Schelde Speciale plusklassen steeds vaker uitbesteed aan externe partijen Slimme kinderen die uitdagende, extra lessen nodig hebben, kosten hun ouders flink wat geld, omdat ze moeten uitwijken naar externe plusklassen. Froome wint voor de vierde keer de Tour le r>- Hoewel basisscholen alle leerlin gen passend onderwijs moeten bieden, zijn ouders genoodzaakt uit te wijken naar externe plus klassen. Officieel mag slechts een vrijwillige ouderbijdrage worden gevraagd, maar de rekening loopt op tot honderden euro's per maand. Ouders worden dus onno dig op kosten gejaagd. Dat consta teert ouderorganisatie Ouders Onderwijs. De Onderwijsinspectie roept ouders op om aan de bel te trekken als ze tijdens schooltijd voor zo'n externe plusklas moeten betalen. De inspectie wil de situatie onder zoeken en waar nodig de school aanspreken. Voor slimme kinderen die zich snel vervelen in de reguliere klas sen zijn op veel basisscholen plus klassen. Daar krijgen ze extra op drachten of werken ze aan projec ten. Niet alle scholen bieden die extra leerstof aan. Bedrijven zijn in dat gat ge sprongen met externe plusklas sen. De rekening loopt op tot zo'n 50 euro per week, terwijl het ba sisonderwijs voor alle kinderen gratis is. Ook leerlingen met een speciale behoefte, als ze bijvoor beeld heel slim zijn, moeten sinds de invoering van passend onder wij s (drie jaar geleden) op hun ni veau les kunnen krijgen. Maar dat gebeurt dus lang niet altijd. Veel ouders durven niet te kla gen, merkt Ouders Onderwijs. „Ze zijn bang dat het passende aanbod voor hun kind verdwijnt", zegt Mark Weghorst van de ou derorganisatie. Bovendien melden ouders veelal zelf hun kinderen aan voor de externe plusklassen, omdat die zich in de klas vervelen en de school geen passend onder wijs biedt. De basisscholen ver wijzen over het algemeen niet door, maar geven wel toestem ming, omdat ze zien dat een kind meer nodig heeft. Sectororganisatie PO-Raad er kent dar het wringt, maar zegt dar scholen niet anders kunnen. „Idealiter biedt een school pas send onderwijs aan ieder kind", vertelt woordvoerder Annemieke Kooper. „Maar feit is dat de be schikbare budgetten hiervoor niet voldoende zijn en dat scholen op eigen initiatief het onderwijs voor, bijvoorbeeld, hoogbegaafde kinderen anders gaan organiseren. Deze ontwikkeling juichen we niet roe, maar het is gezien de knellende budgetten helaas niet te voorkomen. Ons uitgangspunt is dat voor goed onderwijs geen ou derbijdrage nodig zou moeten zijn. Het is evident dat dat anders kansenongelijkheid in de hand werkt." P6 Nieuwsmedia PROSPERPOLDER Fierljeppen louter een Friese sport? Welnee, in Prosperpolder doen ze het ook al drie jaar. Hier maakt Joris Aerts zijn verste sprong. Gisteren werd het derde Vlaams kampioenschap gehouden in het grensdorp. Negen teams vertoonden hun kunsten, de wijze raad van de omroeper al dan niet in het achter hoofd houdend. „Laat de paal niet te laat los, anders spring je zo in de Schelde." FOTO PETER NICOLAI Voor meer Tournieuws zie SPORT en pzc.nl/tourdefrance TWINTIGSTE ETAPPE 1. Marciej Bodnar 28.15 2. Michal Kwiatkowski +00.01 3. Chris Froome +00.06 24. Dylan van Baarle +01.22 EENENTWINTIGSTE ETAPPE 1. Dylan Groenewegen 2. André Greipel 3. Edvald Boasson Hagen 02.25.39 zt zt ALGEMEEN KLASSEMENT 1. Chris Froome 86.20.55 2. Rigoberto Uran +00.54 3. Romain Bardet +02.20 17. Bauke Mollema +37.43 Slim kind kost ouders extra geld Ellen van Gaaien Utrecht 19°C Veel regen pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 SPORT 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1