6 E-BIKES FIETSENDRAGER Een rondje fietsen op vakantie, het bevalt de Brabantse Ad en Carla van Wijk wel. Ze komen op leuke plekken waar ze met de auto nooit zouden komen. WAT IS ER TE DOEN? Rondleiding mosselbedrijf, Yerseke Altijd al eens in een mosselbe drijf willen kijken? Alle wetens waardigheden over de schaal- en schelpdiervisserij worden verteld tijdens een rondleiding langs bedrijven en havens in Yerseke. Eigen vervoer noodza kelijk. Aanmelden bij VVV Yer seke tot 30 minuten voor aan vang van de rondleiding of on line: www.vwzeeland.nl Locatie: Kerkplein 1 (VVV Yer seke), van 12.30 tot 14.00 Seizoensmarkt, Westkapelle In Westkapelle is het vandaag seizoensmarkt. Van 10.00 uur tot 19.00 uur staan de kraampjes op de markt. Zeiltocht en bezoek tentoonstelling, Veere In Museum Veere wordt de ten toonstelling het Dijkhuis geëx poseerd. Na het zien van deze tentoonstelling, over een ooit verdwenen stukje van Veere, stapt men op een authentieke Zeeuwse hoogaars. Deze vaart naar de overblijfselen van de oude Zeedijk. Tijdens een korte wandeling krijgen de bezoekers zicht op het vooroorlogse leven in de oude Oostwatering. Het programma is van 14.00 tot 17.00 uur, deelname kost 15 euro en aanmelden kan via evenemen- ten@museumveere.nl. Sjezenrijden, Aagtekerke Een sjees is een tweewielige vaak antieke wagen die achter een paard is gespannen. In de sjees zitten man en vrouw in Zeeuwse klederdracht. Het paard moet draven door het par cours en de vrouw moet gedu rende deze vlotte rit drie tot vier ringen steken. Dit spektakel is vandaag te zien aan de Peke- lingseweg van 17.00 tot 21.00 uur. Glittertattoos en springkussen, Domburg Deze middag tussen 14.00 en 18.00 uur kun je een glittertat- too laten zetten bij 't Groentje in Domburg. Ook is er een springkussen aanwezig! Aquarel/schilder cursus, Schoondijke In de tuin van 'Juust Wa'k Wou' in Schoondijke vindt een aqua rel cursus plaats gegeven door Christian Goethals uit Knokke. De cursus is zowel voor begin ners als voor gevorderden. De cursus begint om 17.30 uur en is afgelopen rond 21.00 uur aan Tragel Oost 21. Zelf aquarel en schilderspullen meenemen is een vereiste. Aanmelden kan via 0117-401252 of cmjacobse@zeelandnet.nl Meer info is te vinden op: juustwakuiou.nl Feest in Feestcaf e de Zoom, Renesse In feestcafé de Zoom in Renesse belooft het een hete avond te worden. Er komt namelijk een vuurspuwer langs die zijn kun sten zal laten zien op de Fire man Truck. Er zal een dj aanwe zig zijn voor de nodige muziek. Vanaf 20.00 uur aan de Hoge- zoom 169. Weekmarkt, Sint Philipsland In de Voorstraat staat van 07.30 uur tot 12.00 uur de weekmarkt van Sint Philipsland uitgestald. Zonsopgangsyoga en meditatie, Retranchement De zon zien opkomen in het na tuurgebied Het Zwin en hele maal ontspannen aan de dag be ginnen. De les zal beginnen vanaf 05.30 uur tot 07.00 uur. Een kwartier voor aanvang verzamelen bij de hoofdingang van camping de Zwinhoeve. Badlaken, flesje wa ter en warme kleding zelf mee nemen. Voor meer info: 06-33974147 Tip 10 Weekmarkt, Yerseke Ook in Yerseke is het vandaag weekmarkt met voornamelijk verse producten zoals kaas, groente en natuurlijk vis. Van 08.00 uur tot 12.00 uur kan men terecht op het Kerkplein. ptu naar de winni VANDAAG AAN DE TREKHAAK VAN: Waar de ene toerist al ja renlang zijn fiets mee neemt op vakantie naar Zeeland, is het voor Ad (53) en Carla (49) van Wijk uit het Brabantse Veen dit jaar de eerste keer. Ze hebben hun e-bikes meegebracht, die ze nog maar een aantal maanden geleden kochten. „Vorig jaar hebben we op vakantie in Garderen, op de Veluwe, een aantal da gen e-bikes gehuurd", vertelt Carla. „Die wilden we eens proberen." En dat beviel heel goed, zo vertelt man Ad. „We vonden het zo geweldig dat we er uiteindelijk zelf ook maar twee gekocht hebben." De e-bike is een uitkomst voor het stel, met name voor Carla. Vanwege ge zondheidsproblemen lukt het haar niet om lange afstanden op een gewone fiets af te leggen. „Dat gaat met deze fiets veel beter, gelukkig. We kunnen nu toch zeker wel tochtjes van zo'n tien kilometer afleggen", vertelt Carla blij. Het stel fietste daarom deze vakantie onder meer al naar Middelburg, Zoute- lande en Vlissingen. In stand vijf ga je wel 26 kilometer per uur Het is niet de eerste vakantie van de twee in Zeeland. In het verleden be zochten ze de provincie al vaker en lo geerden ze onder meer in Heinkens- zand. Dit jaar verblijft het stel in Hotel Huys ter Schelde in Koudekerke. „De Veluwe was ook leuk, maar als we daar nu weer naartoe gaan, doen we weer precies hetzelfde als vorig jaar", zegt Carla. „Daarom zijn we naar Zeeland Tip1 Tip 2 Tip 3 Tip 4 Sjezenrijden in Aagtekerke. Tip 5 Vuurspuwer, Renesse. Tip 6 Tip 7 Tip 8 Tip 9 Ad (53) en Carla (49) van Wijk uit Veen. Ze zijn al vaker in Zeeland ge weest en bezoe ken de provincie opnieuw van wege de fiets- mogelijkheden. Aan hun trek haak, of beter gezegd op hun fietsendrager, nemen zij dan ook hun e-bikes vrijdag 21 juli 2017 Marieke Kesteloo - Ad van Wijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 79