11 28H.349.6H.O9H.210.'H5' kerk ('De man die op het water schrijft') en in 'De man die vuur geeft', omringd door een imposant koor van 'Hoofdstuk ken'. Het brein van de kunstenaar wordt aan een nadere inspectie onderworpen in 'Ik, de restaurateur die zijn beschadigd kunstwerk herstelt II'. Vanuit de Sint Baafs vervolgen we onze weg naar de twee kerken in de Weststraat. Bij de Doopsgezinde Gemeente hangen de Noordstraat te zijn. Eigenaar Eugene Wijffels heet de bezoekers welkom. In de grote ruimte heeft de Zwitserse kunste naar Urs Pfannenmüller onder meer een heuse berg gebouwd, kwetsbare natuur die wordt bedreigd door een zee van plas tic. Ook is een videoregistratie te zien van de voorstelling 'GAZ - Pleidooi van een gedoemde moeder', een monoloog van Viviane De Muynck, als moeder van een gedode terrorist. Wie naar achteren loopt stuit op de 'Worktables' van Gregory Green: de verlaten werktafels van een ter rorist die elk moment lijkt te kunnen te rugkeren. Zeker na het zien van de video grijpt dat beeld aan. 'Plaatsbepaling', zo luidt het thema van dit Kunstenfestival Aardenburg. Dat is op veel werken van toepassing, maar lijkt ook op de manifestatie zelf te slaan. Het festival zet zichzelf in elk geval met deze eerste editie op de kaart. Het festival zet zichzelf in elk geval met deze eerste editie op de kaart drie roeiboten van Tamara Dees uit Koe wacht vervaarlijk aan het plafond. De in stallatie is geïnspireerd door de bekende houtsnede 'De grote golf van Kanagawa' van Katsushika Hokusai. Schuin tegen over, in de Maria Hemelvaartkerk, verrijst de kleurrijke, torenhoge installatie 'on- deroboven' van Willem Besselink, als voortzetting van zijn recente project in de Bewaerschole in Burgh-Haamstede. De laatste halte is even zoeken, maar blijkt een boerenschuur aan het eind van dinsdag 25 juli 2017 WA Kunstenfestival Aardenburg, t/m 10 september op negen locaties in Aar denburg. Kaartverkoop in voormalig gemeentehuis. Geopend: dinsdag t/m zondag 11.00-17.00 uur. Er zijn ook di verse concerten en andere activitei ten. Zie voor meer informtie: www.kunstenfestivalaardenburg.nl. Jan Fabre's 'Ik, de restaura teur die zijn beschadigd kunstwerk herstelt II'. FOTO'S NICO OUT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 39