transfervrij, maar nabije toekomst vol vraagtekens Mooie verwijzing 23 goede uitgangspositie voor de return, volgende week woensdag in de Arena STAY STRONG APPIE Nu de voortzetting nog. Een kans in de schoot geworpen krijgt Kasper Dolberg van keeper Cardinale Hij kan niet profiteren. Later moet Car dinale ingrijpen op een goed schot van Schone. Het is de eerste wedstrijd van het tijdperk van de nieuwe trainer Mar cel Keizer die zich de laatste weken naast een oefenmeester toch vooral ook een psycholoog heeft moeten voelen na het drama met Abdelhak Nouri. Keizer was gisteravond rus tig langs de zijlijn tijdens de wed strijd die tegelijkertijd ook zijn Eu ropese debuut betekende. Rustig leek hij gisteren, eigenlijk zoals we hem hebben leren kennen in die eerste tumultueuze weken van zijn dienstverband. En strak in pak ook dit keer. Ondanks de hitte. Hij durfde gisteren met Justin Kluivert, Matthijs de Ligt en Kasper Dolberg drie tieners op te stellen. Hoe be langrijk de wedstrijd ook is. Overi gens wel geheel in lijn met zijn voorganger Bosz. Opkrabbelen In de tweede helft ziet hij Ajax op krabbelen, van zich afbijten en sco ren. En met mogelijkheden om er met de winst vandoor te gaan. Na een fraaie kopbalkans voor Sanchez en gevaarlijke schoten van afstand. Kasper Dolberg zag een schot ge keerd worden in Nice waar ze net als Ajax de hunkering naar deel name aan het hoofdtoernooi van de Champions League kennen. In i960 speelden de Fransen voor het laatst op het hoogste Europese niveau. Dat valt dan nog mee, die twee Champions Leagueloze seizoen van de Amsterdammers. De clubs zul len nog minimaal een week in spanning moeten zitten. Vaststaat dat Ajax de vorm van het vorige Eu ropa Leagueseizoen nog niet heeft bereikt. Maar een 1-1 gelijkspel in de uitwedstrijd biedt voor de Amster dammers in elk geval genoeg mo gelijkheden om de volgende kwali ficatieronde in de Arena veilig te stellen. De 131-voudig international zag het idee wel zitten: een halfjaar spelen voor de club uit zijn ge boortestad, desnoods voor een re latieve habbekrats, om vervolgens vanaf begin 2018 in de Major League Soccer te gaan spelen, voor Los Angeles, dat serieuze interesse heeft. De Amerikaanse competitie start pas in de Europese winter. Maar zo simpel werkt de realiteit niet, zo leert een rondgang langs ingewijden. Zo vond FC Utrecht trainer Erik ten Hag het geen goed plan: zijn hele elftal voor zo'n vier maanden aanpassen aan Sneijder, deels ten koste van andere spelers in zijn selectie. Natuurlijk heeft de FC Utrecht-coach er dolgraag een voetballer van Sneijders kaliber bij, maar dan wel voor minimaal één, liefst twee jaar. Dat idee bleek financieel echter compleet onhaal baar, zo bleek al snel. Zijn oude club Ajax gaf bij Sneij ders management eerder al aan geen interesse te hebben, ook om dat de Amsterdammers routinier Klaas-Jan Huntelaar al terughaal den. De selectie van Ajax heeft bo vendien geen tekort aan midden velders, en ook in Amsterdam stonden ze niet te springen bij het idee van een overbruggingsperi- PASPOORT ode van een halfjaar. Kortom: zelfs voor een transfervrije voet baller met de status van Sneijder staan de interessante clubs niet di rect in de rij. Sterker, de nabije toe komst van de voetballer telt nogal wat dilemma's. Zo wil Sneijder fit blijven voor een eventueel WK met Oranje en hij weet: om opti maal te kunnen presteren, moet hij een tastbaar doel voor ogen hebben. Een prikkel. De ideale op lossing is dan ook 'gewoon' nog een tweejarig contract in een grote competitie, bij een mooie club in de subtop. Maar dat is het pro bleem nou net: de clubs die tot nu toe interesse tonen, vallen in de categorie 'grijze middenmoot' van Europa. De tijd dat grote clubs uit zich zelf naar Sneijder belden, is toch echt voorbij. Zijn zaakwaarnemer Guido Albers zal actief de boer op moeten met Sneijder, om liefst binnen nu en twee weken een club te vinden die qua gevoel, sportief én financieel tot de ver beelding spreekt. De kans is echter groot dat Sneijder minimaal één van die drie criteria voor lief moet nemen. Tenzij zich een onver wacht gouden kans aandient, wordt het kiezen of delen. donderdag 27 juli 2017 NICE Warm was het applaus van de supporters van OGC Nice gisteravond een halfuur voor aanvang van de wedstrijd tussen Ajax en Nice. Het was het moment dat de stadions peaker de boodschap achter het witte warming-upshirt van de thuisclub uitlegde. Op dat shirt groot: Stay Strong Appie. Een verwijzing naar Abdelhak Nouri, de Ajacied die neerviel tijdens een oefenwedstrijd met Werder Bremen met hart ritmestoornissen en daar blij vende hersenschade aan overhield. Sowieso was het op de wedstrijddag en de tijd er voor nog veel over Nouri ge gaan. In de Franse kranten die over de wedstrijd schreven was het een hoofdonderwerp en tijdens de persconferentie op dinsdag ging het er ook vaak over. aan vriend Nouri I Balotelli. foto pro shots Geboren: 9 juni 1984, Utrecht Positie: middenvelder Clubs (duels/goals): Ajax 2002-2007 (126/43), Real Madrid 2007-2009 (52/11), Internazionale 2009- 2013 (76/13), Galatasaray 2013-2017 (124/35) Interlands: 131 (31 goals)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 23