Sneijder is Amsterdammers verschaffen zichzelf in Nice Ajax heeft zichzelf een fraaie uitgangspositie bezorgd door met 1-1 gelijk te spelen tegen OGC Nice in de voorronde van de Champions League. Woensdag is de return. 22 Kluiverten Van De Beek in basis V Kort Terim ontslagen na rel Fatih Terim (63, foto) is niet langer de bondscoach van Turkije. Hij was onlangs be trokken bij een opstootje in een restaurant. Op videobeelden is te zien hoe Terim slaags raakte met een restauranteigenaar. „Zaken buiten het voetbal hebben ervoor gezorgd dat Terim en de bond imagoschade hebben opgelopen. De twee partijen zijn het erover eens dat het het beste is dat de wegen schei den", aldus de Turkse bond. Chinese clubs schuldenvrij Tien voetbalclubs uit de hoogste Chinese voetbaldivisie zeggen dat ze hun schulden hebben afgelost en geen achterstallige beta lingen meer hebben. Ze brachten gisteren gelijkluidende verklaringen naar buiten, meldde de BBC. De Chinese voetbalbond had dertien van de zestien clubs uit de Su per League gedreigd met uitsluiting als ze hun financiën niet heel snel op orde zouden brengen. De clubs hadden zichzelf met to renhoge schulden opgezadeld vanwege dure spelersaankopen en riante salarissen. 'Vriend' Larrea volgt Villar op De Spaanse bond heeft Juan Luis Larrea (foto) als interim-voorzitter benoemd. Lar rea, nu penningmeester bij de bond, volgt Angel Maria Villar op, die vast zit vanwege verdenking van corruptie, valsheid in ge schrifte en verduistering. „Ik zal nooit zeg gen dat ik niet zijn vriend ben", aldus Lar rea, die denkt dat Villar onschuldig is. Flitsen WK Blessure Wallonië Voorr. Champions League IQ OGC Nice Q Ajax Er was een fraai eerbetoon van de spelers van OGC Nice tijdens de warming-up met hun 'Stay Strong Appieshirt en er hing een groot spandoek van Ajax-supporters in het stadion met zijn beeltenis. Maar het mooiste eerbetoon voor Abdel- hak Nouri was die van Donny van de Beek, die na zijn knappe doel punt in de tweede helft van zijn vingers het getal 34 maakte. 34 is het rugnummer van Nouri, de Ajax-speler die met een hersenbe- OPSTELLING schadiging in het ziekenhuis ligt en om wie de club zoveel verdriet heeft. Juist Van de Beek kent Nouri misschien wel het beste. Hij door liep met hem de hele jeugdoplei ding. Ajax had het doelpunt nodig in Nice waar Mario Balotelli de score had geopend. Maar niet nadat hij op een zeker moment met een schoen gooit als een arbitrale beslissing hem niet bevalt een gele kaart ver zamelt na een vrij idiote overtre ding op Van de Beek. De meest be roemde speler van Nice deed so wieso de hele wedstrijd van zich spreken. Het openingsdoelpunt van Balo telli komt voort na matig verdedi gen van Ajax. Jean-Michaël Seri was met één beweging de hele Ajax- verdediging te snel af en kan Balo telli simpel bedienen. Dapper speelt Ajax daarvoor nog in de beginfase. Een klein beetje denkend aan het fraaie Europa Lea- guavontuur van vorig seizoen hoe wel er gisteren nauwelijks kansen werden gecreëerd en de tegensto ten van Nice verraderlijk waren. Even draait Bassem Srarfi weg bij Matthijs de Ligt en direct is het ge vaarlijk. Verdediger Davinson San chez moet vaak ingrijpen. Aan de andere kant draaien de Ajax-aan- vallers net zo fraai weg bij hun di recte tegenstanders. Justin Kluivert bij Sarr en Kasper Dolberg in het centrum bij Le Marchand. Ajax is fel in het zinderende Ri- vierastadion waar de temperatuur maar nauwelijks is gezakt ten op zichte van de bloedhete zomermid dag en een zeebries een verade ming zou zijn. Donny van de Beek verovert net zoveel ballen als zijn voorganger Davy Klaassen lijkt het. Als het aan 'de liefhebber' Wesley Sneijder had gelegen, had hij van avond met FC Utrecht tegen Lech Poznan gespeeld in de Galgen waard of desnoods volgende week op bezoek bij ADO Den Haag. Quote van de dag 'Zwarte tijd wielrennen voorbij' donderdag 27 juli 2017 VOETBAL VOETBAL VOETBAL Willem II huurt middenvelder Pedro Chiri- vella Burgos voor één seizoen van FC Liver pool. De twintigjarige Spanjaard speelde de tweede helft van het vorige seizoen nog op uitleenbasis voor Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft met SC Cambuur over eenstemming bereikt over de transfer van Darren Rosheuvel (23). De middenvelder maakt per direct de overstap naar de Friese Jupiler League-club, waarvoor hij voor één seizoen heeft getekend met optie tot een tweede seizoen. GO De Neder landse water- polosters heb ben bij het WK in Boedapest het duel om de negende plaats gewonnen van China. Oranje sloot het toer nooi af met een 14-7 zege. De vorige WK, in 2105, was het nog verlie zend finalist. 3 Werder Bre men kan van wege een ham stringblessure maanden geen beroep doen op Niklas Moi- sander (foto), oud-speler van Ajax en AZ. Hij wordt voor no vember niet te rugverwacht. I De Belg Dylan Teuns (25) heeft gisteren de Ronde van Wallonië ge wonnen. „Ik heb nog nooit een eindklas sement gewon nen, dit bete kent heel veel voor me." Eerbetoon Nik Kok Nice OGC Nice - Ajax 1-1 (1-0). 32. Balotelli 1-0, 49. Van de Beek 1-1. Scheidsrechter: Del Cerro Grande (Spa.). Gele kaart: Ba lotelli, Eysseric (OGC Nice), De Ligt, Schone, Sanchez, Veltman (Ajax). OGC Nice: Cardinale, Souquet, Dante, Le Marchand, Sarr, Eysseric, Ko- ziello, Seri, Lees-Melou (87. Dalbert), Srarfi (76. Marcel), Balotelli (71. Pléa). Ajax: Onana, Veltman, Sanchez, De Ligt, Viergever, Van de Beek, Schone (73. De Jong), Ziyech, Kluivert (68. Neres), Dolberg, Younes. Donny van de Beek draagt zijn doelpunt (1-1) op aan zijn vriend, Abdelhak Nouri. FOTO SOCCRATES IMAGES Wesley Sneijder (33) zit clu bloos thuis, een maand voor de cruciale interland tegen Frank rijk in Parijs. De recordinterna tional staat op een ingewikkeld kruispunt in de winter van zijn loopbaan. Sjoerd Mossou Rotterdam Sneijder werd dit jaar recordinternational (131). fotospim ras/anp —Voormalig Tour winnaar, de Duitser Jan Ulrich (foto), denkt dat het wielrennen de dopingproblemen heeft overwonnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22