bfjJdiy/ffjzjfj, fjJ EUWS 11 'Zo veel talent, genadeloos neergehaald' Tii»ra.n jat VB Het scheelt dat Nouri bij een club als Ajax zit. Zij hebben mij toen ook fantastisch geholpen dachte bleef door mijn hoofd gaan. Later heb ik me erbij neergelegd." De Wit maakt een moeilijke peri ode door. Zijn vriendin laat hem in de steek. Hij krijgt een nieuwe rela tie, wordt in 1992 vader van een zoon, maar dat huwelijk strandt. In 1993 en 2005 volgen nog twee hersenbloe dingen. Zijn motoriek is aangetast en hij heeft last van oorsuizen. „Alles wat ik doe, kost moeite." De Wit wil niet speculeren over de toestand van Nouri. „Ik ben geen dokter, maar blijf hoop houden. Ik was ook afgeschreven. Ze dachten dat ik een kasplantje zou worden. Toch herstelde ik voor 95 procent. In deze tijd is de steun van familie en vrien den belangrijk. Het scheelt dat Nouri bij een club als Ajax zit. Zij hebben mij toen ook fantastisch geholpen." Doorgaan De Wit heeft de draad van het leven opgepakt. Hij geniet met zijn partner Angelique. Zij heeft oude voetbalfo to's ingelijst en een kleine hall of fame gemaakt. Andere momenten zijn op schilderijen vereeuwigd, waaronder de beroemde stiftbal. „Angst voor herhaling blijft altijd", zegt De Wit. „Als ik een tinteling voel of beroerd ben, denk ik: het zal toch niet weer.Vroeger dacht ik: het zal wel. Nu heb ik tien keer zoveel emoties. Ik kan goed met Angelique praten als ik ergens mee zit. Ik heb mijn geheugen nog en kan over din gen praten. Door wat mij is overko men, waardeer ik veel meer wat ik nu nog wél kan." sluit bij trainingen. Ajax verlengt zijn contract met een jaar. „Doordat ik als topsporter een goede conditie had, herstelde ik sneller. Het ging zo goed, dat ik zelfs op het punt stond mijn rentree te maken." Terug bij af Een tussentijdse laserbehandeling in Zweden, bedoeld om het risico op een nieuwe hersenbloeding te ver kleinen, pakt verkeerd uit. De Wit wordt teruggeworpen. „Mijn condi tie was goed, maar mijn coördinatie was aangetast. Toen ik echt coördina tieproblemen kreeg, zeiden Ronald Spelbos en Johan Cruijff (technisch directeur, red.) dat ik er misschien beter mee kon stoppen." De geest wil wel maar het lichaam kan niet meer. De Wit zet noodge dwongen een punt achter zijn veel te korte carrière. „Voetbal was alles voor mij. Ik wilde niet opgeven. Als het niet lukte om bij Ajax terug te ko men, hoopte ik op een lager niveau te kunnen voetballen of te tennissen." Eind mei 1988 spelen zijn collega's van Ajax en Oranje een benefietwed strijd voor hem. Hij wordt huilend op de schouders genomen voor een ere- ronde. „Die wedstrijd was heel emo tioneel. Het afscheid was definitief." Een maand later wordt Oranje Eu ropees kampioen. Normaal gespro ken was De Wit de linksbuiten. Hij is nog bij de openingswedstrijd tegen de Sovjet-Unie (0-1) en kijkt de an dere wedstrijden voor de tv. „Ik gunde het de jongens van harte, maar ik had daar bij kunnen zijn. Die ge- IMPACT OP HET TEAM Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 10 dagen Toscane: Florence, Pisa en Elba 10 dagen Tossa de Mar, all-inclusive 10 dagen Dolomieten en meren 10 dagen De Ardèche, een ware natuurbelevenis 10 dagen Italië Bloemenrivièra 10 dagen Hoogtepunten van Noorwegen zaterdag 22 juli 2017 II Het nieuws van de her senbloeding was een schok voor de Ajax- selectie, maar ieder een bleef positief. „Ik heb een poging ge daan zijn coördinatie te verbeteren", zegt looptrainer Cees Kop pelaar (77), die hem ook privé begeleidde. „Ik zag hem tijdens de training een goal maken als tegen Hon garije. Dat gaf aan dat hij een heel eind op de weg terug was." Niemand dacht aan een afscheid. „We hiel den er geen rekening mee dat hij nooit meer kon voetballen", zegt Arnold Mühren (66). „We waren hoopvol dat de oude Robbie weer terugkwam." De eerste schok maakte plaats voor hoop, zegt Stanley Menzo (53). „Het was niet uitzichtloos. Daar door gingen we ook snel weer over tot de orde van de dag." Na de behandeling in Zweden zien ze dat het slechter gaat. Ro nald Spelbos (63): „Ik zag hem worstelen, tegen beter weten in. Mensonterend. Dat deed mijn hart zo'n pijn. Ik zei: Rob, laten we eens eerlijk zijn. Dit gaat toch niet lukken? Dan breekt je hart. Zo veel talent, genadeloos neergehaald." Voor de selectie is het moeilijk om de knop om te zetten. „Je blijft betrokken, maar het voetbal gaat door", zegt John van 't Schip (53). „Dat vond ik heel moeilijk. Toch is Rob bie vol doorgegaan met leven. Ik vind het knap hoe hij met zijn beperkingen omgaat." v.a. slechts v.a. slechts Vertrekdata: 7, IA, 21,28 aug 7 11,18,25 sept 7 2,25 okt. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Vertrekdata: A, 11,18, 25 sept/2, 9 okt. v.a. slechts .a. slechts Brochure en (0318)58 09 58 é(üUl oe<'"gen- www.bolderman.nl b Prijs p.p. o.b.v.,2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Vertrekdata: IA, 28 aug 11 sept. Vertrekdata: IA aug 711 sept 7 2 okt. Vertrekdata: 11,18,25 sept 72, 9 okt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 11