oordelig naar de zon met f399 ïk ,md corendon EUWS 11 President Duda weigert handtekening te zetten onder omstreden wet Grand Park Lara Ideal Prime Beach Wf' corendon De Poolse president Andrzej Duda neemt stelling tegen de Poolse regering. Hij weigert zijn handtekening te zetten onder een, ook in Brussel, omstreden wet over justitiehervorming. De regerende Partij voor Recht en Gerechtigheid (PiS) wil dat de minister van Justitie voortaan direct de rechters van het Hoog gerechtshof mag benoemen. Het parlement keurde de daarvoor be nodigde wetswijziging al goed, maar Duda weigert nu te tekenen. Duda vindt dat voor het benoemen van rechters de steun van drie op de vijf parlementariërs nodig is. Daar aan komt de PiS niet in het parle ment. Duda wil later deze zomer zelf met een wetsontwerp komen. De PiS wil een crisisoverleg over de zaak, maar partijvoorzitter Jaro- slaw Kaczynski en premier Beata Szydlo weigerden verder commen taar op het vetobesluit. Volgens de Poolse regering is de hervorming nodig, omdat de huidige rechtelijke macht corrupt is. Met het door Duda tegengehouden voorstel konden alle 93 rechters van het Hooggerechtshof met vervroegd pensioen worden gestuurd en worden vervangen door kandida ten die de goedkeuring hebben van de regering. Staatstelevisie De Europese Commissie reageerde woest en dreigde met juridi sche stappen. Vicevoorzit- ter Frans Timmermans overwoog boetes op te leggen of Polen zelfs het stemrecht in de Eu ropese Raad te ontne men. Dat laatste staat bekend als het inroepen van artikel 7, voor Brus selse begrippen een zeer zwaar middel. Timmermans: „De onafhankelijkheid van de rechter lijke macht is een van de kernwaar den van de Europese Unie." De omstreden hervormingen zijn het idee van PiS-voor- zitter Kaczinski. Minister van Justitie Zbigniew Ziobro, die het plan uitvoert, kreeg eerder al de bevoegdheid rechtbankvoorzitters te benoemen en te ontslaan. Verder bracht hij de openbaar aanklagers onder in zijn eigen ministerie. Sinds de verkiezingsoverwin ning in 2015 breidt de PiS de invloed van de regering over de media en justitie uit. De partij stelt dat de strengere wetten nodig zijn om de restanten van het communisme op te ruimen en om te voorkomen dat Europa te veel te zeggen krijgt in Polen. Op de staatstelevisie komen vooral aanhangers van de regering aan het woord. Brussel gaf Warschau vorig jaar al de wind van voren vanwege het inperken van de rechtelijke macht en de media. Nu tijdelijk met Antalya AU Inclusive Marmaris Ultra U Inclusive Voor de ouders Voor de ouders v.a.€499 v.a. €649 v.a. €449 v.a. €499 Voor de kids Voor de kids o. €399 :a.€449 023 751 06 06 dinsdag 25 juli 2017 GO EU roept Polen tot de orde Gerben van 't Hof Rotterdam/Warschau i M Polen de monstreerden massaal tegen de wet, die Duda (inzetje) vervolgens weigerde te ondertekenen. FOTO ALIK KEPLICZ/AP All Inclusive naar Turkije 8 DAGEN v.a. I 200 meter van het privé zandstrand Zeer ruime familiekamers Gratis wifi bij de receptie Ideal Prime Beach is onze bestseller Gratis wifi in de lobby Buffet- en a-la-carterestaurant vertrek augustus vertrek augustus vertrek september vertrek september Aquapark met 4 glijbanen Nederlandstalige kinderanimatie Kinderbuffet, speeltuin en minidisco 2 zwembaden en glijbanen Nederlandstalige kinderanimatie Miniclub (4-12 jaar) en een speelluintje vertrek oktober vertrek oktober SÜSfc. Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en administratie kosten per boeking. Druk- en zetfouten voorbehouden. De €50 zomerkorting is per boeking en niet verwerkt in de genoemde prijzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 11