P 6 CHTERHOEK NAAR HET GROESE STRAND Normaal krijg je (bijna) volwassen kinderen niet meer met pa en ma mee op vakantie, maar voor een slaapstrandhuisje maken Jesse (17) en Marco (25) Hulzink graag een uitzondering. x '5 WAT IS ER TE DOEN? Tennistoernooi, Zierik- zee Voor de 50-plussers die nog graag een balletje slaan, organi seert de tennisvereniging in Zierikzee een eendagstoernooi. Het tennisveld is gelegen aan de Grevelingenstraat 5. Meer info: www.ltczierikzee.nl Rommelmarkt, I Jzen- dijke Naast de weekmarkt staat van daag ook de jaarlijkse rommel markt uitgestald in de straten van IJzendijke. In de Koningin nestraat en op de Markt kan men van 08.00 uur tot 16.00 uur rondstruinen. Trekkertrek, Aagte- kerke Naast veel truck- en tractorpul- ling is er voor jong en oud van alles te beleven. Kinderattrac ties zoals een springkussen, crossbaan en skeltertrek zijn slechts een paar voorbeelden. Als afsluiting is er livemuziek in de feesttent. Kortom een goede gevulde dag plezier voor ieder een! Locatie: Hoek Aagtekerkse- weg/Pekelingseweg van 12.00 uur tot 00.00 uur. Multiculturele markt, Hulst In Hulst vindt vandaag een multiculturele markt plaats. Een markt waar verschillende culturen elkaar kunnen tegen komen. Er zijn diverse stands met souvenirs uit verschillende landen. Ook is er een multicul tureel buffet. Kinderen kunnen een rondritje maken op een motor van 10.00 uur tot 14.00 uur. Even cultuur snuiven kan hier dus prima. Openstelling Grote Kerk, Tholen In de kerk draait tijdens de openstelling een doorlopende PowerPoint Presentatie over de ontstaansgeschiedenis 1400) van deze kruiskerk in Brabants- Gotische stijl waarna men met nog meer belangstelling de kerk kan bezichtigen. Locatie en tijd: Kerkplein 1 van 13.30 uur tot 17.00 uur. Zomerfair, Kamperland Zomerfair bij Eetcafé de Strand- hoek in Kamperland met allerlei kramen, muziek en gezelligheid en een springkussen voor de kinderen. Tijd: 10:00 tot 15:00 uur. Zeemeermin zwem men inde Ooster- schelde, Wemeldinge Alleen een zwemdiploma heb je nodig om je je een dag een zee meermin te voelen. Aan de Noordelijke Achterweg 62 orga niseert zwemschool ONDA in samenwerking met bewegings plein Westduin een workshop zeemeermin zwemmen. Het programma loopt van 14.00 uur tot 16.00 uur en alle leeftijden mogen deelnemen. Beiaardconcert, Zierikzee Vandaag vindt op de binnen plaats van het Stadhuismuseum een Beiaardconcert plaats vanaf 14.30 uur. Janno Engelsman, stadsbeiaardier van Zierikzee, en Bianca Jonkers op de dwars fluit geven samen een show. Meer info: www.stadhuismu- seum.nl DeepGroove at the Beach, Scharendijke Beachclub Perry's Brouwersdam organiseert vandaag een Zeeuws strandfeest. Een heerlijk zeebriesje, een fantastische setting, een delicious barbeque en de heerlijke Deepgroove sound terwijl de zon de zee in zakt. Met onder andere artiesten als Benjamin Scott, DJ duo Goodlife, Jasper Clash en als afsluiter Leroy Styles. Het feest gaat om 18.00 uur van start en duurt tot 00.00 uur. Voor de line-up, tickets en meer info: www.deepgroove.nl Avondmarkt, Renesse Midnight shopping kan van daag in het gezellige Renesse. Op de ring van Renesse staat vandaag van 19.00 uur tot 00.00 uur een markt met voor ieder wat wils! Het polsbandje van de be faamde Zwarte Cross zit nog bij William Hulzink (47) om zijn pols. Hij behoort tot de trotse crew van het drie daagse festival in Lichten voorde en heeft er heel wat vrijwillige uurt jes opzitten. Het is daarom tijd voor vakan tie, de riem er af, even een weekje rust. Van woonplaats Aalten in de Achterhoek naar het strand van Groede is het zo'n drie uur rijden, maar dat heeft de familie Hulzink er graag voor over. Zij behoorden vorig jaar tot de gelukkigen die het lukten te kunnen re serveren voor een van de vijftien panorama huisjes van Strandcamping Groede. De slaapstrandhuisjes zijn doorgaans binnen een mum van tijd voor een heel seizoen vol geboekt en er is een lange wachtlijst van mensen die stiekem hopen op de pech van een ander. Het is de tweede keer voor William, Linda (53) en zoons Jesse en Marco dat ze vakan- tievieren in een panoramahuisje pal op het Groese strand, en dat is ontzettend goed be vallen. Zó goed, dat ze eigenlijk niks anders meer willen. En dat wil wel wat zeggen, want de Hulzinkjes hebben al op alle moge lijke manieren vakantie gevierd en dat al bijna twintig jaar in Groede. Linda: „Eerst met een tent. Toen met de vouwwagen, daarna een caravan, dan weer even een tent, een stacaravan, een chalet en uiteindelijk een panoramahuisje." William peinst er niet over naar het buitenland op vakantie te gaan. „Waarom zou ik dat doen als ik Nederland nog te ontdekken heb? Wij zitten hier goed en ze kennen ons zo lang zamerhand. In de Achterhoek gaan mensen altijd spontaan Duits tegen me praten om dat ik blijkbaar 'een Duits postuur' heb. Daar heb ik hier geen last van." Onvergetelijk De eerste keer in een panoramahuisje was onvergetelijk, maar een beetje rottig ge pland. William: „We hadden heel veel over de slaapstrandhuisjes gehoord en dat wil den we ook eens meemaken. We konden boeken, maar het zat al zo vol dat we niet onze hele vakantie in het strandhuis kon den verblijven. Het werd de helft van de va kantie het slaapstrandhuis en de andere helft een luxe chalet op de camping. Dat was dus niet zo verstandig, achteraf gezien. Na het verblijf in het slaapstrandhuisje viel het chalet enorm tegen." Linda vult aan: „Dat lag niet aan het chalet, maar puur aan ons. We waren gewoon verwend. Wakker worden met de zee aan je voeten, het ruisen van de golven, het avondrood, de zonson dergang en een privéstrand voor je neus. Want hier voor de vijftien panoramahuisjes komen bijna geen andere badgasten liggen, de meesten blijven in de buurt van het strandpaviljoen waar ze kunnen eten, drin ken en naar het toilet gaan. En wij hebben dat allemaal in het slaaphuisje. Vorig jaar - zaterdag 22 juli 2017 SD Tip 1 Tip 2 Tip 3 Tip 4 Tip 5 Zeemeermin zwemmen. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Tip 6 Tip 7 Tip 8 Tip 9 Tip 10 Trekkertrek, Aagtekerke. FOTO RUBEN OREEL Zomaar een privéstrand voor j e deur Sheila van Doorsselaer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 125