Bouzambou kijkt ogen uit O O) C1) O 12 ZE Oosterscheldetocht let op weerbericht Zeeuwen actief op Belgische feestloop Boot net op tijd fit voor thuiswedstrijd Vuelta lonkt voor Antwan Tolhoek BEACH SOCCER ZEELAND PLAY-OFFS De mannen van Beach Soccer Zeeland gaan de strijd aan om de Belgische titel. De vrouwen kunnen Nederlands kampioen worden. 164 zwemmers maken morgen de overtocht van het Thoolse Strijenham naar Yerseke. Tenminste, als het weer een beetje meewerkt. De tweede editie van de Oosterscheldetocht staat namelijk op het programma, maar bij te slecht weer kan de wedstrijd niet doorgaan. Dat vertelt Jan Boonman namens de organisa tie. „Qua starttijd kunnen we niet veel afwij ken, want we zijn afhankelijk van het tij. We kunnen hooguit een halfuur uitwijken", legt hij uit. De start is om 13.00 uur en daarom wordt rond 12.00 uur bepaald of de wedstrijd kan doorgaan of niet. „We kijken dan hoe het weer ervoor staat en wat de vooruitzichten voor de dag zijn", aldus Boonman. In het Belgische Sint-Margriete wordt van daag de 22ste editie van de Cameradostocht gehouden. Dit jaar staat de loop in het teken van de viering van het vijftigjarig bestaan van de plaatselijke voetbalclub. Deze loop komt ook voor op de kalender van de SSP Zeeuws- Vlaanderen en is daarom ook van belang voor de Zeeuwse atleten. Er staan verschillende af standen op het programma. Om 19.30 uur start de 5000 meter en om 19.45 uur starten de 10000 meter en de tien Engelse mijl. De in schrijving is in de feesttent op het voetbalter rein, achter de kerk in het dorp. Motorcrosser Mark Boot uit Kamperland heeft van zijn arts groen licht gekregen om weer wedstrijden te rijden. Dat komt goed uit, want vandaag, op de nationale feestdag van België, wordt een Belgische kampioenschapswed strijd verreden op het RES-circuit in Axel. Sinds mei stond Boot aan de kant met een el leboogblessure. Hij voert na vier wedstrijden wel het klassement aan bij de Inters MX 2. In april won de Zeeuw de laatst verreden wed strijd in de titelstrijd, ook in Axel. „Het zal moeilijk worden, hoewel ik het circuit als mijn thuiscircuit zie. Ik heb weinig kunnen trainen en ook het wedstrijdritme is ver weg. Ik hoop de schade beperkt te houden". Wielrenner Antwan Tolhoek staat mogelijk voor zijn eerste grote ronde. De coureur uit Yerseke is door zijn ploeg LottoNL-Jumbo op genomen in de voorselectie voor de Ronde van Spanje, de Vuelta. „Ze belden me vanochtend en vertelden toen dat ik erbij zat", zei een trotse Tolhoek gister avond. „Het is nog niet definitief. De voorse lectie bestaat uit twaalf man en er kunnen er maar negen meedoen. Ik hoop dus dat ik er daar één van ben." Voetvolley Minnaard Drukte op de training bij Beach Soccer Zee land, voorafgaand aan het allesbeslissende kampioensweekend in Nederland én België. Twaalf jonge mannen ploeteren zich een slag in de rondte, waardoor menig zweetdruppel in het mulle zand verdwijnt. „Soms zijn we zelfs met zestien spelers", vertelt de coach van de mannen, Veli Eryürük. En dat zijn trainingen op het nieuwe beachsoccerveld in Terneuzen ef fectief zijn, moge duidelijk zijn. „We hebben zes nieuwe spelers, die het spelletje heel snel hebben leren begrijpen. Bart Gort en Maikel Krans bijvoorbeeld. We maken stappen. Wij, de mannenploeg. Maar ook de vrouwen." Want ook het vrouwenteam heeft zich geplaatst voor de play offs, waardoor die ploeg zich in haar eerste seizoen meteen kan kronen tot Nederlands kampioen. En dat zag de trainer van de BSZ Ladies niet direct aankomen. „Ik had het nooit durven dromen", zegt Jan- Willem Tangelder. Zijn vrouwen plaatsten zich afgelopen weekeinde in Amsterdam ternauwernood voor de kampioenspoule. Er werd twee keer verloren. Maar omdat concur rent Rotterdam het punt achter stand in twee wedstrijden niet kon repareren, zitten de dames nu bij de laatste vier. Tangelder: „De kampi oen van vorig jaar, Viod, behaalde trouwens evenveel punten, maar het onderlinge resultaat was ruim in ons voordeel." Tangelder en zijn vrouwen be gonnen voortvarend aan het beach- socceravontuur, met vier overwin ningen op rij. Vervolgens kwam de klad erin: er werd vier keer verlo ren. Dat had volgens de coach van het vrouwenteam duidelijk te ma ken met het ontbreken van vier be palende speelsters: Sharona en Syl- vana Tieleman en Winnie en Chengyan Man. Zij zijn er nu, als het er echt om gaat, wel weer bij. „Zaterdag spelen we in Schevenin- gen tegen de nummer één, HTC Zwolle, waar we vorige keer dik van verloren. Maar ik weet dat we het dat team nu enorm moeilijk gaan maken." Napoleon Waar de vrouwen zaterdag begin nen aan hun klus om de titel te ver overen, moeten de mannen van avond al aan de bak. In Waterloo. We maken stappen. Wij, de mannenploeg. Maar ook de vrouwen doen het goed - Veli Eryürük Napoleon verloor er ooit zijn be roemde slag, maar Beach Soccer Zeeland gaat in de Waalse plek vanaf vanavond de strijd aan om het Belgisch landskampioenschap. Toch zal coach Eryürük er niet ie dere dag met zijn sterkste team aantreden, want zondag wordt er in Scheveningen immers ook nog ge speeld om promotie naar de Neder landse eredivisie. En daar ligt nu eenmaal de prioriteit. In eigen land werd in de eerste divisie de derde plaats behaald, met vijf winstpar tijen en twee nederlagen. „We be ginnen zondag tegen de nummer twee, Bergen op Zoom. Hopelijk wacht ons vervolgens de finale." Selecties Het is dus maar goed dat Eryürük met 25 spelers over een brede selec tie beschikt. Die groep moet zelfs nog worden uitgebreid. „We krij gen nu al vragen van spelers of ze volgend seizoen kunnen aanslui ten. En met spelers die er weinig zijn, willen we een gesprek voeren." Tangelder heeft met 'slechts' zes tien speelsters meer reden tot kla- Vamos FC Mataram plaatste zich voor het AFC Futsal Club Cham pionship door zich in Indonesië tot landskampioen te kronen. Dat ge beurde aan de hand van de Zeeu wen Hicham Benhammou (trai ner) en Khalid El Hattach (speler). Hun contract liep na het reguliere seizoen af, waarna Saïd Bouzam bou werd vastgelegd voor dit toer nooi. „We hebben de afgelopen weken onder de nieuwe trainer constant getraind op verdedigen", vertelde de Vlissinger aan de vooravond van de eerste groepswedstrijd. „Ieder een verwacht namelijk dat we het dit toernooi heel lastig gaan krijgen. We hebben een goede ploeg, met veel jongens met snelheid, een goede werklust en discipline. Maar kwalitatief zijn we op papier min der sterk dan de anderen." Minder dus dan Al Rayyan, Nafit Al Wasit en Disi Invenst; respectie velijk de kampioenen van Qatar, Irak en Tajikistan. „Zeker de eerste twee wedstrijden, tegen Al Rayyan (vandaag) en Nafit Al Wasit (zon dag) zullen we het lastig krijgen. De ploeg uit Irak was vorig jaar nog runner-up en in het team uit Qatar zitten een paar behendige Brazilia nen." Kansloos achten Bouzambou en Vamos zich allerminst. „We won nen in onze laatste oefenwedstrijd met 2-1 van Giti Pasand, een van de beste ploegen uit Iran. Dat was voor ons vertrouwen wel heel goed. Ik ga van deze wedstrijden genieten, zo als ik de laatste weken ook al van het land genoot. Het is echt super hier. Ik heb al veel mooie dingen meegemaakt en ik heb met eigen ogen mogen zien hoe mooi Azië is. Laten we hopen dat ik de komende dagen ook nog kan genieten." Mocht Beach Soccer Zeeland vol gend seizoen nog actief zijn bij onze zuiderburen, is het al zeker van een plek in de daar nieuw te vormen eredivisie. „Nu is het nog zo dat je in België losse toernooien speelt, waar je telkens punten kunt verdienen. We hebben er twee ge wonnen en van de twintig teams zaten we dus bij de eerste acht, wat ons recht geeft op deze play-offs." vrijdag 21 juli 2017 ZWEMMEN ATLETIEK Mark Boot (links) keert terug van een el leboog blessure foto johan van der heijden MOTORSPORT WIELRENNEN 1 Voetbalvereniging Oostkapelle orga niseert volgende week zaterdag voor het eerst een beachvoetvolley- toernooi. ledereen ouder dan dertien jaar kan hieraan meedoen, indivi dueel of in teams van maximaal vijf spelers. Inschrij ven kan per mail, naar info@sport- dorpoostkapelle.nl De kosten voor deelname zijn vijf euro per persoon. 31 Wielrenner Marco Minnaard (foto) is weer gestegen in het algemeen klassement van de Tour de France. De coureur uit Wemeldinge werd gisteren 23ste in de achttiende rit. Daardoor steeg hij van de 41ste naar de 37ste plaats. Al snel in de laatste zware bergetappe van deze Tour ont stond er een kop groep van 55 man. Minnaard, uitko mend voor Wanty- Groupe Gobert, zat daar ook bij. Twee kansen op Juriën Dam Terneuzen Saïd Bouzambou maakte als zaalvoetballer van Groene Ster, Gelko Hasselt, FT Antwerpen en het Nederlands team al het no dige mee. Maar de Vlissinger be gint vandaag aan een nieuw avontuur: de Aziatische Champi ons League. Mitchell Minnaard Ho Chi Minhstad a XMART

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 70