Het kwam met j bakken uit de hemel Cliënte Emergis wint strijd om vlag Slachtofferhulp onderzoekt mogelijkheid voor woonverbod Grapjassen overde grens Het regende gisteren pijpenstelen. In Vlissingen viel zelfs 80 millimeter, oftewel acht volle emmers water per vierkante meter. Dat is meer dan er normaal in heel juli valt. De vierjarige Lotte maalde er niet om en danste op de camping vrolijk door de plassen. Zon Zomer Ook zedendelinquenten kan het met zo'n woonverbod onmogelijk worden gemaakt in de buurt van slachtoffers een woning te betrek ken. De Landelijke Organisatie voor Nabestaanden Geweldslacht- offers begint na de zomer een lobby om dit na België ook in Ne derland voor elkaar te krijgen. Eén van de drijvende krachten, Jack Keijzer, zorgde er eerder al voor dat nabestaanden spreekrecht kregen in de rechtszaal. „Ik geloof dat de tijd er rijp voor is." Slachtofferhulp ziet de worste ling van nabestaanden met de te rugkeer van een dader naar hun woonomgeving als een 'wederke rend probleem'. Bestuurslid Victor Jammers: „Het is ingewikkeld. Hoewel de dader iets vreselijks heeft gedaan, moet hij weer zijn plek in de samenleving vinden. Te gelijk staat dat op gespannen voet met de belangen van nabestaan den. Omdat we weten van deze problematiek laten wij een aantal juristen kijken wat er mogelijk is." In België bestaat er al een woon verbod, dat zorgt dat zedendelin- Delinquent keert vaak terug in sociale omgeving slachtoffer quenten niet in de buurt van hun slachtoffers kunnen wonen. In Ne derland bestaat wel een gebieds- verbod dat verdachten die op vrije voeten zijn verbiedt in de buurt van slachtoffers te komen, maar dat verbod geldt maar voor een be perkte tijd. Als de straf voorbij is, mogen daders gaan en staan waar ze willen. Doordat in het merendeel van le vensdelicten daders en slachtoffers bekenden van elkaar zijn en zich in dezelfde sociale kringen begeven, gebeurt het regelmatig dat daders terugkeren naar de plaats waar ook familie van hun slachtoffer woont. Keijzer: „Het zorgt voor veel leed en geeft een voortdurend onrustig gevoel. In België zijn er wel moge lijkheden voor een permanent woonverbod. Wij willen dat in Ne derland ook." P4 KLOETINGE Emergis in Kloetinge is uiteindelijk ge capituleerd voor de vasthou dendheid van een van de cliënten van deze instelling voor geestelijke gezond heidszorg. Onder het motto 'op Zeeuwse grond hoort een Zeeuwse vlag' haalde een cliënte op het terrein van de instelling keer op keer de vlag van Emergis naar beneden om vervolgens de Zeeuwse in top te hijsen. De Emergis-vlag nam ze mee. De receptionisten, die na elke wisseling weer een nieuwe Emergis-vlag hesen, zagen hun voorraad eigen vlaggen drastisch slinken. Emergis heeft daarom maar besloten het Zeeuwse dun doek te laten wapperen. Nieuwsmedia ZEELAND 2 FOTO PETER NICOLAI IK HEB WORSTJES OP M'N BORSTJES KEMMEW ZE HIER NIET, HENK! DE PLAYAf Nabestaanden willen geen daders in hun wijk Slachtofferhulp laat juristen on derzoeken of daders van levens delicten een woonverbod opge legd kan worden. Dat maakt het voor veroordeelden voor moord of doodslag onmogelijk na hun straf in de buurt van nabestaan den te gaan wonen. Carla van der Wal Rotterdam Afnemende buien, meer zon pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1