'Ik draaide me om, zag Daisy en dacht: wauw! 5 MIJN TATTOO Henk weet het nog precies: „Ik woonde in Maasbree en ging met vrienden zwemmen bij De Schat berg. Daisy was daar elk weekend in de zomervakantie met haar ouders op de camping. We waren modder aan het gooien in het natuurbad. Ik draaide me om, zag Daisy en dacht alleen maar: wauw!" Henk had niet meteen beet, want Daisy had nog verkering met een an dere jongen. Maar de zomer daarop stond Daisy weer op de camping, haar vriendje was verleden tijd en ze dacht aan Henk. „Ik wist zijn naam niet meer, maar ik kon me wel herin neren dat hij veel sproetjes had. Ik zei tegen mijn vrienden: die jongen met die sproeten wil ik nog weieens zien. Dat ging meteen rond en een dag la ter was Henk er." Discoavond Ze spendeerden de vakantie van 1981 zwemmend en zonnend, maar het was niet meteen aan. Henk: „Op 21 juli, die datum vergeet ik nooit meer, was er een discoavond op de cam ping. Ik nam Daisy mee achter de tent en vroeg haar: wil je mijn meisje zijn? Ze verstond het niet vanwege de herrie. Ik heb het drie keer moeten vragen voordat ze antwoordde." Na de zomervakantie bleven de twee elkaar ieder weekend zien, ook al zat er 30 kilometer tussen Deurne In beweging blijven is belangrijk Gudrun: „We lopen veel over het strand, maar gaan nooit zomaar lig gen om te zonnen." Fred: „We zijn al ons hele leven be zig geweest en dat blijven we doen. Zo blijven we gezond. Veel mensen Je moet het allemaal zelf doen Gudrun: „Niemand heeft mij gehol pen met wat we nu bereikt hebben. Je moet het uiteindelijk allemaal zelf doen." Fred: „We hebben natuurlijk wel steun aan elkaar, anders waren we geen 45 jaar getrouwd. Maar wat we nu hebben bereikt, een mooi vakan tiehuis in Zeeland, daar hebben we zelf altijd voor gewerkt. Elke dag van zeven uur 's morgens tot zeven uur 's avonds. Ik heb belasting betaald over mijn loon. Prima, maar ik vind het heel jammer dat de regering ook belasting wil heffen over mijn spaargeld. Dat is geld waarvan ik nu wil genieten. Je moet zelf kunnen bepalen wat je met je spaargeld doet. Ook dat is vrij heid." en Maasbree. Henk pakte de bus en later tufte hij op zijn brommer naar Daisy's ouderlijk huis. Hij sliep daar op de kamer van het broertje van Daisy. Op haar kamer slapen? Dat was ondenkbaar! Daisy: „Mijn vader vond dat je de kat niet op het spek moest binden. Hij was sowieso niet zo blij met Henk, omdat hij niet uit Deurne kwam. Dan zei hij: waar is er da inne van1 Ik ken zijn familie niet." Na vijfjaar ging het stel op 1 no vember 1986 samenwonen. Ook dat vonden Daisy's ouders niks. Ze had den liever gezien dat ze trouwden. Dat gebeurde alsnog in 1989, maar niet om romantische redenen. Daisy: „Het had voor ons geen meerwaarde, maar omdat ik in een rechtszaak met mijn ex-baas was verwikkeld, was het verstandig. We hebben het klein gehouden en zijn gaan bowlen en gourmetten. Ons 25-jarig jubileum hebben we wel groots gevierd met de kinderen in Disneyland Parijs." is het klaar. Onze dochter, die nu 40 is, komt altijd langs. We vieren niets, ook geen verjaardagen. We geven el kaar ook geen cadeautjes als we jarig zijn." Gudrun: „We hebben alles al. Of Fred moet me nieuwe breigaren of zoiets willen geven. Nee hoor, grapje. Slin gers ophangen doen we niet. Dat is in Duitsland niet gebruikelijk." Fred: „We zeggen 'hartelijk gefelici teerd', meer niet. Ik drink geen alco hol, dat smaakt me niet. Liever sinas. In Duitsland zeggen ze NL: Nur Limo." Gudrun: „Ik drink weieens een glaasje wijn." Fred: „We vinden het overdreven om verjaardagen te vieren, want je wordt elke dag een jaar ouder. Je wordt geboren, wordt ouder en dan sterf je. Ik ben ook niet gelovig. Men sen die dat wél zijn, laat ik in hun waarde, maar dat moeten ze met mij ook doen. Dat is vrijheid: vrijheid van meningsuiting, vrijheid van le ven, vrijheid van geloof en vrijheid van bewegen. Kunnen gaan en staan waar je maar wilt." van onze leeftijd slikken pillen, wij hoeven niets te slikken. Omdat we altijd zijn blijven bewegen." Gudrun: „We hebben alle straatjes op dit eiland inmiddels wel gehad. Vroeger liepen we veel meer hoor, nu we wat ouder zijn niet meer zoveel. En als we hier zijn, doen we meer op de fiets." Fred: „Soms wandelt zij weieens vanaf de Schelphoek hierheen, of vanaf de Zeelandbrug. Dan loopt ze toch al gauw 10,12 kilometer. Ik wan del soms met Rakker terug naar huis als Gudrun boodschappen doet." Mijn vakantieliefde dinsdag 25 juli 2017 PT moest laten zetten. Mijn schouder is een bewuste keuze. Dat is niet zo opvallend en makkelijk te bedekken. Soms stap ik uit de douche en schrik ik van mijn eigen tattoo. Dat hij er nog zit. Ik zie hem zelf natuurlijk niet. Verder denk ik dat de schouder ook niet echt een plek is die makkelijk gaat rim pelen. En als dat later toch gebeurt en de tattoo lelijk wordt, tja dan zie ik hem zelf toch niet." —Daisy Schal kens Nina Janssen (21) uit Tilburg houdt van eenvoudige tattoos. Zoals die op haar schouder. „Deze tattoo heb ik drie jaar. Ik vind sim pele tattoos, zoals deze, bijna als een sie raad. Met de tekst ben ik het eens, maar ver der zit er geen bete kenis achter. Dat wilde ik ook niet. Als je er een overlijden aan koppelt, beperk je je zelf in wat voor tattoo je kunt nemen. Mijn ouders waren niet FOTO DAISY SCHALKENS meteen enthousiast. Tijdens een vakantie heb ik deze tattoo eerst in henna laten zetten. Toen vonden ze het zo mooi dat ze zeiden dat ik hem In de zwemvijver van camping De Schatberg in Sevenum zagen Daisy (52) en Henk Wijhers (51) uit Deurne elkaar in 1980 voor het eerst. Babette Margés Spaanse dingo Rakker (10) vergezelt Gudrun en Fred bijna altijd. F0T0ERNESTA VERBURG Bij de aflevering van twee weken geleden stond de foute foto. Dit is de juiste foto van Margaret en Freek Plancius. De va kantie liefde van Henk en Daisy hield stand. EIGEN FOTO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 49