stad met uitbundig geverfde winkelpuien relatief veel pubs en restaurants, vaak met min of meer dezelfde filosofie: we don't do fast food, we do good food as fast as we can. Eenmaal binnen bij muziekpub McGarrigles constateert Duitse reis genoot Martin dat hij best gelooft in de food- en zeewierweldaden van deze streek, behalve het anti-rimpelgedeelte. Hij wijst op de - nog immer aanwezige - kreukelzones in zijn gezicht. Intussen nipt hij tevreden van een flinke pint Guinness. „Ik kom hier ooit terug. En dan serveren ze waar schijnlijk zeewier bier." «I Uit thuis magazine 41 De reis Vanaf Amsterdam en Eindhoven gaan directe vluchten naar Belfast, Cork en Dublin. Retours Amsterdam-Dublin of Eindhoven- Dublin met Ryanair zijn er vanaf €45. Vanaf Dublin is het nog drie uur met de trein naar Sligo. Of huur een auto. Vanuit Sligo rijden ook bussen naar de beschreven plekken. Het verblijf Een prima optie is het Riverside Hotel, in het centrum van Sligo. De meeste kamers kijken uit op de rivier de Garavogue. 2pk vanaf €119. Het enige viersterren- hotel in Sligo is The Glasshouse Hotel. 2pk met rivierzicht vanaf €115. Actief Northwest Adven ture Tours biedt activiteiten met lokale gidsen, waaronder fietstrips, wandeltochten, stand up paddling, running safari's en mountainbiketours, vaak vanuit stand plaats Sligo naar Benbulben en Knocknarea. northwestadven- turetours.ie Ook leuk Bezoek Lissadell House (11 km ten noorden van Sligo), een prachtig land huis met een rijke historie, wisselende exposities en een bezoekerscentrum. Lissadell House is 'uiteraard' ook een plek waar schrijver W.B. Yeats graag verbleef. Meer info Informatie over lokale gerechten en seafood walks: sligofoodtrail.ie Veel meer over County Sligo en de noordwestkust van Ierland staat op: wildatlanticway.com tourismiretand.com sligotourism.ie Erfgoed Langs de Wild Atlantic Way liggen Lissadell House and Gardens. Ze zijn open voor publiek. WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 105