O CD O 13 RIA W. ontvangt jeugd van profclubs Retranchement is derde station Kampioen Krolis naar Goes on Track De opvolger van John Karelse wil met Goes meer dan zich in de hoofdklasse handhaven. „Ik ben geen Napoleon of zo, maar ik wil dat mensen zeggen: 'Die Veenstra zet het lekker neer'." GOESTERUG IN DE HOOFDKLASSE zv Voetbalvereniging RIA Westdorpe speelt za terdag 12 augustus gastheer voor de beste jeugd van drie profclubs. Het Belgische AA Gent komt met het O19- en 017-team om in de ochtenduren te trainen en later op de dag wedstrijden te spelen. De tegenstanders zijn de O17 van NAC Breda (aftrap 16.00 uur) en de O19 van FC Dordrecht (aftrap 18.00 uur). Voor het derde jaar op rij slaat de oudste jeugd van AA Gent de tenten in de voorbereiding op in Westdorpe. Vorig jaar speelden ze tegen de jeugd van FC Antwerp en het eerste van RIA Westdorpe. Ronald Möhring (AA Gent) en Chris de Roover (RIA) tuigen de oefendag ge zamenlijk op. In Retranchement wordt vanavond de derde zomerloop in het De Feyter Recycling-circuit. Bij de mannen won de Belg Sebastian Mahia de eerste twee lopen in IJzendijke en Cad- zand-Bad. Bij de vrouwen wonnen Esther Verhaegen (Sluis) en Ingrid IJsebaert (Hulst). De langste afstand in Retranchement is 10,8 kilometer (drie rondes van 3,6 kilometer). Net als de kortste (één ronde) en middenlange af stand (twee rondes) start deze groep om 19.50 uur. Het circuit gaat over zes wedstrijden. De komende dinsdagen volgen Groede, Nieuw- vliet en Zuidzande nog. De Nederlands kampioen hink-stap-springen Patricia Krolis doet volgende maand mee aan de derde editie van Goes on Track. Begin deze maand kroonde Krolis zich in Utrecht tot kampioen met een afstand van 12,75 meter. Op vrijdag 11 augustus zal ze in Goes de te klop pen vrouw zijn. Ook andere nationale toppers als sprintser Nagelis Statia, Lars Gerritsen (middenafstandloper) en Remco Goetheer (kogelstoten) komen naar de avondwedstrijd bij AV'56. Bij de wedstrijd staan een sprint- en werptweekamp op het programma alsmede hinkstapspringen en een 3000 meter. De po diumklanten ontvangen prijzengeld. Baanre cords leveren een extra premie op. Mol Minnaard Ik hoop dat de spelers beseffen waar we aan beginnen. Het wordt de komende zes weken keihard trainen. Ik ben gedre ven, wil slagen als trainer en ik wil dat zij richting mijn fanatisme gaan. Ik kom van Zeelandia Middel burg en daar kwam je toch net iets eerder bij de lat. Die lat ligt bij Goes, zeker nu we in de hoofdklasse gaan spelen, veel hoger. Dus de spelers moeten niet komen omdat het moet, maar omdat ze de voorberei ding optimaal willen draaien." Rogier Veenstra (29) draait niet graag om de hete brij heen. Hij is ambitieus, zijn nieuwe club Goes is ambitieus en de spelers moeten daarin mee. Die boodschap bracht hij al over tijdens een bijeenkomst in de kantine en op de twee trainin gen voorafgaand aan het oefenduel met Sparta Rotterdam (0-10-neder- laag), maar herhaalde hij nog eens voorafgaand aan de officieuze eer ste training. Die voelde voor hem, ondanks de twee eerdere opwarmsessies in aanloop naar het treffen met de profclub, als „een begin". „Want we beginnen nu aan een zes weken du rende voorbereiding en dan moe ten we er staan tegen Meerssen (3 september)", legde Veenstra uit. En dat hij gisteravond de officieuze eerste training van een hoofdklas ser zou leiden, had hij ook zelf niet verwacht. Pas na het vertrek van Mart van Bree - na zeven competitiewed strijden - werd de assistent-trainer vorig jaar plots eindverantwoorde lijke bij Zeelandia Middelburg. Al na een halfjaar kondigde hij zijn na derende vertrek naar Goes aan. „In het Zeeuwse hoor ik vaak spelers, trainers of andere mensen zeggen: 'Ik zit hier wel goed'. Ik houd daar niet van. Ik houd van uitdagingen." In Goes, dat via de nacompetitie promoveerde naar de hoofdklasse, vond hij die. En hij gaat direct all in. „Met alle respect voor Zeelandia Middelburg, maar als ik daar het ko mende seizoen de eerste vijf wed strijden zou verliezen, zou er vast een gesprekje komen. Daar zou het dan ook bij blijven. Bij Goes ligt de lat gewoon hoger en ik besef dat ik risico neem met deze stap, maar hier heb ik lang op gehoopt." Overigens legt Veenstra 'de lat' die Goes voor hem heeft opgehan gen nog ietsjes hoger. „De club wil dat het eerste elftal zich handhaaft in de hoofdklasse, maar ik heb niet zoveel met dat woord: handhaven", verduidelijkte hij. „Raymond Wolff is overgekomen van Vlissingen, dat promotie naar de derde divisie maar net misliep in de nacompeti tie. Dus hij heeft zich ook gehand haafd met Vlissingen?" OEFENDUELS Ik ben gedreven en ik wil dat de spelers richting mijn fanatisme gaan Veenstra spreekt liever over 'de naam van Goes vestigen', 'goed voetbal laten zien' en 'een eigen identiteit creëren'. „Natuurlijk wil ik er niet uitflikkeren met Goes, want dan flikker ik er zelf ook uit", voegde hij daar snel aan toe. „Ik ben geen Napoleon of zo, maar ik wil dat de mensen die Goes komend seizoen zien spelen denken of zeg gen: 'Die Veenstra zet het daar lek ker neer'. Dat kan met verschil lende, aanvallende speelwijzen." Maar als de spelers niet meegaan in zijn fanatisme, zoals hij zo vurig hoopt, gaat Veenstra terug naar zijn tekentafel. „Als de spelers liever voor de eigen goal willen hangen en hopen dat de buitenspelers Erwin Franse of Francis Kabwe Manengela een raket hebben ingeslikt, oké. We moeten wel op één lijn zitten. Maar ik heb het idee dat ze in mijn ge dachtegang meegaan." dinsdag 25 juli 2017 VOETBAL ATLETIEK Patricia Krolis. foto rob weeda ATLETIEK Voetballer Rick van Drongelen uit Axel krijgt vanavond met Sparta een volgende test in de voorbereiding. Tijdens het trainingskamp in Oostenrijk is Hamburger SV de tegenstander. De aftrap is 18.30 uur. Sparta is nog ongesla gen in de oefencampagne, waarin het onder meer met 0-10 won bij Goes. Alleen Club Brugge hield de Spartanen op 1-1. Wielrenner Brian van Goethem uit Sluiskil kreeg gisteren in de Ronde van Wallonië een stevige finaleklim voor de kiezen. De finish van de derde etappe lag op de Mur Saint-Roch met een klimpiek van liefst 18 procent. Van Goethem kwam als 58ste boven op bijna vier minuten van winnaar Dylan Teuns. l Wielrenner Wesley Mol uit Kapelle reed naar de tweede plaats in het Belgische Lin- ter. De Zeeuwse junior demar reerde 15 kilome ter voor de meet en kreeg twee man mee. Mol werd op enkele centimeters ge klopt door de West-Vlaams kam pioen Jens Van- overberghe. In de Beker van België, waarvan deze koers deel uit maakte, staat Mol derde. in Wielrenner Marco Minnaard uit We- meldinge heeft een reuzensprong op de wereldrang lijst van de UCI gemaakt. Zijn veertigste plaats in de Tour leverde 25 UCI-punten op, waardoor hij op 82 punten kwam. Daarmee klom Minnaard 173 plaatsen en staat nu 755ste. De beste Zeeuw op de lijst is Nick van der Lijke (Middel burg): 304de met 235 punten. a (0 Veenstra gaat bij Goes direct all in Mitchell Minnaard Goes Zaterdag 5 augustus Zwaluwen-Goes Zondag 20 augustus Zeelandia Middelburg-Goes Zaterdag 26 augustus Kloetinge-Goes Goes zoekt nog naar een te genstander voor een duel in het weekend van 12 en 13 au gustus. - Rogier Veenstra (29) Rogier Veenstra legt de lat voor Goes en voor zichzelf hoog. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 41