Autokoper kruipt liefst achter stuur van benzinewagen t 6 BRANDEN ZUID-EUROPA ir In geen tien jaar was het aandeel benzine op de Nederlandse we gen zo hoog als nu. In de eerste helft van het jaar werden 171.654 nieuwe auto's op benzine ver kocht, 75,78 procent van het to taal. Hybride - waarbij een auto een benzinemotor en een elektromo tor heeft - is geheel uit de gratie sinds de fiscale voordelen voor leaserijders in 2015 werden ge schrapt. Het aandeel daalde van ruim 12 procent twee jaar geleden naar nog geen 5 procent nu. Ook dieselmotoren zijn minder geliefd. Twee jaar geleden toen er voor zuinige diesels nog fiscale prikkels waren om er een aan te schaffen was bijna 29 procent een dieselauto. Nu is het aandeel die sel gedaald tot 17 procent. Het zijn vooral zakelijke rijders die bepalen hoe zuinig en schoon het Nederlandse wagenpark Hybride uit gratie sinds schrappen fiscale voordelen wordt, zij kopen twee derde van alle nieuwe auto's die drie jaar la ter als tweedehandsjes op de markt komen. Alleen voor puur elektrische auto's is nog een fiscaal gunstige regeling, maar het aandeel blijft marginaal: slechts 1,44 procent van de auto's die dit jaar werden verkocht, is elektrisch. Er rijden nu 16.000 volledig elektrische au to's in Nederland, 0,2 procent van het totaal. „Toch keert de hybride de ko mende jaren terug", voorspelt Tom Huyskens van brancheorga nisatie Bovag. „Er komen stren gere C02-eisen aan waardoor fa brikanten wel hybride- en elek trische auto's moeten maken." -daagse groepsrondreis 5?</f roepsrondreis Kijk voor nog méér voordelige rondreizen op onze website! reizen «nl dinsdag 25 juli 2017 GO m Een inwoner besproeit het dak van zijn huis in Carros, in de buurt van Nice. De omge ving van de Zuid-Franse bad plaats wordt momenteel ge teisterd door felle bosbranden. Maar niet alleen in het zuiden van Frankrijk grijpt het vuur ra zendsnel om zich heen. In Ita lië, Portugal en het eiland Cor sica is het ook raak, terwijl in Bosnië en Kroatië eveneens toeristen moesten worden geëvacueerd vanwege bos- en natuurbranden. foto reuters Hybrides en superzuinige die sels zijn niet meer geliefd bij de autokoper. Driekwart van alle nieuwe auto's is weer op benzine, zónder elektromotor. Ton Voermans Bunnik Ind. vliegreis Verblijf in een middenklasse hotel o.b.v. halfpension NL-sprekende reisleiding O.a. Pisa, Siena en Florence Ind. vliegreis per Emirates 30 kg bagage Verblijf in toeristen klasse hotels ind. ontbijt Lokale NL-sprekende reisleiding Bezoek aan Trincomalee Emirates zie stipreizen.nl/cmhfsb stipreizen.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing, zie de website voor meer informatie. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Trincomalee Anuradhapura^?1 Carfagnana Polonnaruwa /Sigiriya Dambulla Kandy Nuwara Eliya Haputale .Montecatini Terme W Florence Negombo Colombo Waskaduwa/ Hikkaduwa iimignano Siena Grijp deze unieke kans en ontdek vanaf slechts €749 één van de mooiste landen van Zuidoost-Azië! Tijdens een prachtige 16-daagse groepsrondreis reist u langs alle highlights van Sri Lanka. Zo bezoekt u de indrukwekkende ruïnestad Polonnaruwa. de 'Leeuwenrots' in Sigiriya en het unieke Trincomalee. Sri Lanka staat garant voor een fascinerende combinatie van indrukwekkende cultuur, ongerepte natuur en een rijke historie. Boek nu snel uw rondreis incl. 5 dagen strandvakantie in/nabij Hikkaduwa! Maak kennis met alle hoogtepunten van Toscane tijdens deze schitterende 8-daagse groepsrondreis. U bezoekt o.a. de beroemde steden als Pisa met zijn scheve toren, het historische Lucca en de kunststad Florence. Ook ontdekt u de bijzondere geschiedenis van Siena en maakt u een adembenemende panoramatour door Garfagnana. Boek deze reis al voor een fantastische prijs v.a. slechts €469. Incl. vliegreis, transfers en verblijf o.b.v. halfpension. Een topreis voor een hele fijne prijs!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6