Wie bramen plukt, riskeert fikse boete Politievakbond luidt de noodklok na alarmerende enquête I Goedverblgf.nl 13 DE VELE GEZICHTEN VAN DE VELUWE uren komt onder meer door een te kort aan IBT-docenten. „Sinds de invoering van de Nationale Politie is het aantal docenten niet meege groeid met de hoeveelheid werk", stelt Van de Kamp. Grote gevolgen Gebrek aan training kan grote ge volgen hebben. Agenten die be trokken waren bij de fatale arresta tie van Mitch Henriquez hadden naar eigen zeggen onvoldoende trainingsuren gemaakt. Twee agen ten verklaarden zelfs dat ze slechts één uur hadden geoefend. Henri quez overleed na zijn aanhouding in 2015. De agenten pasten de nek klem toe. Volgens Van de Kamp lopen er momenteel meerdere rechtszaken waarin agenten worden vervolgd voor het gebruik van geweld. „De rechtszekerheid van deze collega's De helft van de agenten haalt niet het verplichte aantal trainingsuren van 32 per jaar, blijkt uit een en quête van politievakbond ACP. Ruim 60 procent van de agenten geeft aan dat de Integrale Beroeps vaardigheidstraining (IBT) onder de maat is: ze krijgen te weinig trai ning en ook vinden ze de trainin gen vaak slecht op de praktijk aan sluiten. „Voldoende training is ontzet tend belangrijk voor politiemensen om hun werk zo veilig mogelijk te kunnen doen", zegt ACP-voorzitter Gerrit van de Kamp. „De Nationale Politie schiet hierin al jaren tekort. Politiemensen zijn het spuugzat en eisen dat er nu een oplossing komt." Tijdens IBT oefenen agenten in schieten, aanhoudingstechnieken en zelfverdediging. Ook leggen ze een toets af om te kijken of ze de technieken goed onder de knie hebben. Het gebrek aan trainings- is in het geding. Zij kunnen worden vervolgd als zij zich genoodzaakt zien geweld te gebruiken. Als die vervolging het gevolg is van gebrek kige training, is dat heel kwalijk." Serieus De politiebond vraagt de Inspectie SZW om op te treden. „De politie voldoet momenteel niet aan de plicht om de veiligheid en gezond heid van werknemers te garande ren zoals vastgelegd in de Arbo- wet", stelt Van de Kamp. Een woordvoerder van de Inspectie laat weten de melding van ACP 'zeer serieus te nemen'. De politietop erkent dat niet alle dienders het afgesproken aantal trainingsuren volgen. „Dat bete kent niet dat dienders onbekwaam de straat op gaan", zegt woordvoer der Joop Kemperman van de korps leiding. „Vakbekwaamheid wordt niet gemeten aan het aantal trai ningsuren, maar aan de toetsen die worden gehaald. Vergelijk het met het volgen van het rijexamen, waarbij ook geen eisen worden ge steld aan hoeveel rijlessen je moet hebben gevolgd." Toch wil de politie snel meer IBT-docenten werven om het aan tal trainingsuren op te vijzelen. AMSTERDAM De bramenstrui ken hangen weer vol, maar pluk kers van het fruit moeten oppas sen. Boswachters delen jaarlijkse tientallen boetes uit voor wild- plukken en die kunnen flink in de papieren lopen. Wie een braam plukt of iets anders uit de natuur meeneemt, bezondigt zich formeel aan stro perij. Dat is een misdrijf waarvoor boetes uit de tweede categorie (tot 4.100 euro) kunnen worden uitgedeeld. Zelfs een gevange nisstraf van een maand is mogelijk. Volgens Staatsbos beheer wordt wild- plukken in de prak tijk meestal door de vingers gezien. „Zolang het voor eigen gebruik is en je niet meer meeneemt dan on geveer een champignonbakje wordt het gedoogd", zegt een woordvoerder. „Maar je moet geen emmers meenemen of bui ten de paden lopen op plekken waar dat niet mag." Volgens de overzichten van Staatsbosbeheer worden er jaar lijks tientallen bonnen uitge deeld door boswachters voor wildplukken, maar over de hoogte kan een woordvoerder niets zeggen. Ondanks dat wild plukken populairder lijkt te wor den, is geen sprake van een stij ging in het aantal boetes. Het Openbaar Ministerie houdt geen cijfers bij over boetes voor wild plukken. De voornaamste reden dat wildplukken verboden is is om de natuur te bescher men. „De bessen zijn voedsel voor dieren", aldus de woordvoer der van Staats bosbeheer. „En paddenstoelen zijn mooi om te zien voor natuur liefhebbers." Staatsbosbeheer wijst er ook op dat het plukken van paddenstoe len gevaarlijk kan zijn. „Een leek kan giftige paddenstoelen niet onderscheiden van niet-giftige." Het Voedingscentrum waar schuwt ook dat bramenplukkers gezondheidsrisico's lopen. Door vossenuitwerpselen kunnen bra men besmet zijn met de vossen- lintworm. Het risico op besmet ting is niet groot, maar de gevol gen zijn wel groot, zo is te lezen op de site van het adviescentrum. 2 overnachtingen inclusief ontbijt en lx diner vanaf slechts 99,- p.p. Voordeelprijs: vanaf 99,- p.p. GOEDVERBLIJF.NL WINNAAR 2016'BESTE HOTELAANBIEDER' zoover donderdag 27 juli 2017 PC 'Agent is karige training zat' K Politieagenten zijn verplicht 32 uur per jaar te trainen. De helft haalt dat niet. De training zou ook onder de maat zijn. Den Haag De politievakbond eist een op lossing voor het gebrek aan trai ning. FOTO ERIK VAN'THULLENAAR Politiemensen zijn er helemaal klaar mee. Ze moeten minimaal vier dagen per jaar (schiet)les volgen, maar krijgen daar de kans niet voor. Pijnlijke en soms zelfs fatale missers liggen op de loer. De agenten eisen meer trai ning. Koen Voskuil Peter Winterman Aankomst op donderdag, vrijdag of zaterdag: €119,00 p.p. Actie is geldig t/m 20-12-2017. Prijzen zijn o.b.v. 2 personen per kamer, excl citytax 1,95 p.p.p.n. en reserveringskosten a 7,50 per boeking. Reis af naar de Veluwe en verblijf in het gastvrije 3-sterren Veluwe Hotel Stakenberg. Dit landgoedhotel is prachtig gelegen in een zeldzaam mooi natuurgebied - net buiten Elspeet - en een ideale uitvalsbasis voor het maken van prachtige wandel- en fietstochten door ongerepte na tuur. Een bezoek aan Apeldoorn, Harderwijk of Nunspeet behoort eveneens tot de mogelijkheden. Het sfeervol ingerichte hotel straalt een gemoede lijke Veluwse sfeer uit. Naast 32 kamers beschikt het hotel over restaurant Grand Café de Stakenberg, Engelse Pub 't Vossenhol, terras en fietsverhuur. Er is tevens een Wellness Beauty Centre (voor o.a. massages en gezichtsbehandelingen), sauna en zonnebank. INBEGREPEN: 2x overnachting incl. uitgebreid ontbijtbuffet 1 e avond een terrine huisgemaakte soep diverse broodjes met aioli 2e avond een culinair 2-gangendiner verwen koffie Ixgebruikvan de zonnebank (30 min.) €10- korting op een massage Vrij gebruik van de jeu de boules baan Gratis wandel- en fietsroutes Gratis WiFi in openbare ruimtes en parkeren Adviesprijs: 132,50 p.p. RESERVEREN MEER INFO: vg www.goedverblijf.nl/pzc2707 085 - 489 90 19 (ma - vr 9 tot 18 u. I za 10 tot 16 u.) reisnummer: pzc2707

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 13