24 Red Bull-teambaas optimistisch over tweede helft F1-seizoen Het is zaak om Max een auto te geven waarmee hij kan winnen Haase doet goede zaken Djokovic tennist dit jaar niet meer Stel: je hebt de meest begeerde Formule i-coureur onder contract staan. Nog geen 20 jaar, maar geen mens die twijfelt of jouw groei briljant ooit wereldkampioen wordt. Een heerlijke positie, zou je zeggen. Alleen is er één pijn puntje. Je kunt jouw goudhaantje niet de auto bieden waarin hij kan schitteren. Zie hier hét probleem van Christian Horner, teambaas van Red Bull Racing. In de pronkkamer van de Red Bull Racing Factory nabij Silver- stone blikt de 43-jarige teambaas aan de vooravond van de GP van Hongarije (zondag, red.) alvast te rug op de eerste seizoenshelft. Een meter of tien achter onze tafel staat de RB 12, waarin Max Ver stappen vorig seizoen op weerga loze wijze debuteerde met winst in de GP van Barcelona. Nog zes keer stuurde de jongste racewin naar ooit die bolide daarna rich ting podium. En toen werd het winter. De RB12 werd de RB13. 'Unlucky, for some', schreef Red Bull Racing lekker brutaal. En niets bleek min der waar... 'Mad Max', de sensatie van 2016 werd de schlemiel van 2017. Alleen in de chaotische re genrace van Sjanghai scoorde Ver stappen nog eens een derde plaats, verder reed hij voornamelijk ach ter de feiten (lees: Mercedes en Ferrari) aan. Of hij reed helemaal niet vanwege panne. Opgelucht In Silverstone zag hij ein-de-lijk weer eens de geblokte vlag, na pech in Canada, Azerbeidzjan en Oostenrijk. „Of ik opgelucht was? Dat mag je wel zeggen, ja", re ageert Horner kordaat op de vraag. „Nu is het aan ons als team om te laten zien dat die vierde plaats de start is van een heel sterke serie. Te beginnen komende zondag in Hongarije." „Ik denk dat hij een enorme vol wassenheid aan de dag heeft ge legd. We hebben het wel over een jongen die hier in Engeland nog niet eens een auto mag huren, hè. Zijn leeftijdsgenoten denken na over welke studie ze moeten gaan volgen, terwijl Max moet zien om te gaan met druk, de enorme ver wachtingen, de massale belang stelling, al die Nederlandse fans die hem achterna reizen. Natuur lijk heeft hij wat emoties getoond, maar hij heeft zichzelf ook steeds snel weer onder controle. Zijn ar beidsethos is heel sterk. In de auto is hij alleen maar beter geworden." „Zijn zelfvertrouwen groeit. Max durft meer beslissingen te nemen wat betreft de set-up van de auto. Werkt beter samen met zijn engi neer. Bouwt zijn weekeinden be ter op, kwalificeert zich sterker en constanter. Deze fase in zijn nog altijd heel prille carrière is in die zin ook 'characterbuilding' voor hem. In een mechanische sport als Formule 1 krijg je altijd te maken met diepte- en hoogtepunten. Hier ben je niet alleen aangewe zen op een racket, een stick of een bal. Dat leren accepteren, daar word je alleen maar sterker van." Al bij de tweede wintertest in Bar celona had ook Horner door dat dit seizoen er een met een valse start zou worden voor Red Bull Racing. „De probleempunten waren vrij snel ontdekt, maar tot we daar echt wat aan konden verbeteren, waren we al drie, vier races verder. Sinds de GP van Barcelona is er bij elke race echter progressie te zien", meent hij. „Silverstone viel helaas weer een beetje tegen, maar we zitten op de goede route." „Ach, steek een microfoon onder de neus van een coureur die in kansrijke positie zojuist is stilge vallen... Dan ga je nooit horen: dit was fantastisch. Het is jullie baan om dat te doen. Prima. Maar waar het mij nu om gaat is: wat kunnen we in de tweede helft van het sei zoen nog wél bereiken. Ik wil Max nog een race zien winnen, na de zomer. Waar? Dat mag overal zijn. Die RB14 moét een kampioenskar zijn om de hongerige Nederlander - nog tot eind 2019 onder contract - tevreden te houden. „Het is zaak om Max een auto te geven waar mee hij kan winnen", beseft Hor ner dondersgoed. „Slagen we daarin dan weet ik zeker dat er geen ander team is waar Max liever voor wil racen." UITSLAGEN donderdag 27 juli 2017 Red Bull Racing-teambaas Christian Horner in gesprek met Max Verstappen voorafgaand aan de GP van Canada, fotoafp Horner: Ik wil Max nog zien winnen dit jaar Met vijf uitvalbeurten in de eer ste tien races van 2017 was de eerste helft van dit Formule 1- seizoen bepaald geen floris sante campagne voor Max Ver stappen. Red Buil Racing-team baas Christian Horner belooft beterschap: „Het arbeidsethos van Max is heel sterk." Arjan Schouten Milton Keynes Hoe vindt u dat Verstappen om is gegaan met alle tegenslagen, dit jaar? —Christian Horner Geeft u daar eens wat voorbeel den van? U praat steeds over continue progressie. Max noemde in Ca nada nog 'heel het seizoen ruk'. Wie heeft er gelijk? TENNIS Robin Haase (30) heeft de kwartfinales van het ATP-toernooi in Gstaad bereikt. De Hagenaar ver sloeg gisteren de Brazili aan Thiago Monteiro met twee keer 7-5. Haase treft in de kwartfinale op het Zwitserse gravel, waar hij al twee keer in de finale stond, de Belg David Gof- fin. Arantxa Rus (26) is er niet in geslaagd de kwartfi nales te bereiken van het WTA-toernooi van Bastad. In de Zweedse stad verloor de tennisster van de Tsje chische Katerina Siniakova. Rus haalde voor de tweede keer dit jaar de tweede ronde op een WTA-toer nooi. TENNIS Novak Djokovic (30, foto) zal niet meer in actie komen in 2017. De huidige nummer vier van de wereld maakte gisteren be kend dat hij heeft besloten om rust te nemen. Een blessure aan de elleboog noopt de twaalfvoudig grandslamwinnaar tot dit besluit. De Serviër kwam voor het laatst in actie op Wimbledon. In de kwartfi nale tegen Tomas Berdych gaf hij op vanwege de zelfde kwetsuur aan zijn el leboog. Djokovic zei toen dat hij al anderhalf jaar sukkelt met dit gewricht. De gedwongen rust bete kent dat Djokovic niet in actie komt bij de US Open dat 28 augustus begint. TENNIS Gstaad, mannen. Tweede ronde: Haase (Ned/6) - Monteiro (Bra) 7-5 7-5, Bautista (Spa/2) - Sakharov (Fra) 6-4 6-3, Istomin (Oez) - Brown (Dui) 6-3 6-1. Bastad, vrouwen. Tweede ronde: Siniakova (Tsj/7) - Rus (Ned) 7-6 (3) 6-4, Garcia (Fra/3) - Errani (Ita) 6-1 6-0, Sevastova (Let/2) - kulichkova (Rus) 6-2 6-3. WIELRENNEN Ronde van Wallo nië, vijfde etappe (185,1 km): 1. Teuns (Bel) 4.13.03, 2. Coquard (Fra) 0.05,3. Van der Sande (Bel) z.t., 9. Michel kreder z.t., 10. Van Kessel z.t. Eindklassement: 1. Teuns 21.19.34,2. Van der Sande 0.43,3. Thomas (Fra) 0.54,5. kre der 1.03. ZWEMMEN Boedapest, WK lan- gebaan. Vrouwen, 200m vrij: 1. Pel legrini (Ita) 1.54,73,2. Ledecky (VSt) en Mckean (Aus) 1.55,18.4x100m wissel: 1. VSt 3.38,56 (WR), 2. Aus tralië 3.41,21,3. Canada en China 3.41,25. Mannen, 200m vlinder: 1. Le Clos (ZAf) 1.53,33,2. Cseh (Hon) 1.53,72, 3. Seto (Jap) 1.54,21.50m school: 1. Peaty (GBr) 25,99, 2. Gomes (Bra) 26,52,3. Van de Burgh (ZAf) 26,60. 800m vrij: 1. Detti (Ita) 7.40,77 (ER), 2. Wojdak (Pol) 7.41,73,3. Paltrinieri (Ita) 7.42,44.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24