aneerd Order redt banen bij Heerema Vlissingen Kerncentrale weer volledig in bedrijf Onbekend hoelang camera's in toiletten stadhuis hingen 2 ERNST JAN ROZENDAAL 11 WEER VEEL FESTIVALS &EZE ZOMER Column De Tour de France zit er weer op. Met de sprintzege van Dylan Groenewegen op de Champs-Élysées als daverend slot. Daar droomde hij al van toen hij zeven was, zei hij zondag tijdens de laatste Avondetappe tegen Di- one de Graaff. Als jongetje droomde ik ook van de Tour. Zelfs als tiener nog. Dage lijks fietste ik twaalf kilometer naar en van school en dat tochtje maakte ik vaak spannender door me in te beelden dat ik bezig was de koninginnerit te winnen en het geel te pakken. Zag ik voor me een stel van middelbare leeftijd rustig peddelen, dan ging ik d'r op en d'r over, fantaserend dat het koplo pers waren die ik passeerde alsof ze stilstonden. Mijn dagdromen eindigden toen ik tijdens een verzonnen tijdrit voorovergebogen over mijn stuur te laat in de gaten had dat het fiets pad eindigde met een rood-wit ge blokt hek. De niet-geacteerde val- «k partij viel gelukkig mee. Tegenwoordig waan ik me geen wielrenner meer, al imiteer ik ze nog wel. Ik ben namelijk zo'n ma- mil - een middle aged man in lycra - die's zomers zijn eigen avonde tappe rijdt. Helm, stoere zonne bril, glanzend shirt, handschoen tjes, fietsbroek, wielersokjes en - schoenen. Een racefiets kost een bom duiten, maar aan uitrusting ben je ook nog flink wat centjes kwijt. Als je tenminste gesoigneerd wil rondfietsen. Dat kun je overdrij ven. Op internet circuleren do's and don'ts waar ik me ook niet aan houd, zoals geschoren benen en witte sokken. Ik begreep dat Bauke Mollema, die andere Nederlandse etappewinnaar, wiens horkerige fietsstijl ik onbedoeld imiteer, vroeger gerust met ongewassen - zeg maar grijze - sokken rondreed. Zo zondig ik ook tegen het ge bod dat je geen zadeltasje mag hebben. Maar ik durf niet overal lak aan te hebben, zoals een kilo- metervretende fietsmaat die ge woon als een postbode met een grote tas om zijn nek rijdt. „Daar zitten mijn reservebandjes in", zegt hij als hij tijdens toertochten daarover opmerkingen krijgt. „Mmm", hoorde ik eens iemand achter hem hijgen. „Voor een trac tor zeker." Tegenwoordig waan ik me geen wielrenner meer, al imiteer ik ze nog wel DESTELLING Vandaag: Ik ben trots op de Zeeuwse vlag Reageer op pzc.nl Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters LEUK» IK HEB ER ZIN IN ALLEEN JAMMER BAT ZE AL OM 16100 UUR SLUITEN Verkiezing schoonste strand Brandweerauto genomineerd Antwerpen omarmt Brazilië GOES Rogier Veenstra wil goed voetbal spelen Een opsteker voor Heerema Vlis singen. Het bedrijf heeft een aan besteding van de Noorse olie maatschappij Statoil gewonnen voor de bouw van een draagcon structie voor een olieplatform. Daardoor zijn de 150 medewer kers nu tot eind 2018 verzekerd van werk. Vervolgens wordt er af gebouwd tot oktober 2019; in die tijd wordt er overigens alle moeite gedaan om nog meer orders in de wacht te slepen. Gasprijs Tot voor kort dreigde Heerema Vlissingen in april 2018 te moeten afslanken als onderdeel van een omvangrijk reorganisatieplan van de Heerema Fabrication Group (HFG). Heerema bouwt installa ties voor olie- en gasplatforms op zee. Daar zit al een tijd de klad in. Door de lage olie- en de daaraan gekoppelde gasprijs stellen veel oliemaatschappijen hun investe ringen uit. HFG kondigde in november vo rig jaar een massa-ontslag aan. Er verdwijnen gefaseerd 450 van de 770 vaste banen in Vlissingen, Zwijndrecht, Hartlepool (Enge land) en Opole (Polen). In Vlissingen zouden 105 van de 154 vaste arbeidsplaatsen verval len. Blij Inmiddels blijkt dat in Vlissingen de soep minder heet wordt gege ten dan hij is opgediend. „We hebben een aanbesteding van Sta toil binnengesleept. We gaan een 9000 tons draagconstructie ma ken voor een booreiland in Brazi lië. We zijn erg blij, want dit bete kent dat we de 150 medewerkers in elk geval tot oktober 2019 werk kunnen bieden. In deze industrie hebben we beste een goede order positie. En wie weet, kunnen we tot die tijd weer een mooie order boeken", zegt directeur Remco van Gilst van de vestiging Vlissin gen. Nadat de reorganisatie was aan gekondigd, is een handjevol me dewerkers vertrokken. Volgens Van Gilst vallen er geen personele 'gaten', omdat medewerkers van de vestiging Zwijndrecht in Vlis singen kunnen worden ingezet. „Daar is momenteel weinig werk." Het is nog niet bekend hoelang er stiekem opnamen zijn gemaakt in de toiletten op de begane grond van het Vlissingse stadhuis. Dat meldt een woordvoerster van het Open baar Ministerie. Vrijdag werd een 57-jarige gemeenteambtenaar aan gehouden omdat hij camera's met geheugenkaarten had verborgen in de damestoiletten. De camera's zijn half juli bij toeval ontdekt. De man is na verhoor weer vrijgelaten. Op het heimelijk beelden maken op een afgesloten plaats staat een maximale straf van ten hoogste zes maanden cel en een boete van de vierde categorie: 20.500 euro. Mensen die vermoeden dat ze stiekem zijn gefilmd bij toiletbe- zoek in het gemeentehuis in Vlis singen, verwijst de gemeente naar de politie. De toiletten bij de ka mers van de griffie-afdeling wor den ook gebruikt bij trouwerijen en vergaderingen, en door leveranciers zoals cateraars. Er hebben zich nog geen mensen gemeld. Medewerkers van de gemeente zijn vrijdag op de hoogte gesteld. Gisteren is het personeel nog eens geïnformeerd. Naar medewerkers die op vakantie zijn, is een brief ver stuurd. Na een drie maanden lange onder- houdsstop is de kerncentrale in Borssele gisteren weer in bedrijf ge komen. Dat meldt EPZ, de exploi tant van de kerncentrale. De onder- houdsstop had rond 20 juni moeten eindigen, maar EPZ had meer tijd nodig om de splijtstofstaven te wis selen. De vertraging komt doordat de werkzaamheden complex zijn en met de grootste veiligheid moeten worden uitgevoerd. Toezichthou der AN VS verleende EPZ dan ook uitstel. Maatregelen om de kern centrale Fukushima-proof te ma ken, waren al wel 1 juli gereed. Vol gens de ANVS heeft de vertraging geen invloed op de nucleaire veilig heid gehad. EPZ voerde tijdens de stop veilig- heidsverhogende projecten uit die vorig jaar zijn voorbereid. Zo is er een tweede aansluiting op het lan delijke net gemaakt, dit keer op het 38okV-net, waarvoor het transfor matorstation al was gebouwd. Mocht het isoKV-net uitvallen, dan beschikt EPZ na de stop over een extra noodstroomvoorziening, bo venop de bestaande noodsystemen. dinsdag 25 juli 2017 Gisteren: Mantelzorg is een taak van de overheid 769 stemmen BROUWERSDAM Bij Beachciub Perry's aan de Brouwersdam, vorig jaar gekroond tot één van de schoonste stranden, wordt donderdag 7 sep tember de uitslag be kendgemaakt van de ver kiezing Schoonste Strand 2017. Er is één winnaar per provincie en één lan delijk winnaar. Tot zon dag 20 augustus kunnen mensen nog hun stem uitbrengen op een strand. Dat kan via www.suppor- tervanschoon.nl. MIDDELBURG De nieuwe tankautospuit van de brandweer in Zee land is genomineerd voor de Jan van der Heyden- prijs. Dit is een prijs van Brandweer Nederland voor innovatieve projec ten. In de Zeeuwse TS is plaats voor zes mensen, maar de brandweerauto kan ook met vier in plaats van de gebruikelijke zes brandweerlieden opere ren. Tijdens het Brand weercongres op 6 okto ber wordt het winnende project gekozen. ANTWERPEN Havenbedrijf Antwerpen steekt 10 miljoen dollar in een privéhaven in Brazilië. Het doet dat via de doch teronderneming Port of Antwerp International (PAI). Het havencomplex in Porto do Agu is eigen dom van Sao Joao da Barra. Er wordt vooral olie, gas, droge bulkgoederen, stukgoed en containers overgeslagen. Brazilië is mondiaal de zevende eco nomie en dus economisch interessant. Goes is gisteravond be gonnen aan de voorberei ding voor het nieuwe voet balseizoen. De zondagclub maakt zijn rentree in de hoofdklasse, maar trainer Rogier Veenstra steekt zijn ambities niet onder stoelen of banken. De opvolger van John Karelse wil 'goed voetbal laten zien', de 'naam Goes vestigen' en met de club 'een identiteit Dankzij een nieuwe order kan Heerema Vlissingen personeel bijna een jaar langer aan het werk houden. Frank Balkenende Nieuwdorp Claudia Sondervan Vlissingen Frank Balkenende Borssele

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 2