a k: 'Gezicht van Witte Huis' heeft uiteindelijk genoeg van zijn baas 4 dagen Veluwe**** 13 Grote hit bij Roberto Gelato in Utrecht: zwart ijs. Ook: paprika-ijs met aardbeien. Het Haagse Sweet Mirrie's serveert sinds kort opge rolde bevroren creaties - onder meer stoofperenaroma met specu laas - geïnspireerd op streetfood uit Thailand. En het IJsmanschap in Amster dam pronkt met romige blikvan gers op een stokje, variërend in smaak van cheesecake tot bos vruchten en ricotta met witte cho colade en framboos. Kortom: massaproducten als de Raket en de volvette Magnum krij gen steeds meer concurrentie uit ambachtelijke hoek. Horeca-ad- viesbureau Van Spronsen Part ners becijferde dat er momenteel ruim 700 speciaalzaken in Neder land draaien op en rond ijs, bijna een verdubbeling ten opzichte van tien jaar geleden. Op een stokje Martijn Doets van IJsmanschap analyseert: „Die ontwikkeling past naadloos in de tijdgeest. Mensen willen omfietsen of extra moeite doen voor iets wat met zorg en aandacht is bereid. Ze vinden het niet bezwaarlijk om daarvoor wat dieper in hun portemonnee te moeten grijpen. Dat geldt op alle fronten in de horeca en voedsel- branche, van de burgerbar tot de slager en de ijsmaker. Ook willen klanten verrast worden, waardoor wij bijzondere combinaties en pre sentaties kunnen bedenken." Doets koos daarom voor een compleet assortiment aan popsi- cles (ijslolly's) met ingrediënten als melk, room en ook mascarpone en ricotta. „Consumenten zijn ge wend aan waterijs op een stokje. Ik wilde me daarom onderscheiden door juist schepijs aan die prikker te rijgen. Klanten waarderen dat. Zijn bereid hun smaakpapillen te prikkelen omdat ijs blij maakt. Het is een luxe die iedereen zich kan veroorloven. Bovendien is het een product dat wordt geassocieerd met zon, zomer en vrijheid." Carlina De Lorenzo van Roberto Gelato beaamt dat. Maar ze wijst ook op de invloed van social me dia. „Zwart ijs was in de Verenigde Staten al eerder hip. Door de beel den die op Instagram voorbijkwa men, kregen we de vraag wanneer wij dat ook zouden gaan verkopen. We dachten: dat gaan we doen, bij wijze van grap. En Roberto kwam met een kokossorbet - een soort die je toch altijd met wit associeert - die hij met actieve kool zwart kleurde. Het was direct een hit. We willen lekker eten, gaan niet langer voor eenheidsworst." Truffel Ze hoopt dat de purechocoladesor- bet met truffel, die deze week wordt gelanceerd, hetzelfde lot wacht als het zwarte ijs. Ook po pulair: ijs met alcohol zoals whisky- en limoncello-varianten. Bavaria bombardeerde zijn bierijs van seizoenproduct tot de catego rie hele-jaar-door-verkrijgbaar. En Aldi had gin-tonic-ijs in de schap pen. Ijsmaker Chi Pang van Sweet Mirrie's had een totaal andere in spiratiebron: streetfood uit Thai land. Hij giet op een plaat van -20 graden Celsius een vloeibare basis die door de kou direct aanvriest en kristalliseert. Daarna schraapt hij er rolletjes van die hij in een beker schept. „Live cooking is een leuke manier van presenteren. Maar de smaken moeten wat mij betreft niet te fancy worden. Haringijs of Parmezaans ijs is een te grote uit daging, ik ga liever voor vanille met rozenaroma." De benoeming van voormalig hedgefundbaas Anthony Scara- mucci tot communicatiedirecteur is voor Spicer de druppel, na een zes maanden durende worsteling met zijn rol als woordvoerder van flapuit Donald Trump. Spicer vertrekt volgens bronnen van Amerikaanse media omdat hij het pertinent oneens is met de aanstelling van Scaramucci, die geen ervaring heeft met politieke communicatie, maar wel harts tochtelijk Trump verdedigt op tv. Spicer verscheen sinds vorige maand niet meer voor camera's. Trump was furieus toen zijn com municatieteam grote commotie over het omstreden ontslag van FBI-baas Comey niet had weten te voorkomen. Spicer was juist bereid ver te gaan voor zijn baas. Al op zijn eerste werkdag zette hij de toon: in een tirade richting de pers hield hij vol dat president Trump voor de best bezochte inauguratie ooit had gezorgd, iets wat luchtfo to's duidelijk tegenspraken. Dat komiek Melissa McCarthy in Saturday Night Live scoorde met meedogenloze spottende imitaties van 'Spicey', maakte van hem een nationale schertsfiguur. Spicer had overigens een honds moeilijke positie: waar hij zich in bochten wrong om zaken als het ontslag van FBI-directeur Comey recht te praten, sprak zijn baas hem doodleuk tegen. Zo hield Spi cer aanvankelijk vol dat Comey was ontslagen vanwege zijn pres taties, Trump gaf niet veel later prompt toe dat zijn frustratie over het Rusland-onderzoek mee speelde bij zijn besluit Comey de laan uit te sturen. www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-2359693 70cPg Efteling hotel 3 dgn Sauerland HP zaterdag 22 juli 2017 Echt C00 zwart ijs *1 Carlina De Lorenzo schept een hoorntje vol. FOTO'S SHODYCARE- MAN Roberto's ijs salon staat be kend om zijn vele smaken. I Js is hot. De salons schieten als paddenstoelen uit de grond: in tien jaar tijd verdubbelde het aantal. Daarnaast experimente ren makers erop los met stikstof, alcohol en blikvangers op een stokje. „I Js maakt blij." Annemart van Rhee Rotterdam Roberto showt zijn zwarte ijsje, een instantsucces Momenteel zijn er ruim 700 speciaalzaken in Nederland die draaien op en rond ijs. Het gezicht van het Witte Huis en kop van Jut van Trump heeft er genoeg van: woord voerder Sean Spicer stapt op. Karlijn van Houwelingen Washington Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting Voor maar: De Veluwe heeft alles voor een korte vakantie! Tip: Kroondomein Het Loo. 3 nachten in 4* Fletcher Hotel Epe-Zwolle (8,0) 3 keer uitgebreid ontbijtbuffet Gratis parkeren, gebruik wifi en binnenzwembad Aankomsten t/m oktober. Betaal pas bij aankomst! 3* Tulip Inn Oosterhout, familiekamers 3* Hotel Zur Igelstadt (7,8) 1 dagkaart Efteling t.w.v. 37,50 p.p. 2 nachten incl. uitgebreid ontbijt 1 nacht incl. ontbijt CO 50 2x een 3-gangen diner «..-q Gratis parkeren en wifi Incl. fles wijn bij vertrek w

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 13