Een beetje circus in je leven Uitgeslapen Fotograaf llvy Njiokiktjien portretteert elke week mensen die net wakker zijn. Ilja de Lange: „Ik slaap hier altijd lek ker. De camper is voor mij totale ontspanning, vakantiegevoel, je bent er lekker uit. We slapen boven de bestuurders stoel. Daar is het kleiner en knusser dan in ons bed thuis, maar het is een zevenpersoonscamper. Hij is dus groot genoeg om comfortabel te liggen. Toen we een camper zochten, was de eerste eis: Ralfis een grote, brede man en hij moet vol doende ruimte hebben." „Ik heb nu nog drie banen - klinisch farmaceutisch analist, ex pert gevaarlijke stoffen en festivalorganisator - maar mijn hart ligt bij circus- lessen. We kwamen ermee in aanraking door onze dochter Merel, die op circusles zat. Ralf vond dat zo leuk dat hij een opleiding ging doen; hij is sinds 2012 officieel circus docent. Nu is het onze droom zoveel mogelijk kinderen in aanraking te laten komen met de les sen. Ik gun ieder kind een circus. Want of je nu jong leert, koorddanst of met een diabolo aan de slag gaat: je bent altijd ergens goed in. En je leert samenwerken." „We rijden met onze camper geregeld door Europa en we blijken heel snel mensen om ons heen te verzamelen. We gaan op een camping staan, pakken wat jong- leerspullen en andere ma terialen uit en in no time is er een groep kinderen bezig rond de camper. Dat is prachtig om te zien. De aantrekkingskracht van een circus blijft, altijd. Ook bij volwassenen, en dat is logisch. Volwasse nen zijn immers gewoon kinderen die al langer bestaan." 09.15 uur Met haar partner Ralf (46) en dochters Merel (16) en Vlinder (9) trekt llja de Lange (44) er zo vaak mogelijk op uit met de camper. Het blijkt een multifunctioneel vervoermiddel. 1 Lekker geslapen? 2 Wat is je droom? 3 Wat brengt de dag? —Leo van Marrewijk H Meedoen? Mail naar magazine@persgroep.nl 4 zaterdag 22juli 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 68