Hema wil optreden tegen Chinese naamgenoot 1 II bjjJdjy/ffjzjfj, uJ ai va rPTïTffaSJ E 17 De Nederlandse warenhuisketen heeft een merkenbureau ingescha keld dat onderzoekt of het wat tegen de nieuwe naamgenoot in China kan doen. Dat bevestigt woordvoerster Nathalie Kruger aan deze krant. „Het internationale merkenrecht is inge wikkeld. De supermarkten die Ali baba onder de naam Hema in China heeft, zijn een ander soort winkels dan onze warenhuizen." De voormalige Hollandsche Een heidsprijzen Maatschappij Amster dam heeft meer dan 700 winkels in zeven Europese landen. In China is het bedrijf niet actief. Via Alibaba's internationale verkoopplatform Tmall Global verkopen onder meer Albert Heijn, Unilever en Bolletje Nederlandse producten, maar Hema niet. Alipay De Hema-supermarkten in de Chi nese miljoenensteden bieden klan ten een nieuwe winkelervaring, zegt Alibaba's baas Daniel Zhang. „Klan ten profiteren van de naadloze mix tussen online en offline winkelen. Dankzij big data en slimme logis tieke technologie kunnen we een on geëvenaarde service bieden: thuisbe zorging van vers voedsel binnen der tig minuten." Chinese Hema-klanten doen al hun boodschappen via een app op hun mobiele telefoon, zowel thuis als in de fysieke winkel. Dat levert Alibaba een hoop waardevolle informatie over de voorkeuren van klanten op. Klanten betalen via Alipay, het be taalsysteem van Alibaba. De winkels fungeren tegelijkertijd als magazijn. Medewerkers verzame len er handmatig de boodschappen voor klanten die hun bestelling thuis laten bezorgen. Vanuit de winkels bezorgt Alibaba ook versbereide maaltijden. 'Gamechanger' is volgens Alibaba de visafdeling. Chefkoks be reiden de kreeften en andere schelp dieren in de winkel, waar klanten ze ook ter plekke kunnen verorberen. Dubbelfunctie Alibaba benadrukt dat het 'niet de intentie heeft om een grote super marktketen te runnen'. Doel van de Hema-supermarkten is het uittesten van nieuwe technologieën en consu menten daar de voordelen van te la ten zien. De resultaten zijn tot nu toe 'veelbelovend', aldus Alibaba. „Ge middeld wordt meer dan de helft van de bestellingen online gedaan. In winkels die al langer bestaan, ligt dat percentage zelfs boven de 70 pro cent." Vanwege de dubbelfunctie als magazijn zou per vierkante meter bovendien drie tot vijf keer zoveel worden verkocht als in een reguliere supermarkt. Consumenten moeten meer tijd krijgen om een verstandige keuze te maken ven aan innovatie en omdat er nog geen wetgeving is voor crowdfunding. Daar wordt nog aan gewerkt door het ministerie van Financiën, en wordt pas in 2019 verwacht. De markt voor crowdfun ding is nog vrij jong, maar de afgelopen jaren wel ex ponentieel gegroeid: in 2015 was de totale be middelde som 100 mil joen, in 2016147 mil joen euro. Vooral de groep die alleen in vesteert vanwege het voorgespie gelde rendement is flink gegroeid: van 25 procent naar 48 pro cent. Er zijn nu zo'n50 crowdfun- dingsplatfor- men met een AFM-vergun- ning. Welke plat formen particulieren met marketingtrucjes en bruto-rendementen verleiden, wil de AFM niet vertellen. „We doen niet aan naming and shaming. Daar hebben we ook geen bevoegdheid toe. We spreken de platformen wel aan op hun verantwoorde lijkheid en dwingen verbete ring voor zover mogelijk af', aldus Van Vroonhoven. 5/8 dagen Sonthofen in de Beierse Allgau en (0318) 58 09 58 12 dagen Tirol en Istrië, Gerlos en Opatija 8 dagen Gerlos in het Zillertal 8 dagen Beierse Woud, Bayerisch Eisenstein en Passau 10 dagen Gardameer, Verona en Venetië dinsdag 25 juli 2017 GO Merel van Vroon hoven: verbetering afdwingen, foto marieke duijsters Door de slimme logistiek houden klanten de handen vrij. fotoalizila Hema onderzoekt of het kan op treden tegen de gelijknamige su permarktketen die webreus Ali baba in China heeft opgezet. Af gelopen week werden drie nieuwe Hema-supermarkten in Shanghai en Beijing geopend; het totaal staat nu op dertien. Annemieke van Dongen Rotterdam Merel van Vroonhoven, AFM-voorzitter v.a. slechts Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! ^^^^QËykfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Vertrekdata: 28 aug 11,18,25 sept2,9 okt. 5 dagen All-inclusive in Drenthe (Hotel de Bonte Wever) Vertrekdata: 4 sept 9 okt. Vertrekdata: 7,14, 21, 28 aug/ll, 25 sept/2, 9 okt. Vertrekdata: 7,21 aug 4 sept. boekingen. www.bolderman.nl J Prijs p.p. o.b.v..2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Vertrekdata: 26 aug 9 sept. Vertrekdata: 12, 26 aug/ 9, 23 sept.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 17