Strijd om campers Jikkemiene verhuist van Nisse naar Goes Registratie van afval via chip gaat door Onder de wielen 2 Activiteiten in zorgcentra staan onder druk door het wegvallen van subsidie. Ouderen willen ze niet kwijt. „Het is toch anders praten dan thuis in je eentje." Commentaar Een kampeerauto is voor veel mensen de ultieme vrijheid. Reizen waarheen je wilt, stoppen als je er zin in hebt, altijd je bedje bij de hand. Wie doet je wat? In de praktijk blijkt dat ideaalbeeld niet helemaal te kloppen. Zeker in het hoogseizoen kom je vaak op zeer drukke camperplaatsen terecht. Meestal niet op een fraaie locatie. En tamelijk ongezellig omdat iedereen snel weer vertrekt. In Nederland, waar heel weinig gelegenheid is om vrij te overnachten - dus niet op een camping en niet op een aangewezen camperplaats, klemt dat nog meer. Als er dan ook nog recreatieon dernemers zijn die de politie op je af willen sturen, gaat de lol er wel vanaf. In Middelburg is sinds kort een nieuwe Stadscamping Zeeland met plaatsen voor campers. De Recron wil dat de ge meente onmiddellijk de jacht opent op illegale camperaars zodat die naar de Stadscamping vluchten. Gelukkig is de gemeente ver standiger. Die zal de camperaars in elk geval nog dit jaar laten wen nen aan de nieuwe situatie. Het is goed dat de recreatieondernemers opkomen voor hun be langen. Zij investeren niet voor niets in goede voorzieningen voor kampeerauto's. Bovendien dienen die plaatsen een algemeen be lang. Want het aantal gratis camperplaatsen in Zeeland is bij lange na niet opgewassen tegen de jaarlijks groeiende stroom kampeer auto's. Zonder de campings zou het wildkamperen hier helemaal uit de hand lopen. Maar het is dom een heksenjacht te openen. Zo lang de huidige controles voldoende effect hebben, dus zolang ille gaal overnachten hier binnen de perken blijft, moet Zeeland vooral gastvrij zijn. Dat betekent camperaars vriendelijk naar goede voor zieningen leiden. Soms gratis, vaak betaald. Zeeland kan het aantal gratis camperplaatsen gerust drastisch uitbreiden. Ook dan valt er voor campinghouders genoeg te verdienen. Zeeland moet camperaars vriendelijk naar goede voorzieningen leiden Dagopvang Jikkemiene vertrekt uit Nisse. Zorgorganisatie Gors ver huist de dagbesteding naar Goes. De negatieve financiële situatie van de dagopvang in Nisse is de hoofd reden. De bakkerij van Jikkemiene wordt samengevoegd met Num mer 9, een lunchroom en cadeau shop in Goes. Nummer g is ook een dagbestedingsproject van Gors. Met het vertrek van Jikkemiene uit Nisse verliest het dorp niet al leen de bakkerij, maar ook een klein winkeltje en de theetuin. De CDA- fractie in Borsele is geschrokken van het aangekondigde vertrek. „Dit is heel erg jammer", zegt frac tievoorzitter Marga van der Plasse. Ze heeft vragen gesteld aan het col lege van burgemeester en wethou ders. De fractie vraagt zich af of Gors de gemeente op de hoogte heeft gehouden van de financiële positie en of er gekeken is naar op lossingen. „En misschien kan er nog een poging gedaan worden om een andere vorm van kleinschalige dagbesteding op die plek te krij- Misschien kan er nog een andere vorm van dagbesteding komen gen", zegt Van der Plasse. Wanneer Jikkemiene de deuren sluit is niet duidelijk. De panden in Goes moeten eerst worden ver bouwd. De dagbesteding vierde in maart van dit jaar nog het 15-jarig bestaan. ALMANAK Het was de Walcherse redacteur opgevallen dat er zoveel dode meeuwen en ander platgereden vogels op de weg lagen. Bij het zoeken naar gegevens was hij op een Belgische website gestuit die onder de noemer 'Dieren onder wielen' doodgereden dieren re gistreert. De kaart van België oogt als een begraafplaats met kleine ge- denktekentjes. Per soort kun je nazoeken hoeveel er zijn dood gereden. Nu is die lijst wel erg uitputtend: van ruim veertienhonderd ge sneuvelde egels tot nul doodge reden potvissen. SP: Vervang te dikke trapleuning Mosselfeesten op deVlasmarkt Borsele positief overWmo Duitse Keukens in alle afmetingen direct leverbaar!! warenhuis, j Onmisbaar. Een ander woord heb ben de gasten niet voor Grand Café Willem in Middelburg. „Ik ben 81 en al twintig jaar alleen. Als ik hier niet meer terecht kan, ja, dan zou ik eenzamer zijn", bekent Elly Paeper. Ze zit zoals vele woensdagmidda gen met negen andere gasten aan een Seniorentafel. Voor zeven euro krijgen ze vandaag soep, huisge- maakte saté, friet en rauwkost ge serveerd door cliënten van Stich ting Philadelphia Zorg. Die exploi teert het restaurant en coördineert de activiteiten. Philadelphia kan de ruimte gratis gebruiken omdat Zorgstroom die huurt van Woon- goed en de huurkosten vergoed krijgt van het Rijk. Druk uitoefenen Die regeling stopt eind dit jaar en een oplossing is er nog niet. „Maar daar werken we wel aan. Het is dus niet zo dat we dicht gaan", bena drukt manager dienstverlening Peggy de Neef. „We overleggen met meerdere partijen. We erkennen juist het belang van deze voorzie ning voor de wijk en willen de wijkfunctie zelfs uitbreiden." De invoer van gechipte grijze con tainers en de registratie van het af- valgedrag van inwoners van Schou- wen-Duiveland gaat gewoon door. De gemeente ziet in de uitspraak van de rechtbank over Arnhem geen reden om af te wijken van de ingeslagen koers, zegt wethouder Jacqueline van Burg. Vanaf januari gaan inwoners van Schouwen-Duiveland - net als in Kapelle - betalen voor het aantal keer dat ze restafval aanbieden. Wie de moeite neemt plastic, papier, glas en gft apart weg te gooien, zal minder vaak de grijze kliko of on dergrondse container gebruiken voor het overige afval. Dat gedrag wordt beloond met een lagere af valstoffenheffing. Verschil En daar zit nu net het verschil met Arnhem, heeft wethouder Van Burg laten uitzoeken. „Ik begrijp dat het wel mag als de registratie ook ergens voor dient." In Arnhem werd de afvalstroom geregistreerd, zonder dat het systeem van gediffe rentieerde tarieven al was inge voerd. Ook daar is de planning r ja nuari 2018, maar moet de gemeen teraad dat besluit nog nemen. Schouwen-Duiveland heeft die horde al genomen. donderdag 27 juli 2017 ii Melita Lanting Nisse -Marga van der Plasse, fractievoorzitter CDA Borsele Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN De leuning van de trap aan de Bakkersdorplaan in Vlissingen is niet veilig genoeg. Hij is te dik en biedt daardoor weinig houvast. Dat concludeert de SP na het ontvangen van klachten. Het gaat om de rechte trap die een alternatief biedt voor de scheeflopende Leeu- wentrap. Fractievoorzit ter Sjaak Rijke heeft de gemeente daarom ge vraagd of de leuning ver vangen kan worden. MIDDELBURG De Vlasmarkt in Middel burg staat vanaf vandaag weer in het teken van het jaarlijkse mosselfeest. Drie dagen lang kunnen bezoekers er terecht voor live muziek in cafés, artiesten op straat en eten bij de deelnemende horecagelegenheden. In tenten en op terrassen zijn Zeeuwse mossels verkrijgbaar. Er is ook een palingroker en oes tersteker. Zie ook: mos- selfeestmiddelburg.nl. HEINKENSZAND De inwoners van Borsele die te maken hebben met de Wmo zijn over het al gemeen tevreden. Dat blijkt uit een onderzoek onder de 500 cliënten. Ruim 200 mensen heb ben de vragenlijst inge vuld en daarvan is 70 tot 80 procent positief. Het onderzoek gaat over de kwaliteit van de zorg, de behandeling door mede werkers en de vraag of de hulp die geboden wordt voldoende is. Mag het goedkoper Mag het sneller Mag het transparanter Mag het in 1 keer goed Mag het zonder gezeur Ook 6 maanden te reserveren Einsteinstraat 29 - Dordrecht 'Eenzamer Maurits Sep Middelburg Marcel Modde Zierikzee In Grand Café Willem is elke woensdag en vrijdag een Seniorentafel met een goed kope maaltijd. Ouderen uit de wijde omtrek schuiven daar aan voor een hapje en een praatje. Tabbe Elzinga (tweede van links): „Eerst praat je wat over koetjes en kalfjes en langzaam raak je bevriend." FOTO LEX DE MEESTER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 30