EN WAT DOE JIJ VANDAAG? 20 M Ik ben superblij voor ze, maar aanvankelijk was ik wel een beetje geschokt Jelle de Jong kruipt deze weken voor het laatst in de huid van Robbert in de Omroep MAX-serie Dokter Deen. Deze krant volgde de acteur een dag op de set van de serie, die zijn doorbraak bij het grote publiek betekende. Televisiepersoonlijkheid Patty Brard geniet van de rust in haar villa oplbiza. Quote van de dag Kijken in de ziel stopt Avondetappe scoort goed et is een regenachtige dag in Edam, waar Jelle de Jong (30) het huis binnenloopt waar veel scènes van Dokter Deen worden opgenomen. Welis waar speelt de serie zich af op Vlieland, maar voor de bin nenopnames - inclusief de tuin - gaan ze niet naar het Waddeneiland toe. „We werken met veel thea termensen, dus die moeten 's avonds ook kunnen spelen. En het is duur. Je moet daar met zijn allen overnachten." Eenmaal binnen maakt De Jong een praatje met Edwin de Vries, regisseur en ook nog bedenker, producent én man van hoofdrolspeelster Monique van de Ven. Dankzij hem kreeg de acteur per toe val zijn rol in de tv-serie. „Ik deed auditie voor Sol daat van Oranje, waarvoor Edwin het script heeft geschreven. Ik was op dat moment eigenlijk te jong. Voor de rol van Robbert was toen nog nie mand gecast en Edwin bood mij die rol aan." Dus is hij met tegenspeelster Abbey Hoes (Pip) te zien in de huisartsenpraktijk van dokter Deen. In het afsluitende vierde seizoen wordt er een sprongetje van vier jaar in de tijd gemaakt. De Jongs karakter is van vrolijke lellebel naar een seri euze jongeman getransformeerd. Zijn opgebloeide romance met Pip in het vorige seizoen is serieus geworden. „Robbert runt nu de huisartsenpraktijk met haar. Dokter Deen heeft andere bezigheden, maar kan geen afscheid nemen. Er ontstaat een ge neratieconflict: de jonge garde wil het overnemen en zij wil nog niet met pensioen." Avontuur Het betekent dat Robbert qua leeftijd meer over eenkomt met De Jong. „Ik sta serieus in die prak tijk en ik sta volwassen in mijn relatie. Maar Rob bert zou Robbert niet zijn als hij niet avontuur en spanning zoekt. Dat gebeurt toch weer op het vrouwelijk vlak. Zijn relatie met Pip komt niet al leen op de werkvloer, maar juist privé heel erg on der druk te staan." In zijn eigen privéleven is De Jong een stuk rus tiger. Hij heeft een relatie met een Russische cir cusartieste - die hij heeft leren kennen via hun ge zamenlijke vriend Hans Klok - en hij is zelfs stief vader. „Yulia is acht jaar ouder dan ik en heeft een zoon van zestien. Die is ook circusartiest." Hun drukke levens maken het tot een uitdaging om elkaar veel te zien. „Waar ik kan, volg ik haar en stap ik in een vliegtuig. Waar zij kan, stapt zij in een vliegtuig. Ze werkt veel in Europa, dus dan is het altijd wel in een paar uur te bereizen. Dan zor gen we dat we elkaar veel zien en daarnaast sky- pen we veel. En nu zijn we bijvoorbeeld weer twee maanden bij elkaar in Amsterdam. Dat is heel fijn." Toch is het niet zo dat hij zich in die twee maan den volledig vrij maakt. De Jong is alweer bezig met een ander project. Afgelopen week had hij zijn eerste lezing voor het toneelstuk Vastgoed van Job CameTa V oa*e \j Bij afwezigheid van Angela en Vincent bellen we elke dag een BN'er met de vraag wat zijn of haar plan voor de dag is. Hoe laat ging vanochtend de wekker? De wekker staat altijd om acht uur, want dan moet ik met de hondjes lopen. Straks ga ik even boodschappen doen, en dan naar het vliegveld twee vriendinnetjes ophalen. Zij komen vanuit Nederland op bezoek. Ben je een vroege vogel of een uitslaper? Dan ben ik eerder een vroege vogel. Al vind ik het wel lekker om na het uitlaten van de hondjes nog even terug in bed te kruipen. Ibiza is een bruisend eiland. Ben je vaak in de drukte te vinden? Het leven op het eiland kan inderdaad best gehaast zijn. Maar daar doe ik gewoon lekker niet aan mee. Mijn man Antoine en ik hebben expres een huis gekocht boven op een berg, ver van het drukke zuiden van het eiland. Ben je elke avond in een restaurant te vin den? Nee hoor. Uit eten gaan is enig, maar ik pro beer wel gezond te leven hier. Ik drink de laatste dagen vaak sapjes van een veganis tisch restaurant hier in de buurt. Wat is je ultieme vakantiegevoel? Dat er geen planning is. Ik doe gewoon waar ik zin in heb. In Nederland gaat mijn telefoon heel de tijd, maar op Ibiza heb ik die stress niet. Laat je dan ook je werk los? Nee helemaal niet, maar dat zou ik ook niet willen. Juist op vakantie krijg ik echt de kans om eens goed na te denken. Bijvoorbeeld over mijn badkledinglijn en wat ik wil doen na Shownieuws. Daar maal ik lekker over aan het zwembad. - Hanneke Marcelis Louis Tomlinson over de relatie van zijn One Direction- maatje Liam Payne (23) met de 11 jaar oudere Cheryl Cole. dinsdag 25 juli 2017 GO TELEVISIE Coen Verbraak (51) stopt met zijn tv-reeks Kij ken in de ziel. Na series met onder anderen rechters en psy chiaters, wil Verbraak na het huidige seizoen (militairen) nog een keer een beroepsgroep doorlichten: reli gieuze leiders. TELEVISIE De Avondetappe van dit jaar is de best bekeken editie van de Tour-talkshow in vijf jaar. Vol gens de NOS trok het pro gramma gemid deld 969.000 kijkers. De live etappes werden minder goed bekeken dan vorig jaar. Jellede Jong wil DOKTER DEEN niet Mark den Blanken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20