Boom in hartje Dishoek wordt gespaard 5 Terneuzenaar heeft luisteraars over de hele wereld 112 NIEUWS Drankrijder over de kop Auto verwoest door brand Zoektocht naar zwemmer Hoe verdien je je geld nou eigenlijk? Bijna elke familieverjaardag krijgt Bas van Leeuwen (27) uit Terneuzen wel deze vraag. Het antwoord: met Chillhop. Voor wie geen verstand van muziek en internet heeft, is het soms moeilijk te be grijpen. „In 2013 ben ik met mijn bedrijf Chillhop begonnen", vertelt Bas. „Ik had net mijn HBO-studie International Busi ness Management afgerond." Alle kans op een baan in het bedrijfs leven dus. „Toch voelde ik dat een full time kantoorbaan niks voor mij zou zijn. Ik ben wat werkzaamheden voor het ICT-bedrijf van mijn broer gaan doen. Daarnaast besloot ik als een soort hobbyproject een YouTube-kanaal te beginnen, Chillhop." Muziek is altijd al een passie van Bas geweest. „Op mijn kanaal liet en laat ik nog steeds muziek horen aan mijn abonnees. In het begin fun geerde Chillhop puur als promotieka naal voor artiesten. Nachtenlang struinde ik internet af naar goede mu ziek en benaderde ik artiesten." Bas omschrijft de stijl van Chillhop als een mix van jazz, elektronische muziek en hiphop, met in principe zo min mogelijk zang erbij. De eerste twee jaar verlopen vrij rustig. Het aantal abonnees van Bas op YouTube stijgt geleidelijk, maar in komsten haalt hij nog niet uit zijn medium. „Als je me twee jaar geleden had gezegd dat ik mijn boterham zou kunnen verdienen met Chillhop, dan had ik je nooit geloofd. Toch is dat nu wel het geval. Ik ben de afgelopen twee jaar van 50.000 naar bijna 800.000 abonnees op YouTube ge gaan." Als één van de eersten begon Bas met een livestream op YouTube. Die draait 24 uur per dag, zeven dagen in de week. Dat bleek enorm aan te slaan, vooral onder studenten. Bas: „De muziek is vaak perfecte achter grondmuziek voor tijdens het stude ren." Door de groeiende populariteit van Chillhop kon Bas zijn focus steeds verder verleggen. „In het begin was ik vooral bezig met het promoten van muziek van artiesten. Nu is het zo dat artiesten mij benaderen en vragen in houdelijk mee te denken over hun muziek. Zij zien dat Chillhop een groot bereik heeft en een ideaal plat form is om hun muziek te promoten. Ik kan heel goed inschatten wat de luisteraars willen horen, dus zo ben ik echt een toegevoegde waarde voor ar tiesten." Tegenwoordig richt hij zich vooral op streaming platforms, in het bijzon der Spotify. „Per dag zitten we op Spotify nu aan zo'n 500.000 streams Je moet wel constant blijven vernieuwen (nummers die beluisterd worden) per dag en werk ik met ongeveer honderd artiesten samen. Als ik het aan een ouder iemand uitleg, vergelijk ik het vaak met een radiostation of jukebox. Hoe meer mensen er naar Chillhop luisteren, hoe meer geld er binnen komt voor de artiesten en Chillhop." De concurrentie is wel enorm. Con stant vernieuwen is noodzaak. „Vo rige maand heb ik op een omgebouwd schip in Parijs een eerste live feest ge houden. Ik word ook regelmatig inge huurd door bedrijven om muziek bij promo-filmpjes te verzorgen." De Terneuzenaar heeft inmiddels vier partners die over de hele wereld zit ten. „Het moet wel. Anders is het qua werk allemaal niet meer bij te hou den." Midden op het Kaapduinse plein in Dishoek staat een boom. Geen uniek of eeuwenoud exemplaar. Maar kom er niet aan, maakten de bewoners de gemeente Veere dui delijk. Die overwoog de wilg te kap pen om het plein een facelift te ge ven. „We werken er nu maar om heen", zegt wethouder Jaap Melse. „Die boom zit vol emotie. Wegha len bleek dus geen optie." De ge meente gaat vanaf oktober flink aan de slag in Dishoek met wegen, pa den en plein nu de omstreden re creatieve nieuwbouw gereed is. „Ja', geeft Melse toe. „De vakan tiehuizen staan wel vlak bij elkaar, een behoorlijke verdichting. Maar de bebouwing is al een stuk minder massaal en compact dan ooit de be doeling was. Als het park straks groener is, ziet het er al beter uit." De nieuwbouw kent een lange, vaak turbulente voorgeschiedenis. In 2006 kwam het eerste plan; een 'dorpshotel' (600 kamers, huizen en appartementen), in 2010 gevolgd door een 'vakantiedorp'. Dorpsraad en omwonenden protesteerden heftig. De plannen werden uitein delijk afgeschaald. Nu staan er: Noordzee Residence Dishoek (67 vakantiehuizen en 12 hotelapparte menten); Duinresidentie Klein Dishoek (12 appartementen) en Die boom zit vol met emotie. Weghalen bleek hier dus geen optie Duinhof Klein Dishoek (15 vakan tieappartementen) Het plein, rondom de boom dus, wordt uitgebreid tot aan de rand van de terrassen. Met nieuwe be strating, geelrode gebakken klin kers tot aan de terrassen en rondom betonnen zitelementen. De fietsen krijgen een grotere stalling achter groene haagjes, met houten fiets- beugels op een ondergrond van schelpen. Ringrijders krijgen een eigen baan. Er komen nieuwe bo men. Op de Kaapduinseweg krij gen voetgangers en fietsers meer ruimte. De auto is er straks 'te gast'. Paden naar het strand worden bre der. De riolering wordt ook vervan gen. Maar de boom blijft. woensdag 26 juli 2017 CADZAND Een man (48) uit Knokke-Heist is maan dagnacht gewond geraakt bij een auto-ongeluk in Cadzand. Het ongeluk ge beurde rond 02.00 uur op de Zwartepolderweg. De man verloor de macht over het stuur en ramde een bushalte en daarna een boom. De auto kwam der tig meter verder onderste boven tot stilstand. Hulp diensten bevrijdden de man uit de auto. Hij is naar het ziekenhuis gebracht. De man bleek dronken. Zijn rijbewijs is ingevorderd. OUD-VOSSEMEER Op de Oud-Vossemeersedijk tus sen Oud-Vossemeer en Tholen is gisterochtend een auto volledig verwoest door brand. De brandweer werd om 07.50 uur gealarmeerd. De blusploeg van de brand weerpost in Tholen rukte uit. Bij aankomst stond het voertuig in lichterlaaie en bleek de auto niet meer te redden. Het wrak is wegge sleept door een bergings bedrijf en de politie zorgde ervoor dat het verkeer werd omgeleid. De Oud- Vossemeersedijk was enige tijd gestremd voor al het verkeer. De oorzaak van de autobrand is niet bekendgemaakt. OSSENISSE De hulpdien sten zijn gisteravond rond 19.00 uur een grote zoek actie gestart naar een zwemmer in de Wester- schelde. Dat gebeurde ter hoogte van Ossenisse. Een recreant dacht een persoon in het water te zien en verliet de plek om hulp in te roepen. Toen hij/zij terugkwam, was er niemand meer in het water te zien. Daarop werd met een de Kustwacht gebeld, die vervolgens met meer dere eenheden uitrukte. De zoekactie werd twee uur later beëindigd. Er werd niemand in het water aan getroffen. Ook is volgens de politie niemand als ver mist opgegeven. Bas scoort met zijn chillhop Bas Dingenouts Terneuzen Bas van Leeu wen met platen van zijn eigen label. FOTOCAMILE SCHELSTRAETE -Bas van Leeuwen Meer op chillhop.com/listen Aan de voet van de wilg werden kusjes gestolen, aanzoeken ge daan en dorpszaken besproken. De boom in het hart van Dishoek blijft tot opluchting van de be woners op het plein staan. Dat gaat helemaal op de schop. Annemarie Zevenbergen Domburg -Jaap Melse, wethouder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 71