ONTDEK DE SALE! ftl Twee jaar rijverbod voor veroorzaken ongeval 5 Gijs Joziasse trekt al jaren langs de deuren met bloemenkar KORT/ajg 112 NIEUWS Man heeft 16 zakjes wiet Wielrenner dood door klap Ongelukken op de A58 De Veerse student Gijs Joziasse fleurt zijn stadje al jaren op met zijn bloemen. Hij begon ooit met z'n armen vol bossen tulpen. Nu trekt hij z'n zelfgemaakt karretje over de Veerse keien en klinkers. W'itte, roze, gele of deze grote' vraagt Gijs Joziasse (18) aan één van zijn vaste Veerse het verkopen van bloemen, foto lex de meester Gijs begon op zijn zesde met h Een euro per bos. En je mag het geld houden'. Binnen twee uur verkocht ik dertig bosjes. Daarna ben ik met een soort bol derkar achter de fiets op pad ge gaan. Mijn ouders hadden toen de slogan: 'Wees wijs, koop bloemen bij Gijs' bedacht." Grinnikend; „Nee, die gebruik ik nu niet meer. Nu loop ik hiermee", wijst hij op het kleine vehikel vol rozen, chry santen, de laatste pioenen, zonne bloemen en potjes met azalea's en hortensia's. „Zelfgemaakt op basis van een Deens karretje, een vei- lingkar. Twee grote wielen in plaats van de vier kleintjes eron der, dakje erop en legbordjes erin. Ik heb ruimte voor acht emmers onderin en vaste plantjes bo venin." „Nee, ik heb geen favoriete bloem. Elke bloem heeft wel iets. Ik zorg ervoor dat ik de bloemen van het seizoen heb." Lachend: „Ik spiek wel in de voortuinen hoor. Als ik daar pioenen zie, weet ik al dat ze die niet bij mij kopen." „Ik ben 52 weken per jaar op pad. Ik ben opgegroeid met bloemen Regen, sneeuw, storm; ik heb alles gehad. Mijn kar is al eens omge waaid, ik heb vastgezeten in de sneeuw. Maar ik blijf het leuk vin den. Het contact met mensen. Ik heb veel vaste klanten. Iedereen kent me, je hebt overal wel een praatje. Sommige oudere klanten help ik met kleine dingetjes. Een lampje verwisselen, boodschap pen binnen dragen." „Dag jongen", begroet mevrouw Van Panhuys hartelijk. Ze heeft Gijs zo'n beetje zien opgroeien. „Hij is van een klein jongetje een man geworden," glimlacht de zil- verharige dame. „Fijn dat hij ie dere week met verse bloemen aan de deur komt. Een rijkdom hoor." Ze kiest dit keer voor oranje-gele rozen. „Mooi, die kleur heb ik nog niet gezien." „De bloemen komen uit de groothandel van mijn vader. Ik mag een percentage houden van wat ik verkoop. Daar kan ik m'n collegegeld van betalen. Verder werk ik in een kledingzaak in Am sterdam. Ik heb al die jaren met bloemen verkopen veel geleerd. Ik weet zeker dat ik ondernemer wil worden. Ik ben creatief. Probeer ook van alles; t-shirts bedrukken, schilderijtjes maken. Ik ben een druk baasje." klanten. De man wil een bos chry santen. „De blaadjes staan mooi overeind hè," grapt de oudere heer als hij de bloemen aanpakt in de deuropening. Gijs gaat iedere week met zijn bloemenkar langs de deuren. Vrij dag in Veere, zaterdag in Zanddijk. „Ik ben opgegroeid met bloemen. Mijn opa had de bloemenhal op het Bodenplein in Middelburg: André met de vlaggetjes. Mijn va der begon daarnaast de bloemen kiosk op de Markt en mijn moeder had In de Verbeelding in de Wijn gaardstraat. Mijn vader heeft nu de groothandel A&A Bloemen in Middelburg. Mijn oom zit ook in Middelburg, met de Bloemenman van de Stad." Hoe hij begon, weet de student commerciële economie in Amster dam zich goed te herinneren. La chend: „Een leuk verhaal. Ik was zes jaar. In de buurt was een Franse trailer vol tulpen omgeval len. Mijn vader heeft die toen op gekocht. Hij stopte mijn armen vol met bossen tulpen en zei, 'ga jij in de straat maar langs de deuren. Van A. vertoefde die dag bij de zweefvliegclub in Axel en de sfeer was opperbest. Er werd wat gedronken en na afloop besloten Van A. en twee latere slachtof fers nog even naar een café in Axel te rijden. Dat hun bestuur der, Van A., diverse biertjes had gedronken was bij de twee be kend. Maar het ging op weg naar het café goed fout. De weg was onverlicht, smal, er waren forse verkeersdrempels, bomen langs de weg en een passagier speelde met de deur door die onder het rijden open en dicht te doen. De rit eindigde abrupt tegen een boom. De twee inzittenden lie pen zwaar lichamelijk letsel op en ook Van A. raakte zwaar ge wond. De auto was total loss. Hoe en waardoor het ongeval was ontstaan wist niemand meer te vertellen en ook bij de behandeling van de zaak kwam het geheugen bij Van A. niet te rug. Vast stond dat hij met een promillage van 1.01 achter het stuur was gekropen en veel te hard had gereden. Dat laatste be streed zijn advocate S. Steen- berge met klem. Ze had het tra ject ook gereden en stelde vast dat wie daar hard reed, zijn schokbrekers om zeep hielp. Uitspraak 3 augustus. £kop online voor ket kele gezin op bdmont.nl vrijdag 21 juli 2017 MIDDELBURG De politie heeft in de nacht van woensdag op donderdag een 31-jarige man uit Mid delburg gearresteerd voor drugsbezit. De politie kreeg rond 02.00 uur een mel ding dat er op de Jacob Magnusstraat gevochten werd. Agenten zagen twee mannen ter plaatse. Eén van hen had 16 zakjes met in totaal 27 gram hennep bij zich. De politie arres teerde de man. De andere man kon zijn weg vervol gen. De oorzaak van de ruzie was onduidelijk. HEIKANT De 60-jarige wielrenner uit Heikant is maandag als gevolg van de aanrijding met een auto overleden. Dat maakte de politie gisteren bekend. De bestuurder van die auto, een 48-jarige man uit Ter- neuzen, zit nog vast en wordt vandaag voorgeleid. Het slachtoffer overleed door hersenletsel veroor zaakt door de klap. Uit on derzoek blijkt dat de auto mobilist de controle kwijt raakte en slingerend naar links uitweek en daarbij de fietser raakte. De automo bilist bleek tweeënhalf keer zoveel alcohol te hebben gedronken als toegestaan en beschikte niet over een geldig rijbewijs. VLISSINGEN Op de A58 ter hoogte van Nieuw- en Sint Joosland is gisteroch tend rond kwart over zes een ongeluk gebeurd. Daarbij viel geen gewon den. Eén rijstrook van de rijbaan in de richting van- Vlissingen was tijdelijk af gesloten voor bergings werkzaamheden. Om 05.30 uur raakte er op de andere rijbaan, in de richting van Goes, ter hoogte van Lewedorp een auto van de weg. Omdat er mogelijk iemand bekneld zat werd ook de brandweer opgeroepen. De bestuur der is naar het ziekenhuis gebracht. Het verkeer ondervond geen hinder van het onge val. Student fleurt Veere op Annemarie Zevenbergen - Gijs Joziasse Voor het veroorzaken van een ernstig verkeersongeval, op 24 oktober 2015 in Axel, is gis teren in Middelburg tegen de 39-jarige M. van A. uit Breda een taakstraf van 200 uur en een rijontzegging van twee jaar geëist. Ad Roos Middelburg SCOTCH&S DOMBURG GOES RENESSE MIDDELBURG TERNEUZEN ZOUTELANDE ETTEN-LEUR KAMPERLAND SLUIS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 93