'Gemeente zet aan tot een misdrijf' nterior Cafébaas boos om boa-constructie loktiener Kortingen tot 50% op designmeubelen .alï§ iÊtMSÈÊèé1ÉS& sK' 8 Woontrend Zeeland Op 1 april van dit jaar kreeg Van Weele in zijn café Rillywood in Rilland bezoek van een boa in burgerkleding. Deze boa had zijn zeventienjarige dochter meegenomen en liet die een biertje bestellen. Dat biertje, een Heineken volgens het proces verbaal, kwam er. En daarmee is Van Weele strafbaar. Want alco hol schenken aan mensen onder de 18 jaar is verboden. „Maar dat is aanzetten tot een misdrijf ook", is Van Weele van mening. „Want dat is wat de ge meente doet. Zij geven een min derjarige opdracht om alcohol te bestellen. En de minderjarige is zelf ook strafbaar, want die mag geen alcohol bestellen. Maar al leen ik krijg een boete." Effectieve manier Volgens Freek Schouten van de gemeente Reimerswaal is er met deze methode echter niks aan de hand. „Wij huren hiervoor speci ale drank- en horeca-boa's in. Dit is een zeer effectieve manier om te controleren." Van Weele is het ook helemaal niet eens met het proces verbaal. Het is toch een klucht dat zo'n boa hier zijn eigen dochter gaat zitten ondervragen „Ten eerste tappen wij helemaal geen Heineken. Ten tweede staat daarin dat de 17-jarige het biertje van een vrouw heeft gekregen. Maar op dat moment stond er helemaal geen vrouw in de zaak. En de boa had ook geen terras gezien bij de zaak, terwijl dat het hele jaar bui ten staat. Het enige dat klopte in dat document is dat we een L- vormige bar hebben. Maar dat heeft tachtig procent van de ca fés." Halveren De kroegbaas diende vervolgens een zienswijze in bij de ge meente. „En nu halveren ze de boete vanwege die Heineken. Ze geven dus hun fout toe, maar schrappen de boete niet." Volgens Schouten heeft Van Weele nog de mogelijkheid om beroep aan te tekenen bij de com missie beroep en bezwaar. De kans dat dat gaat gebeuren is groot. Van Weele: „Ik heb een ad vocaat in de arm genomen." De sale is gestart in onze showroom! Wij maken ruimte voor de nieuwe col lectie en verkopen showroommodellen tegen kortingen tot 50%. U vindt alvast een voorproefje op www.woontrend.nl/sale. Kom voor het volledige aanbod langs in onze showroom! Wees er snel bij, want weg weg. IN DE REGIO Zeeuwse Fietsvierdaagse in Goes Libellencursus bij Educatie Centrum Orgelconcert door 15-jarige uit Goes ELKE FOTO KRIJGT DE RUIMTE MIJN DORP, MIJN STAD Vrijdag vrijdag 21 juli 2017 BE- De Rillandse cafébaas Marco van Weele is boos op de ge meente Reimerswaal. Het zit hem dwars dat een boa (buiten gewoon opsporingsambtenaar) zijn café Rillywood een boete heeft bezorgd van bijna 1400 euro. Dit gebeurde met behulp van een 'loktiener', in dit geval de 17-jarige dochter van de boa. Volgens Van Weele mag dat he lemaal niet. Willem Adriaansens Rilland -Marco van Weele SALE Woontrend Zeeland Duinstraat 18a, Koudekerke www.woontrend.nl telefoon: 01 18 55 55 60 GOES De Zeeuwse Rij wiel- en Toer Vier daagse (ZRTV) or ganiseert van dins dag 25 tot en met vrijdag 28 juli de Zeeuwse Fietsvier daagse. De vier daagse bestaat uit tochten van 25, 40 of 60 kilometer door Noord en Zuid-Beveland. Ie dere dag kan er ge start worden van 8.30 tot 13.00 uur, afmelden kan tot 17.00 uur. De kosten bedragen 6,00 euro t/m twaalf jaar, 14,00 euro voor mensen boven de twaalf jaar en 32,00 euro voor een gezin met kinderen t/m twaalf jaar. Het startpunt is het Omnium van het Sportpunt Zeeland in Goes, dit is te vens de finish. GOES Bij MEC de Beve- landen in Goes wordt op maandag 24 juli een libellen- curses gehouden. De libellencursus bestaat uit twee theorieavonden. Alles met betrek king tot de libelle komt in deze avon den aan bod. Ook is er een excursie. Het geheel staat onder leiding van Henny Waanders van de Vlinder- en Libellenwerkgroep Zeeland. Om 19.30 uur wordt er afge trapt. Meer informa tie is te vinden op ivn.nl/dzd. VLISSINGEN Steven Knieriem geeft vandaag, vrij dag, een orgelcon cert in de Sint Ja- cobskerk in Vlissin- gen. De vijftienjarige or ganist was een van de deelnemers aan de finale van het landelijke Ambitus Orgelconcours en is organist van de Sionkerk in Goes. Tijdens het concert speelt hij werken van Vincent Lü- beck, Louis Vierne, Gabriel Fauré en Max Reger. Bezoekers zijn om 12.00 uur welkom in de Sint Jacobskerk in Vlissingen en de toegang is gratis. ZIERIKZEE Zijn productie is omvangrijk. Zowel als land schapsfotograaf als als urbexer (fotograaf van verlaten ge bouwen) is Stephan Ihrman uit Brouwershaven niet te stop pen. Of toch wel? Met een bescheiden oeuvre van vijf foto's exposeert hij vandaag en morgen, én volgende week vrijdag en zaterdag, in gelegenheidsgalerie d'Haene in Zierikzee. De ruimte is daar beperkt, dus maakte Ihrman de keuze een paar werken goed ten toon te stellen. Op zijn website is veel meer werk te zien: stephanihrman.com. Beide vrij- en zater dagen is de galerie aan de Meelstraat open van 12.00 tot 17.00 uur. GOES Stadskantoor, 09.00-17.00 uur- Tentoonstelling Jos Pielage; Restaurant Le Beau, vanaf 18.00 uur - Exposi tie 'Urbex-fotogra- fie' van Marieke Berkelaar 'S-GRAVENPOLDER Koedijk 2,13.30- 16.30 uur - Open stelling trekkermu seum en tentoon stelling collectie klederdrachtpop pen HANSWEERT Westhavendijk, 10.00,12.00 en 17.00 uur - Vertrek veerpont naar Perk- polder KAPELLE Fruitteeltmuseum, Annie MG Schmidt- singel 1,13.00-17.00 uur - Tentoonstel ling Botanische kunst 'Fruit in Beeld' WEMELDINGE Sluisplateau, 11.30 en 16.30 uur-Ver trek veerpont naar Gorishoek; Sluispla teau 29,14.00- 16.00 uur - Zomer- zeilen met Sail- force; Hof Keizers- weel, Hoogeweg 3, 15.00-17.00 uur - Fietstocht o.l.v. Bur gemeester Stapel kamp WOLPHAARTSDIJK Gelachkamer, 11.00-15.00 uur- Zomerzwerfboe- kenmarkt YERSEKE Dreef, 08.30-12.30 uur - Weekmarkt; Meerpaalweg, 09.30 en 14.30 uur - Vertrek veerpont naar Gorishoek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 81