ke Jongen bekent 15 diefstallen 'Controle bruine vloot moet beter' Steuntje in de rug voor vernieuwing recreatie 2 WILLEM VAN DAM EU VERBIEDT VERKOOP BRANDSTOF AUTO S OVER W JAAR Column r Kunst die verwart, daar ben ik gek op. Ik herinner mij een hoogst komisch voor val dat lang geleden plaatsvond (ik dacht) ergens op de Veluwe. Daar had een museum een grondige verbouwing ondergaan en het ge reedkomen van de werkzaamhe den werd gevierd met een belang wekkende tentoonstelling van moderne kunst. Vooral een zand berg met daarin een schop gesto ken trok de aandacht. De bezoekers van de expositie waren een en al ver- en bewonde ring. Wat bedoelde de kunstenaar hiermee? Stond de zandhoop sym bool voor de hoop van de mens? Of was de spade die er uitstak juist een signaal dat alle hoop vernie tigd dreigde te worden? Zelfs de recensent van een deftige krant kwam er niet uit. Hij noemde de zandhoop weliswaar een interes sant object, maar hij kon de die pere betekenis evenmin doorgron den. Dat konden de bouwvakkers die daags na de opening in de ten toonstellingsruimte met een krui wagen verschenen wél: zij kwa men de berg zand die zij waren vergeten op te ruimen nog even weghalen. Hoe ik hierop kom? Onlangs brachten familiebesognes mij naar mijn geboortestad Haarlem, waar ik op een aangenaam terras op de Grote markt een kop koffie dronk. Pal tegenover dat terras bevindt zich het museum De Hallen, dat recent in de publiciteit kwam op een wijze die de museumdirectie niet heel erg kon waarderen. Wat was er gebeurd? In het museum is een expositie gaande met werken van Wim T. Schippers, Kama- gurka, Herr Seele en vele anderen. Een museummedewerker zag een van de kunstwerkjes aan voor een roestige spijker, dacht: 'wat heb ik nu aan mijn fiets hangen, een roestige spijker in ons mooie mu seum?', greep naar de witkwast en weg was het kunstwerk. Van dat soort berichten word ik bijzonder vrolijk. Nóg vrolijker werd ik toen ik las hoe de titel luidt van de be treffende expositie: 'Humor, tot jaar lachen om kunst'. Zelfs de recensent van een deftige krant kwam er niet uit DESTELLING Vandaag: De Gereformeerde Gemeente in Kruiningen moet zich diep schamen Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters Alleen verdacht van filmen in toiletten 38 kernen ver van supermarkt SP-enquête over openbaar vervoer VLISSINGEN Zeeuwse filialen van Witteveen nog open Sinds april werden in Clinge veel vuldig spullen weggenomen van het Sterreterrein van Tragel Zorg. Ook werd er ingebroken in wonin gen en bedrijfspanden in de omge ving. De politie meldt dat de jongen op s juli ook al werd aangehouden voor diefstallen en een inbraak. Die bekende hij en hij kreeg een dag vaarding. Uit verder politieonder zoek bleek dat nog veel meer gelijk aardige diefstallen en inbraken aan de jongen zijn toe te schrijven. Hij is daarom dinsdag aangehouden en uitgebreid verhoord. Vijftien geval len heeft hij inmiddels bekend, de politie vermoedt dat hij nog zes keer meer heeft toegeslagen. Leden van de dorpsraad van Clinge zijn er niet over te spreken dat ze niet in een eerder stadium door de politie op de hoogte zijn ge bracht van de reeks diefstallen en inbraken. „Want als dat wel ge beurd zou zijn, hadden wij onze bewoners erop kunnen wijzen dat ze goed op hun spullen moeten let ten en de boel goed op slot moeten doen", zegt Piet van der Huls na mens de dorpsraad. „Het is toch ook de taak van de politie waar schuwingen uit te doen gaan." Volgens een politiewoordvoer ster gaat er bij een inbraakgolf een waarschuwingsbericht de deur uit, De jongen (17) wordt verdacht van 21 diefstallen en woninginbraken in Clinge en omgeving maar in dit geval is dat niet gebeurd. „Het betreft hier een bijzondere si tuatie, waarbij we ernstig rekening moesten houden met de privacy van de verdachte." Van der Huls is het hier niet mee eens. „Het maakt niet uit wie een verdachte is of waar hij woont. De politie moet consequent zijn, wij waren hier als dorp graag van op de hoogte gebracht. Dit geval komt ook zeker te sprake tijdens ons vol gende overleg." De controle op de veiligheid van historische schepen, 'de bruine vloot', moet beter. Dit stelt de On derzoeksraad voor Veiligheid naar aanleiding van het ongeval in Har- lingen waarbij vorig jaar drie men sen om het leven kwamen. Op 21 augustus 2016 brak de top van de mast van de zeilclipper Ami- citia. De mast bleek grotendeels te zijn doorgerot. Voor de onder zoeksraad was het aanleiding om de bruine vloot door te lichten. De conclusie: „Bij de commerciële groei van de afgelopen decennia is een achterstand opgebouwd in kennis en kunde over veilig onder houd van deze bijzondere schepen. Ook de certificering en het toezicht is onvoldoende Ook in Zeeland nemen histori sche zeilschepen passagiers mee. De stichting Behoud Hoogaars in Arnemuiden heeft de uitkomsten van het rapport niet afgewacht. „Elke winter controleren we de kwetsbare onderdelen. Vooral hout achter staal vormt een risico", aldus woordvoerder Hans Kole. „Je moet jaarlijks kijken of alles nog in goede conditie is." Om eigenaren van campings en va kantieparken te helpen bij de ver nieuwing van hun bedrijf steunt de provincie een initiatief van Econo mische Impuls Zeeland. Ondernemers in de verblijfsre- creatie met vernieuwende plannen voor hun bedrijf kunnen een 'inno vatievoucher' krijgen. Het gaat om een financiële bijdrage tot maxi maal 50 procent van de kosten met een maximum van vijfduizend euro. Met het geld kan een externe ex pert worden ingehuurd. Dat kan een toeristisch adviseur zijn die helpt bij het ontwikkelen van een nieuw bedrijfsplan of een ontwerp bureau dat een landschappelijk in richtingsplan kan maken. Voor waarde voor het verstrekken van de voucher is dat de nieuwe ontwikke ling bijdraagt aan kwaliteitsverbe tering van het bedrijf. De vouchers zijn alleen bedoeld voor ondernemers in het midden- en kleinbedrijf die gevestigd zijn in Zeeland. Impuls en Recron bespre ken de plannen met de ondernemer en beoordelen of hun bedrijf voor de voucher in aanmerking komt. BIJ ONS LUKTE HEN HET NIET, &US &AN MAAR ONZE AUTO'S... .LATEN stoppen MET ROKEN. donderdag 27 juli 2017 Reageer op pzc.nl Gisteren: Campers moeten overal kunnen staan 2115 stemmen VLISSINGEN De politie gaat ervan uit dat de 57-jarige man die verdacht wordt van hei melijk filmen in damestoi letten van het stadhuis in Vlissingen, geen opna men heeft gemaakt op andere plekken. Om uit te sluiten dat de Vlissin- ger ook elders camera's heeft geplaatst, hebben rechercheurs het doen en laten van de man én zijn computer onder zocht. De verdachte is na diverse verhoren in vrij heid gesteld. Zijn hande len is strafbaar. De offi cier van justitie neemt binnenkort een beslissing over verdere vervolging. VLISSINGEN Inwoners van 38 Zeeuw se dorpen moeten drie kilometer of verder rijden om bij een supermarkt te komen. Voor 15 kernen is de afstand tot een super markt meer dan 5 kilome ter. Het CBS heeft de af stand tot allerlei voorzie ningen in kaart gebracht. Het CBS heeft ook geke ken naar andere winkels voor levensmiddelen. Dan blijven 21 kernen over waarvan de dichtstbij zijnde zaak verder dan 3 kilometer van huis is. VLISSINGEN De SP Zeeland is een en quête begonnen over het openbaar vervoer in de provincie. Sinds de SP de enquête een week gele den op haar website heeft gezet hebben 200 mensen de vragenlijst in gevuld. De meeste reac tie komen uit Zeeuws- Vlaanderen en Walche ren. Een meerderheid is negatief over het open baar vervoer. Zolang re acties binnenkomen, blijft de enquête op de site staan. De filialen van dameskle- dingverkoper Witteveen Mode in Vlissingen en Middelburg zijn gisteren nog opengegaan. Maar wat de gevolgen van het faillissement voor de Zeeuwse zaken zal zijn, is nog onduidelijk. De acht medewerkers van de twee Zeeuwse filialen zijn gisteravond per e- mail geïnformeerd. Wit teveen Mode, met 98 Ne derlandse filialen, is fail liet verklaard bij de rechtbank Midden-Ne derland. Een 17-jarige jongen uit de ge meente Hulst is dinsdagochtend aangehouden. Hij wordt ver dacht van 21 diefstallen en wo ninginbraken in Clinge en omge ving. Hij heeft er inmiddels vijf tien bekend. Sheila van Doorsselaer Clinge Theo Giele Vlissingen Theo Giele Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 2