Toen in het nieuws 9 Stroomstoring weer voorbij Brand in Arnemuiden Miss komt weer uit Zeeland Balkenende wordt premier p^yW* rolverdeling. Roald: „We kunnen ontzettend goed met elkaar samenwerken. Niet iedereen kan dat in een relatie. Ik neem wat meer de lei ding en Debbie blijft meer op de achtergrond. Zij communiceert met de klanten, fluistert tips in mijn oor, is van grote waarde als extra oog." Debbie: „In het begin had ik er wel een beetje moeite mee dat ik vaak werd gezien als de assistente van Roald, maar met de jaren is men ons als duo gaan beschouwen. Ik ben niet iemand die per se op de voorgrond wil staan. Onze rolverdeling is prima. 'Zonder haar kan ik het niet', zegt Roald altijd." Door de grote nadruk op harde kleuren en felle contrasten, en door composities waarin taferelen op elkaar worden gestapeld, is het werk van Set Vexy uit duizenden te herken nen. Dat Blof bij hen uitkwam was toeval. „Roalds jiu jitsu-leraar Tonny Mulder geeft ook de kinderen van Peter Slager les", vertelt Debbie. „Hij hoorde dat Blof openstond voor nieuwe samenwerkingen op het gebied van foto en video en zei tegen Peter: Dan moet je eens naar Set Vexy kijken." Pitchen Het was geen Zeeuwse vriendendienst, Set Vexy moest gewoon pitchen. „Ik heb nooit tegen ze opgekeken", zegt Roald. „Het waren niet mijn idolen. Maar als je voor het eerst een kamer in stapt waar artiesten zitten die je eigenlijk alleen van tv kent, met hun hele management erbij, dan ben je toch wel even zenuwachtig. Al heel snel bleek hoe down to earth die gasten zijn, het ijs was zo gebroken." Debbie: „Ik zag ze niet als een Zeeuwse band, maar als de grootste band van Nederland." Roald: „Bij Balkenende denk je toch ook niet voortdurend dat hij uit Zeeland komt. Ja boeien, wat maakt dat uit?" Ze zagen het als dé grote kans hun droom waar te maken. Voor de videoclip van 'Open je ogen' werkten ze zich suf en spaarden ze zich het brood uit de mond, zoals Debbie het fi A P'T 3 zijn m w IJ Het wonen in Zeeland heeft ons nooit belemmerd uitdrukt. „Roald zat met hart kloppingen achter zijn computer, omdat er zoveel gere geld moest worden in korte tijd. Voor de vi- deoshoot regelden we zelfs een cateraar voor het eten in plaats van het gebruikelijke broodje uit de supermarkt. We hebben op die clip geld ingeleverd. We wisten dat dit onze kans was. We hebben het megaperfectionis- tisch aangepakt." Roald: „Bij Blof zeiden ze dat het de beste videoproductie was die ze ooit hadden gehad. De platenmaatschappij Universal zei ook: 'Wow!' Zij brachten ons in contact met The Common Linnets. Ook daar regelden we de productie van A tot Z. We zorgen er gewoon voor dat het altijd goed komt. Je hoeft maar één keer op je bek te gaan en je bent afge schreven. Dan doe je niet meer mee. Dat is voor ons geen optie." Drie kinderen Van de ene opdracht rolden ze in de andere. Blofin Ziggo Dome, Boudewijn de Groot, Vrienden van Amstel, Marco Borsato. Debbie en Roald hebben drie kinderen. Verhuizen naar de Randstad is voor hen geen optie. „Na tuurlijk hebben we die discussie wel eens ge voerd", erkent Debbie. „Maar het wonen in Zeeland heeft ons nooit belemmerd. Het is niet leuk dat Roald soms vier of vijf dagen per week in Amsterdam is, maar Zeeland is ons thuis en daar willen we onze kinderen ook laten opgroeien." Ze weten zeker dat ze vanuit Zeeland hun ambities waar kunnen maken. En die zijn niet gering. „We willen de nieuwe Erwin Olaf of Anton Corbijn worden", zegt Roald beslist. De volgende stip op de horizon is al gezet. „Een statieportret van de koning en de koningin. Als je niet groot droomt, kom je er gewoon niet." vrijdag 21 juli 2017 GO aeneratie y Wat stond er in de krant toen Generatie Y op groeide en volwassen werd? Een kleine greep uit de berichten van toen. Een ernstige stroom storing heeft delen van Zeeland afgelo pen weekeinde in zijn greep gehad. De sto ring begon vrijdag nacht en werd veroor zaakt door gebroken hoogspanningskabels. Die begaven het door zware sneeuwval en ijzel in combinatie met zware storm. In de ge meente Hulst zaten bijna 30.000 personen meer dan 24 uur in de kou. De A58 was in beide richtingen tot het einde van de zater dagmiddag afgesloten wegens een kabel breuk. Rond half twaalf zaterdagavond had ie dereen weer stroom via het reguliere net. - 28 november 2005 Intens verdrietig en vol onbegrip over hun dood heeft Arnemuiden zaterdag afscheid genomen van de zusjes Paulien, Melissa, Michelle en Win nie Lin. Het afscheid in de gereformeerde kerk was indrukwekkend. Directeur Gert de Keizer van basisschool 't Vierschip, waar Paulien en Melissa naar toe gingen, verwoordde treffend het alge mene gevoel van onbegrip. „Als je het leven nog niet begrijpt, hoe kun je dan de dood begrijpen?" De zusjes kwamen om op kerstavond tijdens een brand in hun huis boven het restaurant van hun ouders in Arnemuiden. - 31 december 2007 Voor het tweede ach tereenvolgende jaar komt Miss Nederland uit Zeeland. De 24-ja- rige Miranda Slabber uit Arnemuiden is gis teravond gekroond tot Neerlands mooiste. Zij volgt daarmee Sanne de Regt uit Goes op. Miranda's familie is net als de kersverse Miss Nederland door het dolle heen. „We heb ben haar nog niet kun nen feliciteren. Er ge beurt zo veel om haar heen. Maar ze ziet er prachtig uit." - 10 oktober 2004 Jan Peter Balkenende uit Biezelinge wordt op 22 juli 2002 minis ter-president van het Kabinet-Balkenende I, een samenwerking van het CDA, de VVD en de LPF. Vanaf het begin heeft dit kabinet het moeilijk. Nederland bevindt zich ten tijde van het aantreden van Balkenende in een diepe economische re cessie. In oktober 2002, 87 dagen na het aantreden, dient Bal kenende het ontslag van het kabinet in bij de Koningin, nadat de ministers Heinsbroek en Bomhoff eerder die dag waren afgetreden. -22 juli 2002 Roald en Debbie Jansen zijn samen Set Vexy. „We kunnen ontzettend goed met elkaar samenwerken. Niet iedereen kan dat in een relatie." fotos en montage setvexy Van deze serie verhalen over generaties - plus extra materiaal - komt een boek uit! Bestel het Grote Generatieboek op pzc.nl/ditzijnwij, voor 17,50 euro. Daar vindt u ook quizzen en een virtueel museum. Volg alles over de generaties op: pzc.nl/ditzijnwij —Debbie Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 9