijst' A m delijk maakt dat ze De Jager niet zomaar laten vallen, zijn aflopende contract wordt alsnog met een jaar verlengd en er wordt een optie voor een extra seizoen in opgeno men. „Technisch directeur Jan van Halst en trainer René Hake zeiden: we gaan je helpen. Dat hoeven ze niet te doen, maar ze doen het wel. Dat zie je niet bij iedere club." Van Twente krijgt hij nu de kans om in een vertrouwde omgeving, met specialisten om hem heen, te reva lideren. „Ik mag in mezelf investe ren, om er alles aan te doen sterker terug te komen." Dat FC Twente zijn contract verlengde, geeft De Jager een warm gevoel. Hij wil ook iets terug doen voor de club. „Ik heb gezegd dat ik wil helpen bij de voetbalacademie of op de marke tingafdeling." Want hij heeft ook een tweejarige opleiding Manage ment, Economie en Recht gevolgd. „Als ik niet door kan als voetballer, kan ik een andere weg inslaan." Hij doet zijn verhaal op één van de terrassen op de sfeervolle Oude Markt van Enschede. Op een door deweekse middag is het opvallend druk. De Jager voelt zich thuis in deze stad. „Het is net Zeeland hier. Gemoedelijke, vriendelijke men sen, die het liefst hebben dat je normaal doet. Voor een voetballer is dit een goede omgeving." De teleurstelling over zijn zware knieblessure is er nog steeds, al heeft De Jager het wel een plek kunnen geven. Hij is inmiddels geopereerd en sindsdien staat alles in het teken van zijn revalidatie. „Ik moet vergeten wat er is ge beurd en zorgen dat ik weer vrij donderdag 27 juli 2017 VOETBAL WIELRENNEN Thijs de Lange wordt nipt geklopt VOETBAL Sjef van der Kinderen, Nick van de Velde, Stijn Verstraeten (FC Axel), Ricky Verkruijsse (Groede), Urmeion Martis, Sander Overbeeke, Bart Gort, Bart van Fraeijenhove (Terneuzense Boys), Koen Post (Zaamslag), Jasper van Asten (Philippine), Robbie de Nooijer, Sjoerd Verhulst (Oostkapelle), Yarick Dorst (Bruse Boys), Delano Langezaal (De Meeuwen), Samet Dogan, Ruben van Winkelhof (Zeelan- dia Middelburg), Jarco Boogaard (Arnemui- den). WIELRENNEN WA Wielrenner Brian van Goethem (Roompot-Neder landse Loterij) heeft de Ronde van Wallonië afge sloten als de num mer 89 van het al gemeen klasse ment. In de laatste rit, van Chièvres naar Thuin, werd de coureur uit Sluiskil 112e, op 6.51 minuten ach ter winnaar Dylan Teuns. De Belg pakte ook de eindzege in de rit tenkoers. l De drie Zeeuwen van FC Twente hebben nog twee oefenwedstrijden op het programma staan voordat de eredivisie weer van start gaat. Morgen spelen Tom Boere, God fried Roemeratoe en Siebe Schets met de Tukkers de eerste van die twee wedstrijden, tegen Bristol City. Op 2 augustus staat er nog een oefenduel met Espanyol gepland. Spits werkt hard Barry van der Hooft Enschede - Ruben de Jager In de zomer van 2012 verruilde Ruben de Jager JVOZ voor FC Twente. Een jaar later werd hij al op genomen in de voor selectie van Oranje onder 17. „Het ging toen echt lekker", kijkt De Jager terug. „De bondscoach liet doorschemeren erg tevreden over me te zijn en ik zou als spits misschien wel mee gaan naar het EK in Malta. Maar ik kwam op de stand- by-lijst terecht, ze kozen voor Dani van der Moot van PSV. Oranje haalde de fi nale, die ze na straf schoppen verloren van Engeland. Daar had ik graag bij wil len zijn." De Jager maakte destijds deel uit van een sterke lichting. „Abdelhak Nouri en Donny van de Beek van Ajax, Frenkie de Jong, die toen nog bij Willem II speelde, Jari Schuurman en Calvin Verdonk van Feyenoord en ook Hidde ter Avest, mijn ploeggenoot bij FC Twente." Na de zomer van 2014 speelde hij in Oranje onder 18. „Tegen Servië scoorde ik en op een toernooi in Turkije ook tegen Tsjechië. De trainer was weer tevreden over me. Je blijft ons verbazen, zei hij. Maar bij de laatste activiteit zat ik er ineens niet meer bij. Je moet soms ook een beetje geluk hebben en een trai ner moet het in je zien zitten." a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 40