Van Luijk wil Oranje achterna in Zeeland II 'Mooie complimenten van Groenendijk en Pastoor' 13 BSZ laat België mogelijk achter zich als nieuwe aanwinst via de Roos evelt Academy binnen. „Het grote voordeel van de samenwerking tussen de Zeeuwse clubs is de brede selectie, daar kunnen hele interessante dingen uitkomen." Van Luijk is bovendien erg te spreken over de manier waarop er bij de Zeeuwse clubs met de jeugd wordt omgegaan. „Voor mij is het belangrijk om de junioren goed door te laten stromen, zonder dat overhaast te doen." Voor komend seizoen stelt Van Luijk zich als doelstelling om te Ik sta voor modern handbal, de Scandinavische leest handhaven in de eerste klasse, maar aan ambitie geen gebrek. „Blijkt gedurende het seizoen dat er mogelijkheden voor meer lig gen, dan zullen we daar voor gaan. Als we een paar jaar vooruit kij ken, is mijn doelstelling om te promoveren naar de hoofdklasse en uiteindelijk Zeeland op divisie niveau op de kaart te zetten." Vorige week werd al bekend dat EMM, Olympus en Delta Sport ook bij de mannen vanaf volgend seizoen samen uit zullen komen, in de hoofdklasse. Leon Luijster- burg wordt daar trainer van. Afgelopen seizoen werd bekend dat de vrouwen van EMM, Olym pus, Delta Sport en SV Orion na de zomer samen verder zouden gaan onder de vlag van HC Zee land. Het nieuwe Zeeuwse vrou wenteam neemt in de eerste klasse de plaats in van EMM/Olympus, waar voormalig trainer Ron de Waal vertrok rich ting het Belgische Merksem. Van Luijk, die de afgelopen zes trainer was van de handbaljeugd in het Brabantse Heerle, heeft een duidelijke visie op het spelletje: „Ik sta voor modern handbal, de Scandinavische leest. Als voor beeld kijk ik vooral naar de Oranje-vrouwen, die zijn een stap verder dan de mannen. Het draait bij mij niet om één of twee ster spelers en het maakt mij niet uit van waaruit er gescoord wordt. Het draait om teamwork." De nieuwe trainer kan komend seizoen over een groep van 24 a 25 speelsters beschikken. Een Slo- waaks jeugdinternational komt gen. „Daar heb ik me totaal in ver gist", stelt hij. „Volgend jaar willen we extra speelsters op de reserve lijst plaatsen. We gaan nog een maand doortrainen. Wellicht al met nieuwe speelsters. De speelsters waar hij nu over be schikt, blijven bijna allemaal. Tan gelder: „Ik heb van niemand ge hoord dat het niet bevalt. Het mooi ste voorbeeld is Isa Pothof, keepster van ADO Den Haag. Ze zou één keer meedoen als invalster, maar heeft als enige alles gespeeld. Als spits nota bene. Zo heeft ze zelfs de voorselectie van het Nederlands team gehaald!" Ook de Terneu- zense Sharona Tieleman zat bij die selectie. „Maar de trainingen waren in Zwolle en dat was voor hen he laas niet aan te reizen." TOEKOMST „Er hing een goed sfeertje", blikte Veenstra deze week terug op het duel in Yerseke. „Veel spelers heb ben in het Zeeuws elftal al meer dere keren met elkaar samenge speeld en ik heb het idee dat de spelers - misschien meer dan vroeger - vuil werk voor elkaar op willen knappen. Dat het tot de 86ste minuut 1-1 bleef, is een mooi compliment aan de spelers die op het veld hebben gestaan." Voor rust waren dat voorname lijk (ex-)spelers van Goes - waar Veenstra sinds deze zomer actiefis als hoofdcoach -, Hoek en Vlissin gen. Veenstra: „Het is jammer dat er tegen Willem II (morgen, 18.00 uur aftrap) bijvoorbeeld geen spe lers van Hoek meer bij zijn." Hoewel hij zijn collega-trainer Jannes Tant - die morgen met Hoek ook oefent - begrijpt, zet hij De spelers voelen na het duel met ADO ook: er is iets mogelijk tegen dit soort clubs ook zijn vraagtekens bij het clai men van spelers. „Wij speelden af gelopen zaterdag met Goes ook te gen Sparta", haalt hij aan als voor beeld. „Is het dan verstandig om die jongens op vrijdag een helftje te laten spelen? Vast niet. Maar ik vind dat ik niet tegen mijn spelers kan zeggen dat ze niet tegen een eredivisieclub mogen spelen." „We hebben in Zeeland geen profclubs", vervolgt Veenstra. „Dan is zo'n wedstrijd het hoogst haalbare. Je geeft glans aan het Zeeuws elftal door met de beste spelers uit de provincie te spelen en ik vind het daarom jammer dat sommigen niet mee mogen doen." Desalniettemin heeft hij er alle vertrouwen in dat met een stuk of zeven nieuwe spelers het Zeeuws elftal ook Willem II een moeilijke avond kan bezorgen. Veenstra: „De spelers voelen na de wedstrijd tegen ADO ook: er is iets mogelijk tegen dat soort clubs. We gaan ons ook in Veere niet verstoppen op de eigen helft en hopen dat we met maar 3-0 verliezen. Dan kun je die wedstrijden net zo goed niet spe len." Zo liet hij het Zeeuws elftal te gen ADO (1-3) en Goes tegen Sparta (0-10) niet inzakken en daarmee kreeg hij de trainers Fons Groenendijk en Alex Pastoor aan het schreeuwen. „Ik hoorde ze in de rust hun stem verheffen", vertelde Veenstra met een lach. „Dat zijn toch mooie complimenten!" vrijdag 21 juli 2017 XMART kampioenschap De mannen én vrouwen (roze shirts) van BSZ, die allen nog in de race zijn om een prijs fotobsz -René van Luijk (53) Middelburg Rene van Luijk is donderdag avond in sporthal De Sprong gepresenteerd als trainer van Handbal Combinatie Zeeland. De 53-jarige oefenmeester uit Halsteren staat vanaf komend seizoen voor een gecombi neerde groep handbalsters van de vier Zeeuwse clubs. Menno kole „Je merkt dat ze de Nederlanders en Fransen niet echt willen", zegt Veli Eryürük, de grote ini tiator achter Beach Soccer Zeeland. Zijn mannen zijn sinds 2014 actief in de Belgische competi tie, maar het is nog onzeker of dat zo blijft „Ook de twee Franse teams heb ben de geruchten vernomen dat er vol gend seizoen slechts drie buiten landse spelers op het wedstrijdformu lier mogen staan. Binnenkort wordt er meer duidelijk. De competitieleiding vraagt gelukkig ook naar mijn mening, aangezien ik inmid dels zo'n tien jaar in het wereldje rond loop", aldus Eryürük. Er zijn diverse sce nario's mogelijk. „We kunnen een Belgisch team vormen, we stoppen of we gaan met een andere ploeg samen. Er zijn teams die dat al aan ons hebben voorge steld. Maar ik hoop dat het plan niet doorgaat. Ook wij hebben bijgedragen aan het hoge niveau van de competitie. Rogier Veenstra stond er niet raar van te kijken dat het Zeeuws elftal het ADO Den Haag vorige week vrijdag knap lastig maakte. Tot de 86ste mi nuut stond er een 1-1-stand op het bord. Oké, de selectie ver loor nog wel met 1-3. Maar een Zeeuws elftal op volle oorlogs sterkte is in de ogen van de coach van een behoorlijk niveau. Willem II moet dat morgen in Veere ook gaan ondervinden. Mitchell Minnaard Vlissingen SMSCHAKELt /bitCÈtosiAr On PTE R NAAR DE' fapTf iu Sr fÉRi VERDER - Rogier Veenstra René van Luijk zette gisteren zijn handtekening bij Handbal Combinatie Zeeland, foto menno kole

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 71