Drie dagen feest aan de Schapenweg /IIN Rik Mol bouwt zijn eigen trompet op tv Zonnemaire Buitengewoon gaat voor de volle mep 4 Gypsymuziek, Syrische liefdesliedjes, een freaky dansvoorstelling en kroketjes Schipholgans. Het erf van de boerderij van Jaap Verseput in Zonnemaire verandert dit weekend weer in het leukste, gekste, fijnste festivalterrein bas+mar de jager BE Het is elk jaar weer een verrassing of en zo ja, hoe groots Zonnemaire Buitengewoon gaat plaatsvinden. Een middagje pingelen of drie da gen feest? Of stopt Jaap er nu écht mee? Twee maanden appte hij zijn dochter: hij ging voor de volle mep. Dat werd dus plannen voor Vera, die haar vader sinds jaar en dag helpt bij het festival dat al stamt uit de tijd dat festivals nog zeldzaam waren. Nu kun je 's zomers zelfs in Zeeland elk weekend in een andere polder terecht. Maar Zonnemaire blijft bijzon der. Het terrein is een boerderij, waar daags voor het festival nog ge woon met uien en tarwe wordt ge sjouwd. De muzikanten stellen hun instrumenten op in de kap- schuur, het houthok en de boom gaard. De paardenstal doet dienst als kleedkamer. Zoon Victor tim merde afgelopen week nog snel even een waanzinnige boomhut voor de jongste bezoekers. De line-up is samengesteld door Jaap en Vera, die de meeste arties ten al eens live meemaakten. „Het zijn namen die in Zeeland redelijk onbekend zijn", vertelt Vera, „maar als ik ze in Amsterdam noem, dan zeggen ze: dat is toch binnen no- time uitverkocht?" Om te beginnen is er Bombino, een jonge Afrikaanse gitarist die Toeareg blues speelt, en Dans Dans, een veelbelovend Belgisch jazztrio dat blues, rock en psychedelica in zijn muziek verwerkt. Er zijn - min of meer - toevallig twee bands met betoverende Syrische liedjes. Ook Daau is er, met een soort best of uit 25 jaar muzikaal avontuur. En na tuurlijk Kaviaar, de band van de creatieve akkerbouwer zelf, met een felgeverfde caravan als podium. Ook is er theater. De act Boat die zich afspeelt in een vliegtuig, een freaky dansvoorstelling, een waar zegmachine en een stuntman met hoogtevrees. En er is een DJ met onverwachte roots in Zonnemaire. Liefhebbers van diepgang kun nen zaterdag terecht bij een meet- up van Tegenlicht, waar na het ver tonen van mooie beelden uit een documentaire een discussie wordt gestart vanuit de vraag hoe het landschap er over tien, twintig, der tig jaar uitziet. En het hele weekend is er een expositie van Komkom- Het zijn namen die in Zeeland redelijk onbekend zijn, maar in Amsterdam zijn ze binnen no-time uitverkocht? mertijd, de krant waar Vera aan meewerkt. Wie honger krijgt, kan die ter plekke stillen. Geen hippe food- trucks, geen grote ketens, maar puur eten uit een kraampje. Er is een stand van de Keuken van het Ongewenste Dier, die kroketjes van Schipholgans serveert, My Little Pony-burgers en gebakken stads duiven. Chef Charlie uit die keuken bakt er ook pizza's van Izza More. En Leon, die op Verseputs erf een eigen rookkastje heeft, staat er met vers gerookte hammen en worsten. Naar verluidt de lekkerste in de wijde omtrek. Dus toch weer een flink festival. Vera kijkt Jaap veelbetekenend aan. Het was niet de eerste keer dat haar vader zei dat het mooi was geweest. „Het lijkt wel een marketingtruc. Eén die werkt, want dit is echt drie dagen feest." dankzij de recente veiling met een prijzenkelder zijn we aardig opgeruimd, toch zijn er nog genoeg fauteuils, kasten, tafels, stoelen en lampen waarmee uw én ons humeur lekker opgeruimd raken, daar zijn u en wij deze zomer lekker zoet mee. maar wacht niet te lang, want met het vorderen van de tijd neemt de keuze af. welkom! Het programma brengt bekende muzikanten en instrumentenbouwers samen. De gedachte erachter is dat ze de passie voor hetzelfde in strument delen, maar dat hun werelden vaak ver uit elkaar liggen. De een staat in de spot lights, de ander sleutelt in zijn werkplaats. 'De nieuwe Stradivarius' maakt duidelijk in hoeverre de muzikanten hun instrumenten daadwerkelijk van binnen en van buiten ken nen, maar ook of ze weten wat er nodig is om het ideale instrument te bouwen en of ze daar zelf toe in staat zijn. In de vorige afleveringen van de serie, die Het was een intense ervaring, maar ik ben erg trots op het resultaat wordt gepresenteerd door Dominic Seldis, stonden achtereenvolgens gitarist Spike (Di-rect), drummer Cyril Directie, accordeo nist Tren van Enckevort (Rowwen Hèze), vio liste Maria Paula Majoor en flamencogitarist Eric Vaarzon Morel centraal. Rik Mol gaat vanavond aan de slag met meesterbouwer Miel Adams, die hem bege leidt bij het bouwen van zijn zelfontworpen trompet. „Het was een intense ervaring", ver klapt Mol op zijn website. „Tien uur per dag werken aan een instrument is zwaar, maar ik ben erg trots op het resultaat, dat ik buitenge woon koester." Mol is opgegroeid in 's-Heer Arendskerke, maar hij woont met zijn gezin in Hilversum. Hij was betrokken bij talloze muzikale pro jecten. Recent heeft hij besloten zich te rich ten op zijn solocarrière. Komend najaar ver schijnt zijn soloalbum 'Infinite Mirrors, Vol. 1', het eerste deel van wat een serie moet wor den. Gisteren lanceerde hij zijn single met bijbehorende videoclip, 'The Resident' geti teld. vrijdag 21 juli 2017 Wendy Wagenmakers Zonnemaire - Vera Verseput Zonnemaire Buitengewoon, aan de Schapenweg, begint van avond om 20.00 uur, zaterdag vanaf 14.00 uur en zondag vanaf 13.00 uur. Voor het tijdsschema en de toegangsprijzen, zie Zon- nemaire.com. 3UI m kerkplein 57 kapelle 0113 343810 www.basmar.nl De Zeeuwse trompettist Rik Mol (32) staat vanavond centraal in het tv-programma 'De nieuwe Stradivarius'. Samen met trompet bouwer Miel Adams vervaardigt hij een nieuw instrument voor zichzelf. Rolf Bosboom 's-Heer Arendskerke - Rik Mol, trompettist Trompettist Rik Mol (I), trompetbouwer Miel Adams (m) en presentator Dominic Seldis (r). fotoavrotros De nieuwe Stradivarius, vanavond om 20.30 uur, NP02. Jaap Verseput en zijn dochter Vera hebben samen de 22ste editie van Zonnemaire Buitengewoongeorganiseerd. foto dirk jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 77