Letterlijk uit bed geschud *,€25 korting Gerard Bal vindt Kamerleden bezorgd Meer dan de helft van alle misdrijven in Nederland wordt niet door de politie in behandeling genomen. Aangiftes verdwijnen vaak in de prullenbak. Ambtenaar filmt dames in toilet van gemeentehuis Vlissingen r]g ViorHaanco noimolrlin Aangiftes van fietsendiefstal, ver nieling en internetoplichting ver dwijnen vaak regelrecht in de prullenbak. De politie heeft vorig jaar zo'n 511.000 zaken na een in terne screening afgewezen, omdat er onvoldoende opsporingsindi catie was. Op een totaal van 930.000 geregistreerde misdrijven is daarmee 55 procent van de za ken ongemoeid gebleven. Vooral aangiftes via internet worden niet in behandeling genomen. Uit politiecijfers over 2016 blijkt dat nog eens 16.500 zaken vroeg tijdig werden beëindigd omdat er te weinig mankracht voor was. In die zaken zijn er wél sporen die naar een dader wijzen, maar ont breekt het de politie simpelweg aan capaciteit om de zaak verder uit te zoeken. Gebrek aan mankracht dwingt politie scherp te selecteren „Verschrikkelijk voor slachtof fers", zegt Jan Struijs, voorzitter van de Nederlandse Politiebond (NPB). „Als je nooit meer iets hoort van een aangifte, tast dat de geloofwaardigheid van de politie aan. Al jaren worden te veel aan giftes met een administratieve handeling afgevoerd. Daar komt geen rechercheur meer aan te pas, terwijl speurwerk juist nodig is om deze zaken op te lossen." „Wij hebben beperkte midde len", zegt woordvoerder Marten Schwandt van de Nationale Poli tie. „We moeten keuzes maken, dat is altijd al zo geweest." Volgens Schwandt zijn veel aangiftes Ver zekeringskwesties'. „Een deuk in We moeten onze energie in zaken steken die we wél kunnen oplossen je auto, een gestolen fiets of auto radio. Als er geen sporen zijn die naar een dader wijzen, kunnen wij er niets mee. We moeten onze energie in zaken steken die we wél kunnen oplossen." „Zorgelijk", vindt PvdA-Kamer- lid Attje Kuiken. „Ik krijg signalen dat ook ernstige zaken niet in be handeling worden genomen." Ook SP-Kamerlid Ronald van Raak is bezorgd over het hoge aan tal aangiftes dat niet in behande ling wordt genomen. „Ik begrijp dat de politie onmogelijk elke zaak kan oppakken. Maar dat ruim de helft van de aangiftes wordt gene geerd, is onverteerbaar." Uit CBS-cijfers blijkt dat de aan giftebereidheid onder Nederlan ders al jaren langzaam daalt. VLISSINGEN Een 57-jarige amb tenaar van de gemeente Vlissin gen is gisterochtend opgepakt voor het heimelijk filmen van be zoekers van twee damestoiletten in het Vlissingse stadhuis. De ca mera's (met een geheugenkaartje erin) werden medio deze maand bij toeval ontdekt. De gemeente deed aangifte en de politie startte een onderzoek. Dat leidde giste ren tot de aanhouding van de ver dachte. De man (die werkzaam was op het stadhuis) is onmiddellijk ge schorst. Hij filmde twee toiletten op de gang bij de griffie. Alle toi letten in het gebouw zijn daarop onderzocht, maar er is verder niets meer aangetroffen. Op de beelden zijn geen gezichten te zien. De verdachte zit in Torentijd in Mid delburg en is daar door de recher che verhoord. De officier van jus titie neemt binnenkort een beslis sing over de verdere vervolging. Nieuwsmedia NEGENTIENDE ETAPPE ALGEMEEN KLASSEMENT 1. Christopher Froome 83.26.55 2. Romain Bardet +0.23 3. Rigoberto Uran +0.29 17. Bauke Mollema +36.13 1. Edvald Boasson Hagen 05.06.09 2. Nikias Arndt +0.05 3. Jens Keukeleire +0.17 20. Bauke Mollema +1.37 Voor meer Tournieuws zie pagina 26 en pzc.nl/tourdefrance Helft van aangiftes in prullenbak Peter Winterman Den Haag —Marten Schwandt Bij afgifte van deze bon en per aangekocht individueel ticket >1m aan de kassa in Plopsaland De Panne, Plopsaqua De Panne, Plopsa Indoor Hasselt, Plopsa Coo of Plopsa Indoor Coevorden krijg je 5 korting. Koop je ticket(s) via plopsa.nl met actiecode 9670 om wachtrijen aan de kassa's te vermijden! Niet geldig bij voorverkooptickets. Niet combineerbaar met andere acties en/of voordelen. Niet inwisselbaar in geld. Mag niet verkocht worden. Maximum 5 tickets per bon. Actie geldig t/m 30/06/2018. Zomers warme zaterdag 25°C pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 116 8! 5 5 5 5 4 7 Eldridge Pentury kostte. Er vielen tientallen ge wonden. „Er was echt paniek. Het lawaai was oorverdovend. De schokken, de trillingen, het rommelen, ik wist daardoor meteen dat het een t aardbeving was", ver telt Manassis, die in 1999 ook al een aardbeving mee maakte in Athene. „Maar deze was veel erger. Onze bedden wer den nu anderhalve meter op geschoven en wij werden eruit geslingerd." De 71-jarige Leon Janssens uit Goes werd ook wakker geschud door de aard beving. „Ik wist meteen dat er een aardbeving was. We heb ben kleren aangedaan en zijn meteen naar buiten gevlucht." Het echtpaar piekert er niet over naar huis te gaan. „We zijn overgeplaatst naar een ander hotel, dat aardbeving- proof zou moeten zijn. We blij ven hoe dan ook. We komen hier al twintig jaar met veel vertrouwen." P3 „Het leek wel een kermisat tractie, maar dan veel erger." De schrik zit er goed in bij de 50-jarige Sylvia Manassis (foto) uit Terneuzen. Ze ver- blijft op Kos, waar ze afgelopen nacht let terlijk uit haar bed werd geslingerd door de zware aardbeving die aan zeker twee mensen het leven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1